Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że Duży może więcej, ale to się odwróciło mały teraz może więcej.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

a w Orange bez zmian... Nadal olewają klientów - ale właśnie to się zmienia - i niedługo albo oni coś zmienią, albo znikną z polskiego rynku 😜 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim Co Ty Orange tak się łatwo nie podda i nadal będzie zdzierał kasę od ludzi, którzy nie mają żadnej konkurencji a są skazani na Orange.

Orange motto jest takie: Kliencie płać, a Tą kasę sobie przepuścimy zamiast zainwestować w coś konkretnego np w poprawę routingu, ale tam co ja tam wiem 😄

 

PS. Ja do klientów Orange mam ping 42-43ms co jest jakimś śmiechem 😄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  Orange nie zniknie, nie ma na to szans. Gracze to mniejszość, 90% ludzi używa neta do pudelka i facebooka więc oni nie widzą różnicy między 'internetem' a internetem. Facebook działa? działa. Pudelek działa? Działa. No to o co chodzi, Orange super internet 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimVALVE nie jest wpięty TPIX.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922Tylko po co tak szybki net 1Gb/s do tych portali ?

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

No dobra, 90% korzysta - ale skoro reklamują się jako internet dla graczy, to niech nie mówią, że to nie takie proste....

Ten temat ciągnie się już od wielu lat - jeśli faktycznie by chcieli, to już by to kilkaset razy zrobili zawsze jakaś wymówka. Zamiast raz zrobić tak, żeby było dobrze - to leją hektolitry wody, nie mówiąc niczego konkretnego - to jest po prostu żałosne... 

 

@WabolMonster poważnie? Nie wiedziałem. Jednak w TPIX jest możliwość dojścia do węzła, który umożliwia praktycznie bezpośredni peering - Telia - poczytaj sobie wykresik który przedstawiłem bodaj jedną czy dwie strony temu.. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  Właśnie o tym pisałem wczoraj. Ludzie nie mający pojęcia jak działa internet (znów niestety większość) myśli że większa prędkość - gry lepiej chodzą. Nie tylko Orange tak mami ludzi ale niestety bardzo dużo dostawców. Na umowie jest 1gb? Jest. Na speedteście do serwera Orange jest 1gb? Jest. Co z tego że do połowy zasobów sieciowych orange oferuje może kilka procent faktycznej prędkości, ale cóż, 1gb na speedteście jest? Jest...

 

Ja mam 300mbps i nawet youtube w 1080p potrafi zamulić gdy video ma mało wyświetleń i ciągniete jest z Frankfurtu przez opentransit. Jak video idzie z Polski (Łódź) to mam 4ms do serwera i nawet 4320p chodzi ładnie, a jak tylko video ciągnie z Frankfurtu przez super-bidny węzeł opentransit to już jest kiepsko nawet w 1080p.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922 i to jest po prostu żałosne - w TPIX jest GGC, w TPIX jest Telia, w TPIX jest wielu innych kluczowych graczy... 

 

Zamiast puścić ruch dla indywidualnych klientów przez TPIX + tranzyt, ułatwić i umożliwić normalne korzystanie z internetu - czy to granie, czy oglądanie youtube czy coś - to nie - to Orange ma to w nosie - nie da się i już... JAK SIĘ NIE DA, JAK TO PO PIERWSZE ICH WŁASNY PUNKT WYMIANY, PO DRUGIE I TAK RUCH PRZECHODZI PRZEZ TE ROUTERY - TYLKO MA ZABLOKOWANY PEERING Z KIMKOLWIEK W TPIX..... bo lepiej pchać tranzytem ruch z Warszawy do Warszawy.... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim@Anonim  Kilka miesięcy temu jeszcze pisałem o feralnym routerze peercweurope, nalężącym do opentransit który podbija ping i traci pakiety... a szło przez niego sporo tranzytu, między innymi do niemieckiego Vodafone i kilku innych dużych dostawców. Dzisiaj nadal podbija ping, chociaż nie aż tak bardzo jak kiedyś - kiedyś podbijał do 80 z około 10% packetlossem.

 

Dzisiaj to wygląda tak: http://prntscr.com/krrjmg  60 ms do Niemiec... 7 hop znajduje się w Amsterdamie i ping jest podbity do 50. Trochę lepiej niż 5 miesięcy temu ale nadal 60 ms na światłowodzie do kraju obok to parodia. Swoją drogą fajna trasa - Warszawa, Frankfurt, Amsterdam a potem znów wraca do Niemiec 😄

 

@AnonimMożesz sprawdzić jak jest u Ciebie do vodafone.de?