Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 3
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia przy zmianie adresu IP.

[ Edytowane ]

Witam serdecznie,

Mam kilka pytań dotyczących zrywania połączenia przy, prawdopodobnie, zmianie adresu IP. Sugeruję się tutaj komunikatem wyświetlanym przez jedną z gier po ponownym nawiązaniu połączenia - "Your game session is already locked to a different IP. Please log in again."

Czy dzieje się to o określonych godzinach, w określonych odstępach czasowych, czy może całkowicie losowo? Czy mogę "ręcznie" wymusić takową zmianę, żeby przez pewien czas zapobiec jej ponownemu wystąpieniu?

Z perspektywy zagorzałego gracza gier typu MMORPG/MOBA są to pytania bardzo istotne, gdyż takie kilkunastosekundowe zerwanie połączenia nieraz kończy się np. śmiercią mojej postaci lub przegranym meczem i spadkiem w rankingu, a to z kolei w dużym skrócie i uproszczeniu przekłada się na moją stratę czasu i pieniędzy.

Jeżeli jest to zjawisko cechujące się jakąś regularnością do której jestem w stanie się dostosować, tj. o tej i o tej albo za tyle i tyle mogę się go spodziewać, czyli robię sobie przerwę i nie zaczynam kolejnego meczu/nie idę na tzw. "hunta", to pół biedy, dostosuję się. Jeżeli natomiast jest to coś całkowicie losowego to na dłuższą metę jest to dla mnie niedopuszczalne.

Pozdrawiam,
benn

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1670
  • 1599
  • 95

@benn  kiedyś zmiany adresu IP były co 24/22h i można było tym sterować poprzez wyłączenie modemu z prądu w nocy, a teraz zmiany są co 10/11 dni. Na własnym sprzęcie użytkownicy obserwują zmianę co 11 dni.

Jeżeli chcesz mieć pewność połączenia, to przed grą odłącz na chwilę modem z prądu.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 7, Poszukiwacz
  • 3
  • 0
  • 0

@BORAX Dziękuję za odpowiedź, ale jeżeli faktycznie jest to 10/11 dni to coś innego musi być na rzeczy i zerwanie połączenia nie wynika ze zmiany IP tylko zmiana IP wynika z zerwania połączenia. Przez jakiś tydzień po napisaniu posta starałem się to jakoś monitorować i doliczyłem się 4 czy 5 takich sytuacji. Mówię tu o przypadkach kiedy akurat byłem trakcie gry, de facto pewnie miało to miejsce więcej razy w momencie gdy nie korzystałem z internetu/komputera. Potem miałem trochę przerwy, a dziś usiadłem na trochę dłużej i znowu mnie wykopało.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1670
  • 1599
  • 95

@benn  Musisz zaobserwować diody na modemie.

Na Funboxie 2.0 jeżeli tracisz synchronizację to dioda DSL gaśnie lub mryga podczas zestawiania połączenia z centralą.

@ na czerwono oznacza zerwanie sesji PPPoE, mrygająca czerwona zestawianie sesji.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 7, Poszukiwacz
  • 3
  • 0
  • 0

Dobra, będę starał się obserwować, dzięki.

0 Lubię to
Odpowiedz