Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Serwery cs:go - routing, ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Serwery cs:go - routing, ping

W t-mobile chyba nie będzie lepiej skoro oni posiadają łącza od orange. Przynajmniej jeżeli chodzi o światłowód

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Zgadza się. Oprócz tras do serwerów Valve najgorzej jest z rosyjskimi, do których też pakiety lecą przez Niemcy i zamiast niecałych 20ms do Moskwy wychodzi ok. 70ms. 

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

T-Mobile posiada własną sieć szkieletową i wymieniają się ruchem w polskich IX-ach, więc na pewno będzie lepiej, pytanie tylko o ile.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Serwery cs:go - routing, ping

Ty no faktycznie tak jest jak mówicie, próbowałem znaleźć jakiś serwer w csie i w ogóle polskiego nie wyszukuje tylko zachodnie. Czyli, niemcy, francja itp i zamiast 20 pingu na polskim serwerze mamy po 50-60 ale jaja


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Serwery cs:go - routing, ping

I tu nie chodzi o te różnice pingu między 20 a 50 tylko o sam fakt, że orange coś takiego robi. Mi się w ogóle wydaje, że orange to chyba w ogóle żadnych serwerów swoich nie ma w polsce tylko wszystko idzie z zza granicy. Prosty przykład, ostatnio była ta awaria w całej polsce a powodem było to, że gdzieś za granicą była awaria.

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Orange praktycznie cały ruch opiera na niemieckim Opentransit, w Polsce mają jeszcze Telia, ale jak z nią bywało chyba wszyscy wiemy...

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

OpenTransit nie jest niemiecki, a francuski (węzeł dla całej grupy Orange). I przyznam, że z racji na to, że nasz kraj jest praktycznie największym w regionie centralnej Europy, gdzie jest jeszcze Słowacja i Rumunia w grupie Orange bliżej Polski niż Frankfurtu - to mogliby u nas zrobić także węzeł OpenTransit - to by mocno obniżyło pingi. 

Telia nie jest do gier tylko do contentu - do gier większość tras idzie OpenTransitem - i tu, jeśli zrobiliby węzeł w Warszawie chociażby, to byłoby o wiele lepiej dla graczy jeśli każda milisekunda jest aż tak kluczowa. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

Telia to sieć tier 1, dobra do gier jak i do contentu. To że Orange ma problemy z telią z racji zbyt małej wykupionej przepustowości to już nie problem telii. Telia daje tyle ile się zapłaci.

 

Setki dostawców korzystają z usług sieci szkieletowej telii i nie mają problemów. Wliczając w to hejtowany przez Ciebie UPC 🙂

 

Mam znajomego w Szwecji który ma internet z telii gdzie prawie wszystkie trasy lecą telią i ma pingi bardzo dobre.

 

Vodafone i HE również kupują tranzyt od telii.

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Masz rację, pisząc niemiecki chodziło mi bardziej o to, że praktycznie cały ruch leci przez Frankfurt.

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

To dodałem w takim razie pomysł na wybudowanie węzła OpenTransit w Polsce (najlepiej Warszawa) - jeśli będzie jakiś większy odzew ze strony użytkowników - to kto wie, może uda się to zrealizować?