Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ps4 opóźnienie w FIFA 20


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Ja po kilku meczach w PES 19 zrobiłem zwrot na steamie bo nie dało się grać. Pora dnia bez znaczenia. Ruchy, podania, strzały, dosłownie wszystko miało 1-2 sekundy opóźnienia. No nie da się tak grać, koleś zdąży mnie okiwać 3 razy zanim go zacznę gonić... nie mówiąc już o konstruowaniu jakichś akcji, gdzie z takim opóźnieniem jest to niemożliwe. Testowałem w single playerze i było ok, opóźnienia nie było. Potem multi i masakra. Dodatkowo zaznaczyłem żeby wyszukiwało mi graczy z jak najniższym pingiem ale to nic nie pomogło. Do tego losowe freezy i lagi.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Nie mam FIFY 20 ale na 17, 18 i 19 grałem online bez problemu o jakim napisałeś. 
U mnie zestaw ONT + Funbox 2.0, a PS4 połączone z routerem po WiFi.5 GHz. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Ja specjalnie kupiłem 20m kabla, żeby właśnie ominąć wifi, które wiadomo nigdy nie będzie tak dobre jak połączenie przewodowe, No ale jak widać to nic nie dało. Napiszę jeszcze do EA i wyślę im test internetu z programu uotrade (jakoś tak się nazywa), może znajdą coś co negatywnie wpływa na grę i się okaże, czy to po stronie Orange czy coś z mojej winy. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@pawel__b No i wydaje mi się, że masz w pełni rację. Tylko powiedz mi w takim razie jak temu zaradzić? Bo nie uśmiecha mi się odpuścić sobie fify ze względu na internet. Jetem zdziwiony, bo widzę dużo różnych opinii, jednym śmiga Orange i mogą grać dowoli a inni borykają się tak jak ja z połączeniem online - od czego to zależy. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@jonatan 

 

tak naprawdę zależy od kilku czynników ale przede wszystkim od tego jak są podłączeni pozostali gracze, bo trzeba zsynchronizować rozgrywkę między graczami, od godzin w których grasz, od przeciążenia węzła do którego jesteś podłączony, itd.

nie wiem czy innym śmiga FIFA...to dość wymagająca gra jeśli chodzi o dostawcę internetu, mam wątpliwości czy narzędzie uotrace wykaże gdzie jest problem, może ale nie sądzę, takie problemy trudno się diagnozuje, oczywiście trzeba spróbować, czasem pomaga zmiana wielkości MTU ale to trzeba na spokojnie robić, zmniejszenie MTU niweluje fragmentację pakietów i lepiej wpływa na opóźnienia ale to trzeba robić na spokojnie i obserwować jak to wpływa na działanie konsoli

https://konsolowe.info/2014/12/zmiana-mtu-na-ps4-pomaga-w-polaczeniu-z-psn/

https://www.fifauteam.com/fifa-19-connection-troubleshooting/#MTU

generalnie, wartość MTU najlepiej sprawdzić z komputera wykonując ping według powyższego poradnika i znajdując maksymalną wartość MTU

ustaw na próbę 1473 ale możesz nawet zjechać do 1300/1400 i zobaczyć czy jest różnica 🙂

oczywiście trzeba pamiętać, że zmniejszenie MTU może wpłynąć na prędkość połączenia ale może poprawić opóźnienia czyli wyeliminować część lagów


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@pawel__b  Świetnie, spróbuję. Dzisiaj to zrobię i przetestuje jutro w różnych godzinach. Może akurat się uda.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@jonatan 

sam jestem ciekaw czy będzie różnica na plus, daj koniecznie znać na forum 🙂

najlepiej ustaw taką wartość jaka będzie wynikała z pingu, czyli maksymalna jaka przejdzie bez fragmentacji czyli bez bitu DF + 28


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@pawel__b 

No i pojawiły się problemy. Maksymalna wartość która przechodzi bez fragmentacji to 1472 bez bitu DF. Czyli dodając do tego 28 wychodzi 1500. Ustawienie jakiejkolwiek wartości  MTU na konsoli ps4, skutkowało pojawieniem się komunikatu (ostrzeżenia), że funkcje mogą nie działać poprawnie.

 

Oczywiście sprawdzałem to na laptopie w konsoli „cmd”. Szukałem wartości od 1300. Ciagle podwyższając aż właśnie doszedłem do 1472.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@jonatan 

czyli widać że przechodzi 1500 bez fragmentacji, możesz na próbę ustawić powiedzmy 1450 i zobaczyć czy ma to jakikolwiek wpływ na działanie gry, na pewno nie przestanie Ci działać konsola 😉

może być i tak że pozostanie Ci tylko sprawdzenie jak działa na innym operatorze, tak jak wcześniej pisałem


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@pawel__b 
Ustawienie na 1450 czy inną losową liczbę, chociażby 1443 nie podziałało. Na innym dostawcy internetu sprawdzałem, bodajże na Vectrze u kumpla, działało tak jak trzeba. Obawiam się że pozostaje mi zmienić tylko i wyłącznie dostawcę internetu.