Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

Czy instalacja była czysta, czy nakładowa ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

Instalacji dokonałem czystej i wcześniej, i wczoraj ponieważ już mam dość.. Strasznie mnie to już irytuje.. W zeszy weekend mój ping w grach wynosił max 60 po wszelkiego rodzaju sposobach na jego obniżenie. Obecnie ten ping jest straszliwie skaczący, wczoraj po pełnym formacie i instalacji na czysto windows ping na speedtest my pokazało 49 mimo że zawsze pokazywało 39, a za chwile pokazało 37 potem ponownie 43 i już się nie chciałem denerwować..  Dzwoniłem wczoraj do B.O. Ale odebrała raczej na moje nieszczęście jakaś leciwa Pani, kazała odłączyć router od prądu, ona zrobiła reset, niby ping spadł na speedteście tylko co z tego.  

Kupiłem drugi router, tylko szkoda że na nim nie mogę ustawić połączenia. Być może coś robie źle ale w sumie to nie wydaje mi się.. 

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

A jak wygląda tabelka z parametrami pisałem o tym, drugi sprawny router to powinien być u posiadacza neostrady taki co pokazuje parametry linii, ale trzeba posprawdzać parę rzeczy, jak się zachowują.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

Pytasz o parametry lini internetowej czy o parametry komputera ? 

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

Statystyki zakładka xDSL


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

Można sobie nacisnąć resetuj statystyki i po dniu pracy zobaczyć co urosło,  tylko HEC jest trochę spore, ale to trzeba po obserwować w jakim czasie narasta. Nie jest podane jak długo ta statystyka istnieje ile czasu od włączenia routera. Reszta jest w normie, pełna 10Mb/s. z zapasem z wychodzącymi na poziomie dostępnej szybkości.

Zbadać ping np. do DNS Orange   czyli - ping 194.204.159.1 -n 88 - czyli poleci np. 88 pingów wartości powinny być podobne jak łącze tylko wysyła pinga.

Ping można także powysyłać tylko do adresu routera 192.168.1.1 czyli ustawić wysyłanie i sobie używać w tym czasie internetu wynik powinien być rejon 1ms.

 

Pytanie " W zeszy weekend mój ping w grach wynosił max 60 po wszelkiego rodzaju sposobach na jego obniżenie. Obecnie ten ping jest straszliwie skaczący, "

Co to za sposoby? Należy rozumieć, że to jest usunięte.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wysoki i co chwile podnoszący się ping.

Od ok. 2 tygodni obserwuję podobny problem, już myślałem, że mój router coś nawala, raz ping jest ok w grach ok 60, a za chwile podnosi się do 80 i skacze nawet do 140, czasami pomaga wyłączenie routera na 1 min, ale za jakiś czas znów to samo. Generalnie borykam się z problemem telia.net, ale od dłuższego czasu udało mi się zbić utratę pakietów i ping programem WTFast, zresztą problem telia.net był taki, że ping był wyższy, ale stały i utrata pakietów, teraz występuje znikoma utrata pakietów do 4% ale ping strasznei skacze. 

 

Mozliwe, że testują jakieś inne roziwązanie aby pozbyć sięutraty pakietów i przez to obserwujemy to co się dzieje... 

 

Walczę z pingiem/pakietami od zeszłego roku (sierpien) , czy w Orange będzie jeszcze kiedyś możlliwe normalne granie przez sieć ?