Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z opóźnieniami na światłowodzie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13315
  • 54609
  • 641

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@pawel__b  dlatego sugeruję weryfikację łącza i to słusznie zauważyłeś, gdy nie jest dodatkowo obciążone inną transmisją 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Serwer jest od 2-3 lat w Warszawie, przy dobrym dniu i momencie mam 8-12 ms opóźnienia. Z tym że czasami nagle z 10 ms skacze na 35-40 i odczucie w czasie rozgrywki znacznie się pogarsza, tutaj upatruje problemu z routingiem, możliwe że jestem w tym momencie przekierowywany na inne zagraniczne serwery w drodze do Warszawy stąd problemy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 2194
  • 5

Problem z opóźnieniami na światłowodzie


@Galiuszgalileusnapisał(-a)

Witam, od roku mam światłowód Orange w miejscu zamieszkania, pomorze ok 100km od Gdańska. Internet jednak jest niestabilny pod kątem pingu i opóźnień podczas rozgrywki w Fifę/EA FC na PS5. Nie jest to problem nowy, tak jest od początku, są momenty, że działa wszystko świetnie, ale często połączenie jest niegrywalne. W trakcie rozgrywki ping skacze z 10 ms na 30ms i więcej i tak zostaje przez dłuższy czas (2-3h). Próbowałem różnych ustawień IPV4 i IPV6 zarówno na funboxie jak i ONT ze swoim routerem. Czy ktoś ma podobne problemy i może pomóc je wyeliminować?? Serwisanci czy pracownicy infolinii rozkładają ręce mówiąc, że firma nie musi zapewnić żadnego konkretnego pingu i internet może być niestabilny.

 

 

 

___________________

*Temat przeniosłem z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.


Jakiej prędkości masz łącze?.

U mnie PS5 wystawiony jest na DMZ, choć nie ukrywam że trochę z lenistwa 😛 ale na konsole przecież nikt się nie włamie ::D 
Wszystko śmiga i pingi dobre, no może poza sytuacjami w których po drugiej stronie słychać jakieś dziecko albo ktoś próbuje grać online na internecie LTE:D


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

600mb łącze, zazwyczaj pokazuje 10-12 ms pingu. Też próbowałem ustawienia z DMZ, odblokowanie portów UPNP i wszystkie inne możliwe z IPV4 i IPV6 i nic nie pomaga. Nadal raz jest ok ale zazwyczaj jest opóźnienie i ping skacze na 35-40 ms.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1781
  • 8662
  • 66

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@_Artek_ Śmiga w Fifę?

@Galiuszgalileus Prędkość łącza czy używanie DMZ nie ma wpływu na routing (pewnie to wiesz). Czy na Twoim routerze jesteś w stanie wyświetlić historię zapytań DNS albo najlepiej tablicę stanów połączeń tak aby sprawdzić gdzie łączy się PS5? Co to za model routera?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Router to TP-Link ax20, teraz przekroczyłeś moje kompetencje w zakresie obsługi tego sprzętu, musiałbyl poczytać ale tak czy siak to i tak te ustawienia leżałyby po stronie Orange aby routing zmienić czy się mylę??


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 2194
  • 5

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Tak, u mnie śmiga bez problemubu @Samotnick  pytałem o prędkość łącza bo przy 300 faktycznie mógłby być problem.
O DMZ wspomniałem tylko dlatego że tak łatwiej.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13315
  • 54609
  • 641

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@GaliuszgalileusZgadza się, ale trudno weryfikować trasy do serwerów jak się nie zna ich adresów (a przez to miejsc do których się łączysz-Warszawa czy np Irlandia)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1781
  • 8662
  • 66

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@_Artek_ To sprawdź z kolegą @Galiuszgalileus jak śmiga podczas wspólnego meczu. I nie pisz proszę o prędkości łącza przy tak znikomym transferze potrzebnym do gier online.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 2194
  • 5

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Nie pisze o prędkości łącza a po prostu o tą prędkość zapytałem 🙂 
Też mam 600 i u mnie wszystko ok:)