Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

ping w call of duty 4 to 65ms minimum. Poniżej się nie da, serwery przedzielane są po lokalizacjach niemcy-anglia-rosja. Przy czym ze światłowodu nikt jeszcze nie korzystał, z tymi z którymi gram.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@Anonim   To podaj swoją lokalizacje bo Orange jest znane z różnych tras i priorytetów dla różnych województw. To że ktoś mieszka np koło Warszawy i mu śmiga to nie znaczy że inna osoba z woj. łódzkiego również nie ma problemów. Raz widziałem jak do pewnego serwera pewnej osobie z dolnośląskiego szło telią i miał ping 20 ms mniejszy niż ja przez opentransit. Więc wiesz...

 

Sprzęt można wykluczyć bo problem występuje nie na jednym sprzęcie tylko na wszystkich. Do tego 2 miesiące temu kupiłem szybciutki nowiutki SSD, położyłem od nowa system i lagi w grach oraz ping bez zmian. No chyba że chcesz mi powiedzieć że Ryzen 1600, GTX 1060 6gb i 16gb ram to za mało pod PUBG Mobile, Warcrafta 3, World of Warships i Killing Floor 🙂 Dodam tylko że inne gry w single śmigają aż miło, tu możesz zobaczyć czy mam słaby sprzęt i jak na tym video zobaczysz choć jednego laga czy freeze to przyznam Ci rację: https://www.youtube.com/watch?v=_jlSlKdgW8o

 

Mój brat ma jeszcze lepszy sprzęt ode mnie i też narzeka na lagi w takich grach jak Roblox, Slendytubbies i inne. Przypadek? Nie sądzę. W grach single player NIKT z nas nie ma lagów i wszystko chodzi mega płynnie, ale problemy zaczynają się gdy odpalimy multi...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Skoki pingu

Dzis z ciekawosci odpalilem Battlefield 5 i Fortnite na ps4 podlaczonym do swiatlowodu przez Wi-Fi i pingi mialem w granicy 20-30ms. Ale do polskich serwerow sytuacja jest nadal beznadziejna i polaczenia ida przez Niemcy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skoki pingu

Valve już w 2017 roku uruchomiło serwery CS:Go w Polsce...problem w tym że Orange w Polsce nie wymienia się z nimi ruchem 😉 i wszystko leci przez zagranice

nic się w tej sprawie w Orange nie zmieniło niestety...mimo że Orange doskonale zna ten temat...inni operatorzy maja ping do tych serwerów w granicach 10ms


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Skoki pingu

Dziś pierwszy raz grałem w COD Black Ops 4 i w multi miałem około 40 ms, a grało się komfortowo. Mam 300 Mbit/s od Orange. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

Ja aż z ciekawości zagrałem online w Warcraft 3, znalazłem jakiegoś hosta EU, trafił się z Hiszpanii i zagrałem. Efekt? Prawie sekunda opóźnienia, jakbym miał z 500 ms pingu. Czasem chrupało. Z takim opóźnieniem w takiej grze ledwo da się grać. Chociaż przyznam że spodziewałem się większych lagów... Oto wideo z gry, aż nagrałem specjalnie dla nasz.orange.pl

 

https://drive.google.com/file/d/1lNHZ2yTp1QMB-fEOefAlN_odvnKOyz66/view


Jeszcze w grze pytałem czy ktoś ma lagi ale nikt nie odpisał więc pewnie inni gracze nic nie mieli. Cóż... pewnie nie mają Orange. W single playerze oczywiście 0 opóźnienia, więc nie, to nie wina gry czy sprzętu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Skoki pingu


@Banan9napisał(-a)

Ja aż z ciekawości zagrałem online w Warcraft 3, znalazłem jakiegoś hosta EU, trafił się z Hiszpanii i zagrałem. Efekt? Prawie sekunda opóźnienia, jakbym miał z 500 ms pingu. Czasem chrupało. Z takim opóźnieniem w takiej grze ledwo da się grać. Chociaż przyznam że spodziewałem się większych lagów... Oto wideo z gry, aż nagrałem specjalnie dla nasz.orange.pl

