Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan92: nie wiem kto Cię obraża, na pewno nie było to z mojej strony. Każdą wypowiedź możesz zgłosić do moderatorów.

Macie oboje problem aby oddzielić fakty od opinii. Nikt Wam nie broni pisać, że Orange jest złe. Ale w Waszej argumentacji nie używacie argumentów merytorycznych, pisanie o "praniu mózgu" czy inne teksty nic nie zmienią.

Poza tym warto dokładnie się wczytać co piszę i odróżnić odnoszenie się do Waszych często nieprawdziwych wpisów od bronienia Orange.

Bardzo się cieszę, że Vectra daje Ci niższy ping. Mam nadzieję, że masz to gwarantowane w umowie. A nawet jak nie masz, to mam nadzieję, że podzielisz się z nami opinią po roku korzystania z usługi czy na pewno jest tak super.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85 - teraz na spokojnie.

 

Ciężko mi traktować Orange jako poważną firmę, jeżeli w co najmniej dwóch miejscach reklamują się jako internet dla graczy. Wcześniej mówiłeś, że target Neostrady to nie gracze. To dlaczego Orange daje do zrozumienia, że jest inaczej - a w rzeczywistości wprost oszukuje?

 

Nie jest poważną odpowiedzią nazywanie mnie populistą, kiedy oczekuje by - droga, jakby nie patrzeć na dzisiejszy rynek - usługa działała tak, jak operator ją reklamuje. 

 

Jedyne co słyszę od techników Orange tu na forum, to że pracują nad problemem. Szkoda tylko, że pracują od kilku lat nad tym. Przez kilka miesięcy było bardzo dobrze - pakiety szły do warszawskiej Telii i pingi były niskie - 15ms. To bardzo dobry wynik. Jednak kiedy ping wynosi 60ms na światłowodzie, 90ms na DSL (doliczam przeplot), do serwera w Warszawie - to jest to lekko mówiąc - plucie klientowi w twarz. 

Bo z dnia na dzień jest coraz gorzej.

 

Gdy znajomy powiedział mi, że technicy Orange powiedzieli mu że traci pakiety przez to, że ma za wysokie ustawienia graficzne - trochę mu nie uwierzyłem. Ale gdy ja sam się o tym przekonałem, doszedłem do wniosku że Orange kompletnie nie szanuje klienta. 

 

Niegdyś był problem z YouTube - Orange do pewnego momentu zasłaniało się tym, że problem leży po stronie Google. Jednak, gdy była na nich nagonka medialna, klienci zaczynali odchodzić - nagle pokazali, że to jednak po ich stronie coś było nie tak i YouTube od tamtej pory działa względnie dobrze. 

 

Tutaj jest tak samo, jednak Orange nie przyzna się do tego, że nie chce im się tego zrobić, że nie mogą czy coś - tylko leją wodę że pracują nad rozwiązaniem tego problemu - pracują, jak już wspomniałem - od co najmniej 2 lat. 

 

Ja na prawdę lubię Orange jeśli chodzi o telefony komórkowe, jeśli chodzi o stabilność internetu czy jeśli chodzi o prędkość - ale trasy pakietów są naprawdę skandaliczne. I może nic mi nie gwarantują, może masz rację - ale mogą mi równie dobrze odciąć internet, a ja nie mam prawa nic reklamować - bo nie mam żadnej gwarancji. 

 

Gdybym płacił za tę usługę 30 złotych miesięcznie - nie miałbym prawa nic oczekiwać. Ale biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek, 70 złotych za 100 Mbps to cena, gdzie nawet bez gwarancji mam prawo oczekiwać dobrych tras, może nie do zagranicznych serwerów - ale do krajowego internetu. 

 

Gdyby nie te trasy pakietów do niektórych gier, nawet nie myślałbym nad zmianą dostawcy - bo w pakiecie to się nawet opłaca. 

 

I gdyby Orange uczciwie podeszło do sprawy, naprawiło te trasy, udostępniło klientom Neostrady openpeering w TPIX - zapewniam Cię, że moja i moich kilkudziesięciu znajomych z internetem od Orange - byłych lub obecnych klientów, byłaby zadowolona z tego internetu. 

 

Jednak ich lekceważące podejście do tego problemu jest niestety nie do przyjęcia, nie za taką cenę tej usługi. I na tej podstawie mam taką, a nie inną opinię. 

 

Odejdę z Orange do UPC, ale tylko z internetem. Chyba, że do końca umowy Orange po prostu uczciwie rozwiąże ten problem. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85  Kiedyś napisałeś ''znów ktoś mi powie że traktuję ludzi jak idiotów'' więc ogólnie zrobiłeś ze mnie idiotę lub nawet tak nazwałeś. Ja to odebrałem jako obelgę i wycieczkę personalną. Inna osoba napisała ''wyjaśnij ciemnemu'' czy jakoś tak, również odebrałem to jako obelgę, bo określenie ''ciemny'' w kontekście zdania nie odnosiła się do osoby nieobeznanej, lecz do osoby głupiej i tępej. To nie są wycieczki personalne? Było jeszcze coś kiedyś ale ciężko mi sobie przypomnieć, musiałbym przejrzeć wszystkie swoje posty i odpowiedzi do nich... swoją drogą, kiedyś napisałem ''już Rumun ma lepszy ping'' a mi tylko chodziło o zwykłego obywatela Rumunii z którym porównywałem pingi (mojego znajomego zresztą) to mój post został zedytowany bo słowo 'Rumun' jest obraźliwe... ? Nawet użyłem wielkiej litery by podkreślić że chodzi mi o obywatela Rumunii a nie o żadną złośliwość. Napisałem ''już Rumun'' nie po to by dyskredytować Rumunię, tylko dlatego że Rumunia ma dalej do takich krajów jak Niemcy, Holandia, Anglia czy Francja, a ping mimo wszystko mają lepszy. Chodzi tylko o odległość. Nie wiem jak inaczej nazwać obywatela Rumunii. To tak jakby w Rumunii blokowali słowo ''Polak'' 😉

 

Wycieczek personalnych nigdzie nie zgłaszałem bo pomyślałem że skoro moje posty są edytowane itp to widocznie admini czytają wszystkie posty więc prędzej czy później to zauważą. Jednak nie.

