Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wysokim pingiem w grach online


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Problem z wysokim pingiem w grach online

Witam, mam problem z pingiem w grach online. Pomimo dobrych wyników speedtest (dobrych za dnia, ponieważ wieczorami spada o ponad połowę), w jakiejkolwiek grze online pingi przekraczają 60ms a często 70ms. Tutaj link do dzisiejszego testu: http://www.speedtest.net/result/7074867384

 

Około roku wstecz, w grze League of Legends ping wynosił nie więcej niż stabilne 40ms. Później sytuacja była tragiczna, nie dało się nawet pograć przez gubienie pakietów itp . Jakiś czas temu zrobiłem kolejne podejście, niestety ping wynosił ponad 60ms. Wysłałem zapytanie do Orange, otrzymałem wiadomość zwrotną, że jeżeli chodzi o tę grę, to wszystkie problemy zostały rozwiązane i powinno działać dobrze. Dzisiaj wszedłem do gry, ping 73ms. Jeżeli Orange sądzi, że to dobrze, to polecam rozeznać się co to jest ping i na co on wpływa.

 

Sytuacja powtarza się w innych grach, w World of Tanks mam przedział od 60ms do nawet 120ms. 

 

Chciałbym dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem, bo przy internecie 80mb/s takie wyniki to kpina w tych czasach. Dodam, że koledzy z innych miejscowości, którzy tak samo mają internet od Orange, nie mają żadnego problemu, a przy wolniejszym łączu pingi są o niebo lepsze od moich.

 

Rozmawiałem z pomocą techniczną Orange, lecz niestety od tej firmy pomocy w sposób ludzki otrzymać się nie da. Jedynym wyznacznikiem dla nich czy internet działa dobrze czy nie jest wynik speedtestu.

 

Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem, czy to wina routera, czy powinienem odblokować jakieś porty w nim, czy po prostu w Orange klient A płacący tyle samo ma znacznie gorzej od klienta B.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

 Ps.

Budka rozdzielcza znajduje się bezpośrednio za moim blokiem, również jesteśmy podłączeni w pierwszej kolejności jako blok. 

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z wysokim pingiem w grach online

@Megocki Nic z tematem nie zrobisz. Upewnij się, że w loginie w Funboxie nie masz /IPv6. Podaj konkretne IP serwerów gier, może ktoś się tym zajmie z ekipy. Przejście na światłowód(jeżeli kiedyś się pojawi) trochę pomoże. Nie masz jakiegoś dostawcy w bloku po kablu koncentrycznym ?

 

Wiesz, ten speedtest jest do serwera Orange. U mnie ping do tego serwera na świetle jest 9ms. Potestuj inne serwery, a nie sugerowany przez Orange.

 

P.S. Porty radzę odblokować. Dla LoL to będzie:

5000-5500 UDP (klient gry League of Legends).

8393-8400 TCP (program instalujący patcha i Maestro).

2099 TCP (PVP.Net).

5223 TCP (PVP.Net).

5222 TCP (PVP.Net).

80 TCP (Połączenia HTTP).

443 TCP (Połączenia HTTPS).

8088 UDP oraz TCP (tryb obserwatora).

 

Więcej - https://support.riotgames.com/hc/pl/articles/201752664-Rozwiązywanie-problemów-z-połączeniem

 

World of Tanks - https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wot/articles/13/

 

Możesz dodać do loginu neostrady bez_ochrony-login@neostrada.pl brak ograniczeń