Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jak chcecie miec nizszy ping na laczach orange i nie tylko to wam podalem rozwiazanie. Szczegolnie ze mozna potestowac i zrezygnowac. Jak ktos  wydaje 80zl na lacze i w tych czasach szkoda mu 7 zl na vpn to pozostaje tylko pisanie na forum albo rozwiazanie umowy 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Czullonapisał(-a)

Jak chcecie miec nizszy ping na laczach orange i nie tylko to wam podalem rozwiazanie. Szczegolnie ze mozna potestowac i zrezygnowac. Jak ktos  wydaje 80zl na lacze i w tych czasach szkoda mu 7 zl na vpn to pozostaje tylko pisanie na forum albo rozwiazanie umowy 😉


7 zl miesiecznie za NordVPN? W planie 3-letnim wychodzi 2,99$...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

2.99 to cena "standardowa" w tym planie. Czesto pojawiaja sie kody na stronach z promocjami ktore jeszcze bardziej obnizaja ta cene.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Czullonapisał(-a)

2.99 to cena "standardowa" w tym planie. Czesto pojawiaja sie kody na stronach z promocjami ktore jeszcze bardziej obnizaja ta cene.


Cos znalazlem. Bedzie trzeba przetestowac.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

https://gist.github.com/joepie91/5a9909939e6ce7d09e29

 

Dodatkowo:

 

So when should I use a VPN?

There are roughly two usecases where you might want to use a VPN:

  1. You are on a known-hostile network (eg. a public airport WiFi access point, or an ISP that is known to use MITM), and you want to work around that.
  2. You want to hide your IP from a very specific set of non-government-sanctioned adversaries - for example, circumventing a ban in a chatroom or preventing anti-piracy scareletter

 

Nawet w tym poście nikt nie uwzględnia tego że może istnieć tak niekompetentny dostawca internetu którego tylko VPN może uratować. Cóż, w US chyba Orange nie ma 😄 W komentarzach również nic nie ma. Chyba bym był pierwszy gdybym chciał skomentować o tym że muszę używać vpn by grać w gry i oglądać youtube bo mój ISP jest tak niskiej jakości i to na światłowodzie... pewnie mieliby ze mnie niezłą polewkę. W sumie dla mnie też byłoby to śmieszne bo nigdy wcześniej nie widziałem by ktoś komuś proponował vpn tylko dlatego że jego ISP to wodorosty. naszorange.pl było pierwszym. Nawet jeśli ktoś komuś proponuje to właśnie w celach pirackich, i to w krajach gdzie torrenty itp są zbanowane i nie ma do nich w ogóle dostępu, np Indie.

 

Nawet jeśli jest na świecie kilkanaście tak kiepskich ISP jak Orange, to i tak nic nie znaczy. W samej Polsce jest kilkadziesiąt dostawców lokalnych lub większych którzy oferują światłowód. Ciekawe czy któryś z nich dostarcza łącza tak niskiej jakości by jego klienci musieli używać vpn? Przypominam - ŚWIATŁOWÓD. Jeszcze zrozumiem gdy ktoś ma marne dsl kilka mb, no to wtedy faktycznie niech to vpn już będzie, ale ja mówię o światłowodzie.

 

Jeśli ktoś mi znajdzie temat w internecie gdzie typek ma światłowód ale tak kiepskiej jakości że musi używać vpn by pograć i oglądać youtube to wtedy cofam wszystkie moje słowa. Zapewniam że nie znajdzie. Na tej podstawie nawet można wysunąć prosty wniosek ż Orange to jeden z najgorszych (jeśli nie najgorszy) dostawców internetu w Europie.

 

Stworzyłem nawet temat ma reddit, ciekawe co ludzie napiszą:

https://www.reddit.com/r/VPN/comments/afr5xk/what_do_you_think_about_that_my_isp_is_so_bad_and/

 

A tutaj jeszcze ktoś zapytał o powód używania vpn - ciekawe czy ktoś napisze że jego ISP nie pozwala mu grać lub oglądać youtuba (i to na światłowodzie).

https://www.reddit.com/r/VPN/comments/afpmmh/why_do_you_use_a_vpn/


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Zalet używania vpn jest wiele. Jeden uzywa dla prywatnosci, drugi dla bezpieczenstwa, ale faktycznie dzieki orange pewnie dojdzie kilku klientow w celu uzyskania dobrego pingu 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Odnośnie tematu ''po co używacie vpn'' ludzie podali mnóstwo powodów i żadna osoba nie napisała że jest zmuszona używać vpn bo dostawca nie domaga.

 

W moim temacie nikt nie odpisał, pewnie nie wiedzą co napisać. W sumie nikomu się nie dziwię. Fiber + lags + packetloss + youtube poor buffer = WHAT IS HE TALKING ABOUT?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

W sumie założyłem nowy wątek..., ale też macie niskie prędkości pobierania z serwisów hostingowych?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01  Ja kiedyś robiłem testy prędkości plików np 1gb z różnych serwisów i często szło wolno, nawet po 200kb/s.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1174
  • 2

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Dla mnie kupowanie VPN-a żeby bezproblemowo pograć to jednak jest pomyłka...operator powinien zagwarantować odpowiednią jakość usługi, VPN może być przydatny ale do zabezpieczenia połączenia w jakiejś niezaufanej sieci ale żeby grać w popularne gry?? to trochę wstyd dla ISP że użytkownicy muszą sięgać po takie rozwiązania 😞