 

https://drive.google.com/file/d/1lNHZ2yTp1QMB-fEOefAlN_odvnKOyz66/view


Uruchamiasz 17 letnią grę na hoście z Hiszpanii, który nie wiadomo na czym tę grę hostuje i się dziwisz, że jest wysoki ping 🙂 
Napisz w co grasz (jakaś popularna gra z ostatnich lat), a z chęcią sprawdzę ping u siebie jak będę miał tę grę i porównamy pingi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@Sebastian1   Tak, to wina gry, oczywiście. Ech... Skoro Orange nie radzi sobie z taką starą grą to jak ma sobie poradzić z czymś co wymaga dużo więcej danych do wymiany? Pomyśl.

 

Skoro inni nie mieli lagów to chyba nie hostował na niewiadomo czym?

 

Znów wracamy do punktu wyjścia.

 

1. Wysokie opóźnienie w grze - wina hosta

2. Inni nie mieli lagów - w takim razie wina starej gry

 

Logika obrońców Orange. Wiedziałeś o tym że w tę ''17 letnią'' grę gra dziennie kilka/kilkanaście tysięcy ludzi i lagów nie ma?

 

Mogę zainstalować znów PUBG Mobile i postraszyć screenami lub filmem ze 100+ ms. Nie ma problemu. Jutro zainstaluję i zobaczymy czy coś się zmieniło.

 

Dodam że na miedzi z Hyperionu grając w tę ''17 letnią grę'' nie miałem nigdy lagów, nawet jak grałem na hoście z poza europy. W klanie miałem kilka osób z USA i grałem u nich bez większych problemów. Na Orange już jest to niemożliwe 😉

 

Szkoda że nie mam możliwości porównania z innym łączem, bo zagrałbym u tego Hiszpana na innym necie i by się okazało czy to wina super biednych tras Orange czy Hiszpana 😉

 

EDIT: Zobacz, ludzie z europy grają w tę grę i nie mają żadnych lagów ani opóźnień.. i to na ruskim hoście 😄

https://www.youtube.com/watch?v=iDjZGDDbfZE

 

Można? Można. Wystarczy mieć szczęście i trafić na dostawce który szanuje klientów.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Skoki pingu

@Banan9 
Czy próbowałeś odpalić jakąś popularną grę, która ma jeszcze działające oficjalne serwery i na komputerze połączonym kablem z routerem sprawdzić faktyczne pingi?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

Niestety ale Orange radzi sobie tylko z kilkoma oficjalnymi serwerami w jednej czy dwóch grach... reszta internetu - nie istnieje. Internet to nie tylko 2 oficjalne serwery gdzieśtam na zachodzie europy ale nie każdy to rozumie.

 

Ale ok. Odpowiem. Grałem w World of Warships - przeważnie ping 30, ale widziałem skoki po 100-150. Rocket League jest róznie, ale dość wysoko - 60-80ms. Podczas gdy inni mają po 30-40 i to z Polski. PUBG Mobile - przykre doświadczenia z pingiem.

 

Co do kabla, ja nie uznaje nic innego niż kabel. Do modemu jestem podłączony 10 metrowym kablem 6 kategorii.

 

Pingowałem swoje najbliższe wyjście na świat Orange w Łodzi i nie ma ani packetlossa ani problemów z pingiem. U mnie jest wszystko w 100% w porządku.

zz.png

 

Właśnie odpaliłem Rocket League by sprawdzić ping i bez zmian - 67, mój nick ^Domin^:

zzz.png

 

Zwykle to ja mam najwyższy ping ale tym razem trafił się ktoś z 100+, pewnie z innego kontynentu.

 

Dołączyłem do innej gry i po 20-30 sekundach rozgrywki zauważyłem niezły skok pingu z 67 na 218... nawet gra pokazuje alert odnośnie zróżnicowanego i wysokiego opóźnienia (po prawej stronie).

zzzz.png

 

Ok słabe serwery albo zła gra... nigdy wina Orange, wiem wiem, Orange najlepszy dla graczy, zero opóźnień itp itd, tak jak w ich reklamach 😉