Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ps4 opóźnienie w FIFA 20


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Temat przeniesiony z Dekodery i inne do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam, piszę tutaj z zapytaniem na temat funkcji online w Fifa 20 na ps4. Do rzeczy: 

 

Posiadam światłowód i do tego router funbox 3.0. Robiąc testy na speedtest.pl podłączając internet kablem (ETH) średnio ping wyszedł pomiędzy 6 a 15, prędkość pobierania około 100 Mb/s natomiast prędkość wysyłania średnio wyszła około 10-12 Mb/s. Test robiony kilka razy dlatego podaję takie na oko średnie wartości. Na Ps4 nie badałem pingu, natomiast internet podłączony kablem do konsoli, test wskazuje prędkość pobierania średnio 100 Mb/s natomiast prędkość wysyłania około 4 Mb/s. Połączenie NAT 2. 

W Fifie mam non stop opóźnienia. Rano i w południe największe, natomiast po 23 na 5 meczy, 3 da się zagrać z prędkością normalną. Odblokowałem w routerze dodatkowe porty dla fify, 80 i 443 TCP (inne porty były już używane, więc tylko te dwa były nie odblokowane) Dodałem konsolę do strefy DMZ i ustawiłem zaporę sieciową na poziom niski. Konsola połączona jest na IPv4. Pomimo tych wszystkich ustawień, resetu routera, opóźnienia niestety dalej są. Minimalne, ale wyczuwalne przy graniu w grę tego typu. Już pomału nie wiem co mam dalej robić bo mam wrażenie, że spróbowałem wszystkiego. 

Uprzedzając pytania, szperałem po internecie, po forum Orange itd. Doczytałem coś o stałym ip dla konsoli, ale pytanie czy za to trzeba płacić dodatkowo i czy jest to konieczne, czy można jeszcze coś tutaj poustawiać , żeby nie ingerował dostawca internetu.

30 ODPOW. 30

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Podobny temat był już poruszany na forum:

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Problem-z-op%C3%B3%C5%BAnieniami-w-grze-Fifa20-XONE/m-p/157123#...

Mozę coś jeszcze doczytasz, lub ktoś jeszcze podpowie rozwiązanie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Wszystko co podają na forum zrobiłem, ustawienie routera, otwarcie portów itd. Dzwoniłem do pomocy technicznej Orange, ale niestety szanowny pan stwierdził, że nie został przeszkolony i nie wie jak mi ma pomóc. Więc powiedzcie mi, gdzie dzwonić kto byłby w stanie np zrobić mi publiczne IP lub zewnętrzene ip na konsolę (coś w ten deseń). Takie coś może zrobić tylko dostawca internetu, a dział pomocy technicznej odesłał mnie na forum....


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Powtórzę się z innego tematu - mam PC i nawet na PC miałem spore opóźnienia w PES 19 nawet z graczami z europy. Cóż, być może Orange już tak ma jeśli chodzi o gry piłkarskie. Wątpię byśmy mogli coś z tym zrobić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@jonatan 

Obawiam się ze najlepiej byłoby sprawdzić na łączu od innego operatora zwłaszcza ze sam piszesz ze w pewnych godzinach jest gorzej a w pewnych lepiej ale i tak nie rewelacyjnie, proponuje sprawdzić na internecie od jakiejś kablówki albo od Netii jeśli masz taką mozliwosc, np. u jakiegoś kolegi czy kogoś z rodziny, to nie ma nic wspólnego ze stałym adresem ip

No i nie musisz odblokowywać żadnych portów jeśli masz włączone UPnP w Funbox 3 ! (W ustawieniach sieci zaawansowane w Funbox)

rozumiem ze Funbox dostaje adres IPv4 a nie IPv6? (W Funbox w polu: login Neostrady usuwasz /ipv6)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

`Tak oczywiście, IPv4 dostaje i owszem uPnP włączone. Hmmm no cóż, dzięki za podpowiedzenie, sprawdzę u kolegi, ma internet z Netii i chwalił pomimo, że nie światłowód, więc sprawdzę jak na innym łączu to śmiga. A jeżeli macie racje, to chyba pozostaje zmiana dostawcy internetu. 

 

A możliwe, żeby jakieś porty były jeszcze poblokowane po stronie Orange? Jest taka możliwość, żeby mi to jakoś sprawdzili?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

W Orange jest ograniczony NAT, więc może to jest przyczyną? https://youtu.be/6PPIBuc9MHU?t=514


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@jonatan 

 

to raczej nie jest problem NAT-a czy blokowanych portów, można jeszcze próbować zmienić MTU na routerze na mniejsze ale skoro czujesz że są godziny kiedy to lepiej działa mimo że nie idealnie to raczej jest kwestia operatora, pamiętaj że FIFA to gra typu p2p i ona bezlitośnie obnaża niedoskonałości routingu operatora a dokładniej słaby peering z różnymi mniejszymi operatorami czyli innymi graczami

wazne zeby Funbox dostawał IPv4 od Orange a nie konsola 😉

upewnij się ze FB 3 dostaje IPv4 czyli brak /ipv6 w loginie w ustawieniach Funboxa

tu masz jeszcze taki filmik Orange https://www.youtube.com/watch?v=e1H6S_1lgAo jak konfigurować pewne ustawienia dla PS4 ale pewnie go znasz, ja w każdym razie żadnych portów bym nie przekierowywał bo od tego jest UPnP


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

Tak oczywiście, dostaje IPv4. Prawdę mówiąc od początku nie było IPv6 przy loginie, ale dla pewności włączyłem funkcję „wymuś połączenie IPv4”. No i rzeczywiście tak jak kolega wysłał wyżej filmik, że Orange blokuje NAT, przez co jest ograniczony, a funkcja P2P niestety w typie NAT 2 jest ograniczona. Powiem tak, że w ciągu dnia nie da się grać, bo opóźnienie jest co prawda minimalne, ale jednak ruchy piłkarzy są na tyle zwolnione, że jak ktoś kiedyś grał w fife od razu zobaczy, że coś jest nie tak. Trafia się może mecz dwa po 23, że gra normalnie chodzi. Więc patrząc na wasze komentarze, mam wrażenie, że ustawieniami routera itp. raczej nic nie zdziałam. Po prostu taki internet... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Ps4 opóźnienie w FIFA 20

@jonatan 

zgadza się, według mnie nie jest to kwestia ustawień ale tego o czym wcześniej napisałem, jest to gra typu p2p dlatego bardzo ważne jest jakie styki z operatorami ma Twój dostawca internetu (czyli obecnie Orange), osoby z którymi grasz mogą mieć internet od operatorów, którzy nie mają bezpośredniego styku z Orange, i wystarczy, wówczas ruch idzie przez Opentransit czy Telie i pojawiają się utraty pakietów czy lagi...