Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Steam nie widzi internetu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Steam nie widzi internetu

Witam mam taki problem, otóż od dzisiaj jestem posiadaczem światłowodu od was i internet hula aż miło, lecz kłopot zaczyna się gdy odpalam steama. Wcześniej sklep i strona społeczności nie działała, teraz już działa ale gdy chce pobrać jakąś grę to za parę sekund przerywa i wyskakuje komunikat że jestem offline a internet mam normalnie. Próbowałem już milion sposobów z internetu jak to naprawić z poziomu steama, ale żaden nie pomógł. Proszę o pomoc

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

5 ODPOW. 5

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Steam nie widzi internetu

Cześć @PawelMPL 

Próbowałeś takich sposób z linka  o tytule Steam nie pobiera (2022): Jak to naprawić?  https://pl.techbriefly.com/steam-nie-pobiera-2022-jak-to-naprawic-tech-66674/

Jak naprawić brak pobierania Steam w 2022 roku?

I sposób:  Połącz ponownie klienta Steam z Internetem

  • Przejdź do trybu offline, klikając Steam w lewym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego i wybierając tę ​​opcję.
  • Po wyświetleniu monitu w wyskakującym okienku kliknij “Uruchom ponownie w trybie offline”, aby kontynuować.
  • Gdy system będzie miał możliwość zarejestrowania zmienionych ustawień, ponownie kliknij „Steam” w lewym górnym rogu. W wyskakującym okienku, które się pojawi, tym razem wybierz „Przejdź do trybu online”, a następnie wybierz „Uruchom ponownie i przejdź do trybu online”.

II sposób: Zmień region pobierania

Zmiana obszaru pobierania może również rozwiązać problem zawieszania się pobrań Steam. Wystarczy wykonać te proste kroki:

  • Uruchom klienta Steam.
  • W lewym górnym rogu interfejsu kliknij Steam.
  • Wybierz „Ustawienia” z menu rozwijanego, a następnie wybierz „Pobrane” z listy.
  • Zmień region, wybierając „Pobierz region” z menu rozwijanego. Twoim wyborem powinien być odległy naród, ale nie za daleko od miejsca, w którym się teraz znajdujesz.

III sposób: Zamknij aplikacje, które przydzielają przepustowość

Gdy masz otwartych kilka aplikacji, istnieje ryzyko konfliktów oprogramowania innych firm. CCleaner i Skype to tylko kilka aplikacji, które mogą zakłócać pobieranie Steam. Takie programy muszą zostać zamknięte, aby uniknąć konfliktów, zanim ponownie spróbujesz pobrać ze Steam. Tak to się robi:

  • Otwórz Uruchom aplikację, naciskając Win + R. Wpisz „taskmgr” w oknie dialogowym. W rezultacie otworzy się menedżer zadań.
  • Zatrzymaj wszystkie operacje Skype, przeglądarki i aktualizatora.
  • Użyj Steam.exe, aby ponownie uruchomić Steam.

IV sposób Dopasuj swoją strefę czasową

  • Wybierając przycisk Windows i wpisując „panel sterowania” w pasku wyszukiwania, możesz uzyskać dostęp do Panelu sterowania.
  • Wybierz “Czas i data” z listy opcji, a następnie “Czas internetowy” z kolejnych zakładek, a następnie kliknij “Zmień ustawienia”.
  • Wybierz “Synchronizuj z serwerem internetowym” z menu rozwijanego, a następnie kliknij “Aktualizuj teraz” i OK.
  • Sprawdź, czy tym razem działa, ponownie uruchamiając Steam.

V sposób: Zaktualizuj sterowniki

VI sposób: Dostosuj przepustowość Steam

Za nieudane pobrania mogą być odpowiedzialne ustawienia przepustowości. Po prostu kliknij Steam, a następnie Ustawienia, aby to naprawić. Po wybraniu „Pobrane” kliknij „Ogranicz przepustowość”. Kliknij OK, aby zaktualizować ustawienia przepustowości zgodnie z szybkością połączenia internetowego.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Steam nie widzi internetu

Niestety żaden sposób nie działa, a czy steam potrzebuje otworzenia portów w routerze?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Steam nie widzi internetu

@PawelMPLjaki masz wpisany protokół  ipv4 czy ipv6 na stronie modemu 192.168.1.1. ? Wejdź na stronę modemu 192.168.1.1. Zaloguj się do menu modemu Funbox – domyślne hasło sprawdzisz na naklejce na modemie. W ustawieniach zaawansowanych modemu wybierz opcję "połączenie z Internetem". i sprawdź jaki masz protokół jeśli masz ipv6 to zmień na ipv4. Może być w tym problem

@PawelMPLco do portów to znalazłem coś takiego Pomoc techniczna Steam. Porty wymagane przez Steam. Zerknij do tego linka https://help.steampowered.com/pl/faqs/view/2EA8-4D75-DA21-31EB

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Steam nie widzi internetu

@PawelMPL  jak jesteś podłączony do netu? Kabel czy wifi? Jeśli wifi, to wymuś wifi5 odłączając wifi6, oczywiście jeśli wymuszenie IPv4 nie pomogło

Zmień szyfrowanie na wpa2-psk


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Steam nie widzi internetu

Jeśli masz problemy z pobieraniem gier przez Steam, a wszystkie inne strony i aplikacje internetowe działają poprawnie, to może to być spowodowane problemami z konfiguracją sieci lub z serwerami Steam.

Poniżej przedstawiam kilka potencjalnych rozwiązań, które możesz spróbować:

  1. Wyłącz program antywirusowy lub zaporę ogniową - niektóre programy antywirusowe lub zapory ogniowe mogą blokować połączenie z serwerami Steam. Spróbuj tymczasowo wyłączyć program antywirusowy lub zaporę ogniową i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

  2. Wyłącz oprogramowanie VPN - jeśli używasz oprogramowania VPN, wyłącz je tymczasowo i spróbuj ponownie pobrać grę przez Steam.

  3. Sprawdź ustawienia routera - czasami problemy z pobieraniem gier przez Steam mogą wynikać z błędnej konfiguracji routera. Sprawdź ustawienia routera i upewnij się, że porty Steam są otwarte i przekierowane do twojego komputera.

  4. Spróbuj zmienić region pobierania - czasami problemy z pobieraniem gier przez Steam mogą wynikać z problemów z serwerami Steam w twoim regionie. Spróbuj zmienić region pobierania w ustawieniach Steam i spróbuj ponownie pobrać grę.

  5. Sprawdź połączenie z internetem - upewnij się, że twoje połączenie z internetem jest stabilne i działa poprawnie. Spróbuj zresetować router i modem oraz wykonać test prędkości internetu.

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomaga, skontaktuj się z działem pomocy technicznej Steam lub z operatorem światłowodu, aby uzyskać dalszą pomoc w rozwiązaniu problemu.