 

Ja nie pałam nienawiścią do Orange. Wystarczy przejrzeć moje posty z czasów gdy Orange było w lepszej formie, to nawet pisałem że lagów nie ma, pingi są znośne i należą się pochwały. Ja do Orange personalnie nic nie mam. Mam za to zastrzeżenia do jakości usług i traktowanie klienta. Skoro firma która od wielu lat ma problemy ze swoją siecią, teraz dochodzą coraz większe przeciążenia i kompletnie nic nie jest z tym robione to jakie zdanie o takiej firmie ma mieć klient? Nie żyjemy w 1998 roku gdzie internet w Polsce dopiero się rozwijał i była jedna sieć na 10 miast. Wtedy takie traktowanie klientów było zrozumiałe. Dzisiaj jest rok 2018, w sumie niedługo 2019, teraz ludzie mają wybór. Ja bardzo chętnie z niego skorzystam. Gdybym widział jakąś poprawę usług albo chociaż chęci to może i bym został z Orange na kolejny rok, ale nie widzę ani jednego powodu dla którego miałbym zostawać. Tak na pewno zrobi wielu klientów dla których internet to coś więcej niż Facebook czy wp.pl.

 

@Piotrekk85  Vectre mają sąsiedzi w bloku i bardzo sobie chwalą. Grają w Fortnite, Black Ops 4 i inne - lagów brak. Jedynie sporadycznie, ale to może być od serwera. Netię też ma kilka osób na osiedlu i jest ok. O dziwo są również osoby w moim mieście które mają światło Orange i oni również myślą o zmianie 😄 Przypadek? Wątpię.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Sam niedawno zwiększyłem plan taryfowy dla dwóch numerów, gdyż wasza oferta jest dobra jeśli chodzi o abonament telefoniczny. Natomiast za taką cenę dostępu do internetu, ping w Warszawie powinien wynosić maksymalnie 20ms. Powyżej tego - jest to wartość nie do przyjęcia, w technologii światłowodowej. 

 

I zapewne większość ludzi największy problem z Orange ma przez te pingi...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  Co do youtube - ja z filmami bez cache mam problemy do dzisiaj, więc widocznie naprawili dla niektórych województw. Po tym jak widziałem całkowicie inne trasy zależnie od województwa, śmiem twierdzić że Orange nadaje różne priorytety w sieci różnym województwom, widocznie na Łódzkie nałożyli niskie, więc to kolejny powód dla którego lepiej od Orange uciekać. Jak dojdzie jeszcze ze 50 000 klientów to wieczorami mogę nie być w stanie google odpalić...

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

I w tym tkwi problem. Orange skupia się na jak największym zasięgu, na jak największej liczbie klientów. 

Nie bierze jednak pod uwagę, że im więcej klientów tym więcej narzekań. I to nie idzie ze sobą w parze w normalnych warunkach, natomiast kiedy Orange nie wykonuje żadnych korekt w routingu, ma ciągle zapchane węzły dla niektórych hostów - no to niestety. Będzie tylko coraz to gorzej, jeśli Orange nie zrobi nic w tym kierunku. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  Ja 2 miesiące temu wracałem z zakupów i niedaleko centrum miasta widziałem plakat Orange na płocie, coś jak ''Superszybki światłowód Orange 300mb/s, najszybszy w (nazwa mojego miasta). Oczywiście numer telefonu podany i adres placówki Orange. Poniżej obrazek przedstawiający zafascynowanego gracza z padem w dłoniach. Gdzie indziej znowu podobna reklama tylko obrazek całej szczęśliwej rodzinki przez wielkim TV. Głowy nie dam że na 100% to tak wyglądało ale na pewno bardzo podobnie. Wszak jak idę to nie gapię się na jedno miejsce przez minutę tylko zerkam na krótką chwilę.

 

Nie ma się co dziwić że ludzie łapią się na takie coś. Ktoś zobaczy że 300mb/s światłowód i od razu zaczyna o tym myśleć czy by nie zamówić. 300mbps to najszybsza opcja w moim mieście więc można powiedzieć że mam najlepszą ofertę Orange. I co? I nic. Dno. Rozumiem gdybym miał neostradę 10mbps na miedzi to fakt, może być źle, ale najlepsza oferta danej sieci w danym mieście? Śmiech na sali.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Orange ma trochę inną skalę działania. Niestety ma też najwięcej heavy userów. Usługi masowe mają to do siebie, że nie są tworzone tak, aby każdy pojedynczy użytkownik korzystał z nich w 100% przez 100% czasu (może to wydawać się to absurdalne, ale tak to jest). Po ostatniej burzy na Wykopie mamy dosyć jasne stanowisko Orange, że nie będzie blokować ani ograniczać internetu stacjonarnego. Więc trzeba szukać innych rozwiązań. Za wszystkim oczywiście kryje się kasa.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

swoją drogą, podałbyś link do tej burzy na wykopie? Jestem ciekawy, nic o tym nie słyszałem. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problemy na linii CS:GO > Światłowód