Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usługa DMZ Plus.


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Usługa DMZ Plus.

Witam,

posiadam usługę światłowodową (600/100) od Orange oraz router FunBox 3.0. Gram na PS4 i od jakiegoś czasu ping w grach jest znacząco bardziej odczuwalny. Zacząłem interesować się tematem przekierowywania portów pod konkretną grę (w tym przypadku Fifa 21), które finalnie przekierowałem w ustawieniach pod zakładką NAT/PAT. Wszystko to po to, aby uzyskać Typ NAT 1 na mojej konsoli. Po przekierowaniu portów przypisałem statyczny adres IP mojej konsoli w zakładce DHCP, włączyłem UPnP, dodałem IP i adres MAC mojej konsoli w zakładce DMZ oraz zmniejszyłem ustawienia zapory sieciowej na niskie. Według licznych poradników w internecie poczyniłem wszystkie kroki aby mieć otwarty NAT na PS4, ale niestety dalej pokazuje mi się typ NAT 2. W wielu poradnikach też kluczowe było włączenie opcji DMZ Plus. Czy istnieje taka możliwość w tym routerze? W zakładce DMZ nie ma taki

1 ODPOWIEDŹ 1
Anonim

Nie dotyczy

Usługa DMZ Plus.

Uzyskanie NAT 1 jest możliwe tylko wtedy, gdy łączysz się bezpośrednio z internetem. Na usłudze Orange uzyskanie go jest możliwe tylko w wariancie ONT + Własny router w trybie bridge na porcie, do którego podłączona jest konsola. Przekierowanie portów ani DMZ nic nie da. Niestety. 

 

Co do problemów z pingiem - być może problem nie leży po stronie NAT (znaczącego wpływu na ping on zasadniczo nie ma), a po stronie routingu Orange / ISP przeciwnika / problemów z serwerami EA. Od kiedy korzystasz z usługi Orange - wcześniej nie było problemów?