Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@pawel__bnapisał(-a)

Duzi operatorzy w kwestiach routingu a więc i opóźnień są kompletnie nieelastyczni więc jak komuś zależy na opóźnieniach w grach to lepiej szukać lokalnych ISP! A już na pewno kablówki mają to lepiej rozwiązane:)


Porównywałem UPC z Orange i część gier ma mniejszy ping w Orange, ale generalnie jak sieć w danej lokalizacji nie jest obciążona to UPC do gier nadaje się lepiej. Pewnie do większości serwerów pingi są podobne, ale znalazłem kilka, do których Orange miało 2x wyższy ping niż UPC, np. engadget.com.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01@Banan922To prawda jak mówi @pawel__b duży operator nie jest elastyczny. Taki mały operator jak się peeruje albo kupuje tranzyt to przewaźnie n x 1 GBPS lub n x 10 GBPS czyli nawet duże woluminy jak na niego. Z większymi takimi np jak orange jest problem bo oni peerują się od n x 40 GBPS lub n x 100 GBPS. @Banan922 Tranzytowanie ruchu przez OT raczejma ustawione najkrutsze trasy ale gwarancji cie nie dam. Czyli jeśli ja @WabolMonster i ty @Banan922 oraz @kozakis01 zrobili byśmy trase do danego hosta byśmy mogli mieć 3 inne trasy ( w zasadzie 2 bo ponoć OT ma swoje POP-y w Poznaniu i Warszawie ale potem jest routowane np przez frankfurt itp). Jest 25 routerów przez jakie może iść ruch z OPL do OT:
- Każdy z interfejsem 100 GBPS czyli 2,5 TBSP.
- Ale jest inny problem sieci posiadające wpięcie do OT nie zawsze maja takie szybkie interfejsy 😞
udało mi się znalejśc firme co ma tylko 1 gbps to OT. Więc tak naprawde 1 kleint na światełku.
- Orange w Polsce ma jeszcze styl z Telią. Interface na 100 % są także 100 GBPS ale ile ich jest ?

PS Orange na swoim blogu opublikowało w że przez pół roku przesł ok 42 000 TB czyli 14 PB czyli to daje około 28 GBPS. O ile informacje były prawdziwe
Wiadomo że przez noc nic się nie dzieje bo nawet w EPIX i TPIX ruch spada do 10 % więc dosyć mało jak na orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Tymczasem pingi w PUBG Mobile...

 

nnn.png


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Zainwestujcie w jakiegos vpn koszt rzedu 130zl na rok. Ping bedzie o wiele lepszy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Czullonapisał(-a)

Zainwestujcie w jakiegos vpn koszt rzedu 130zl na rok. Ping bedzie o wiele lepszy.


Ja akurat pingi mam ok, ale dzisiaj odkrylem, ze pobieranie z serwisow hostingowych leci ok. 10x wolniej niz na teoretycznie 2x wolniejszym laczu UPC, troche slabo... Co do VPN to testowalem jeden z lepszych (podobno) i pingi byly wyzsze.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Z jakiego dokladnie? U mnie NordVPN działa swietnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ostatnio oglądałem na twitchu jakiś stream pubg mobile, typek miał cały czas stabilne 20 ms do EU.... serwery są eleganckie, tylko Orange jak zwykle najgorszy peering.

 

@Czullo  Pisałem już wiele razy że nie mam zamiaru dopłacać do vpn jeśli płacę za internet 80zł miesięcznie. Jeśli już to darmowy, i czasem nawet darmowe vpny mają lepsze pingi niż Orange.

 

Jedyny skuteczny sposób to zmienić dostawcę...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Czullonapisał(-a)

Z jakiego dokladnie? U mnie NordVPN działa swietnie.


CyberGhost. A jakie masz pingi w CS:GO i jaka predkosc pobierania na speedtest.pl, bo u mnie vpn obcial predkosc do troche ponad 100 Mb/s?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Nie mam swiatlowodu. Ale pingi za granice mam takie same a nawet czasem lepsze jak po laczach operatora. W NordVPN masz 64 serwery w Polsce. Predkosci tez osiagam maksymalne na swoim laczu. Mozna przetestowac tego vpn za darmo.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

 


@Czullonapisał(-a)

Nie mam swiatlowodu. Ale pingi za granice mam takie same a nawet czasem lepsze jak po laczach operatora. W NordVPN masz 64 serwery w Polsce. Predkosci tez osiagam maksymalne na swoim laczu. Mozna przetestowac tego vpn za darmo.


Masz lacze o predkosci ponizej 100  Mb/s, wiec vpn go nie ogranicza.