Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

Witam, posiadam ruter ZTE MC888 i mam problem z typem nat. Obecnie jest Typ 3 (ograniczony) – mogę nawiązywać połączenie z PSN, pobierać gry i update’y, jednak pozostałe funkcje, w tym gra online jest ograniczona lub niemożliwe. Dlatego chciałbym uzyskać Typ 2 (średni) – jest się wtedy za NATem jednak konsola nie stwarza problemów z grą online, wszystko normalnie wczytuje. Sprawdzałem już kilka stron/filmików gdzie tym osobą od razu się zmienił typ nat a u mnie dalej powstała 3-ka. Włączyłem funkcję UPnP oraz przydzieliłem PS4 do DMZ (strefy zdemilitaryzowanej) lecz dalej bez efektów. Wyczytałem że mogę zakupić VPN które kosztuje tam podajże około 5zł/m, w moim przypadku może pomóc od razu. Czy ktoś może mnie upewnić w tym że to pomoże ?? Lub poinformuję jak jeszcze mogę zmienić ten typ nat

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

@Ry8us Masz w tej chwili podwójny NAT - ze 192.168. na 10. a potem z 10. na adres publiczny, sprawdź na ZTE. Po wykupieniu Orange VPN będzie tylko jeden NAT.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

@Ry8us 

Nie masz najwidoczniej publicznego adresu. Wykupienie takiego adresu (to się nazywa Orange VPN) jest możliwe w abonamencie. W "prepeidzie" ani we Flex nie ma takiej możliwości.

Ewentualnie możesz spróbować manewrować APN (IPv4/IPv6), jest cień szansy że to może pomóc.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

@Ry8us Masz w tej chwili podwójny NAT - ze 192.168. na 10. a potem z 10. na adres publiczny, sprawdź na ZTE. Po wykupieniu Orange VPN będzie tylko jeden NAT.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

Jak zakupie ten VPN to jak go ustawić na konsole ??


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

@Ry8us Przed zakupem sprawdź to co napisał @j131 czyli zmień APN na IPv6.

3582320D-BF26-418A-BEDE-4AA5A78F7E50.jpeg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Zmiana Typu Nat 3 na Typ Nat 2

@Ry8us 

NAT jest niezależny od konsoli. Na konsoli nic nie ustawiasz. Wszystko robisz na ruterze.