Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Serwery cs:go - routing, ping

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Coś takiego z pewnością rozwiązałoby większość problemów 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

Przestańmy się łudzić, takie coś raczej nigdy nie powstanie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

No z takim podejściem, jakie prezentujesz to na pewno 🙂 

Jeśli z góry założymy, że nie... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

Nie chodzi o podejście tylko o realne możliwości. Orange nawet nie chce się w Polsce ruchem wymieniać a Wy myślicie że położą u nas węzeł OT? 😄

 

Nie mówiąc o tym że położenie i utrzymanie takiego węzła przyniosłoby straty dla Orange. Wiadomo jak to jest, abonament klienci muszą płacić, ale żeby Orange zrobiło coś dla klientów to nunu 🙂

 

Może na jakimś zebraniu szych z Orange ktoś by podpytał jaka jest szansa na postawienie węzła OT we Warszawie? 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

A co ma wymiana ruchem w IX-ach, do postawienia węzła z którego mogliby skorzystać oprócz klientów z Polski, klienci ze Słowacji i Rumunii? Bo byłoby im bliżej do Warszawy, niż do Frankfurtu - kwestia decyzji biznesowej. I z tym może być trudno, ale nie można z góry mówić, że nigdy się to nie uda... 

Jedynie narzekając to nigdy się nic nie zmieni ;] 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

@Anonim  Tzn źle się wyraziłem - kiedyś pewnie powstanie, w końcu Orange chyba ma jakieś plany rozwojowe. Na pewno nie stanie się to w bliskiej przyszłości. Powiedzmy, za 10 lat 😄

 

Co do wymiany ruchu, skoro Orange nie chce wymieniać się ruchem bo mają kasę z tego że pakiety lecą przez OT w Niemczech to czemu mieliby postawić OT w Polsce? To tak jakby powiedzieć że nie przeskoczy się muru o wysokości 1 metra a potem próbować skakać przez mur o wysokości 2 metrów 😄

 

Co będzie, to się okaże. Moja propozycja jest taka by ktoś spytał się o OT w Polsce na jakimś zlocie Orange. Może @Piotrekk85 . Wtedy się dowiemy co i jak 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

<facepalm> Orange nie ma kasy z tego, że OT jest we Frankfurcie...

Po prostu wybrali sobie taką lokalizację, a nie wpinają się do IXów, bo taka mają politykę peeringową.

Jeśli będą pojawiały się głosy, że pora wpiąć się do Warszawy, to pewnie to zrobią...

Więcej wiary...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Serwery cs:go - routing, ping

Nie wiem kiedy będzie zlot a o co mam się dokładniej zapytać? 🙂

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

@Anonim  Ależ naturalnie Orange ma pieniądze z tego że inni dostawcy muszą lecieć przez OT by połączyć się z klientami Orange. Polityka peeringowa właśnie na tym polega, gdyby Orange nie miało z tego korzyści to już dawno byłoby w PLIX.

 

Czyli uważasz że Orange nie ma z tego żadnej korzyści, tylko ma taką politykę peeringowa by zaszkodzić klientom? 🙂 Nie, tu nie chodzi o szkodzenie klientom i dawaniu im wysokich pingów, chodzi po prostu o pieniądze.

 

Ta dyskusja znów prowadzi do niczego. Ja już podałem swoją propozycję.

 

@Piotrekk85  O to czy jest jakaś szansa na węzeł opentransit w Polsce 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Serwery cs:go - routing, ping

Mogę zapytać. Ale to bez sensu. Lokalizacja fizyczna w dzisiejszych czasach nie ma dużego znaczenia. Poza tym Orange ma w Polsce własne węzły.