Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie połączenia przy zmianie adresu IP.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia przy zmianie adresu IP.

Witam serdecznie,

 

Mam kilka pytań dotyczących zrywania połączenia przy, prawdopodobnie, zmianie adresu IP. Sugeruję się tutaj komunikatem wyświetlanym przez jedną z gier po ponownym nawiązaniu połączenia - "Your game session is already locked to a different IP. Please log in again."

 

Czy dzieje się to o określonych godzinach, w określonych odstępach czasowych, czy może całkowicie losowo? Czy mogę "ręcznie" wymusić takową zmianę, żeby przez pewien czas zapobiec jej ponownemu wystąpieniu?

 

Z perspektywy zagorzałego gracza gier typu MMORPG/MOBA są to pytania bardzo istotne, gdyż takie kilkunastosekundowe zerwanie połączenia nieraz kończy się np. śmiercią mojej postaci lub przegranym meczem i spadkiem w rankingu, a to z kolei w dużym skrócie i uproszczeniu przekłada się na moją stratę czasu i pieniędzy.

 

Jeżeli jest to zjawisko cechujące się jakąś regularnością do której jestem w stanie się dostosować, tj. o tej i o tej albo za tyle i tyle mogę się go spodziewać, czyli robię sobie przerwę i nie zaczynam kolejnego meczu/nie idę na tzw. "hunta", to pół biedy, dostosuję się. Jeżeli natomiast jest to coś całkowicie losowego to na dłuższą metę jest to dla mnie niedopuszczalne.

 

Pozdrawiam,
benn

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zrywanie połączenia przy zmianie adresu IP.

@benn  kiedyś zmiany adresu IP były co 24/22h i można było tym sterować poprzez wyłączenie modemu z prądu w nocy, a teraz zmiany są co 10/11 dni. Na własnym sprzęcie użytkownicy obserwują zmianę co 11 dni.

Jeżeli chcesz mieć pewność połączenia, to przed grą odłącz na chwilę modem z prądu.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia przy zmianie adresu IP.

@BORAX Dziękuję za odpowiedź, ale jeżeli faktycznie jest to 10/11 dni to coś innego musi być na rzeczy i zerwanie połączenia nie wynika ze zmiany IP tylko zmiana IP wynika z zerwania połączenia. Przez jakiś tydzień po napisaniu posta starałem się to jakoś monitorować i doliczyłem się 4 czy 5 takich sytuacji. Mówię tu o przypadkach kiedy akurat byłem trakcie gry, de facto pewnie miało to miejsce więcej razy w momencie gdy nie korzystałem z internetu/komputera. Potem miałem trochę przerwy, a dziś usiadłem na trochę dłużej i znowu mnie wykopało.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zrywanie połączenia przy zmianie adresu IP.

@benn  Musisz zaobserwować diody na modemie.

Na Funboxie 2.0 jeżeli tracisz synchronizację to dioda DSL gaśnie lub mryga podczas zestawiania połączenia z centralą.

@ na czerwono oznacza zerwanie sesji PPPoE, mrygająca czerwona zestawianie sesji.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia przy zmianie adresu IP.

Dobra, będę starał się obserwować, dzięki.