Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z lagami w grach online z internetu mobilnego.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z lagami w grach online z internetu mobilnego.

Witam!

Niestety często jestem zmuszany do przesiadki z internetu stacjonarnego na internet mobilny w telefonie (Galaxy S9 Plus) używając router wifi. Po tym ping nie jest stabilny i wacha się pomiędzy 50 a nawet 250ms. Zazwyczaj jest to od 50-70ms a mimo to lagi i cofnięcia w grze wstępują nawet jeżeli ping nie skacze. Oczywiście próbowałem mieszać w zaporze systemu czy antywirusie ale to kompletnie nic nie daje. Nawet ustawienie w telefonie Ipv4 (z Ipv6) oczywiście nic nie dało. Może jest to problem .nat ale czy jestem w stanie to zmienić w telefonie? A może występuje jakiś problem z routerem w telefonie? Dodam jeszcze że niestety mam zepsuty port ładowania i przez dłuższy czas nie będę w stanie go naprawić a mowię to dlatego że kiedyś udostępniałem internet z telefonu za pomocą kabla USB i wtedy z tego co pamiętam problem nie występował, no ale teraz nie jestem w stanie tego zrobić.

Dziękuje z góry za pomoc!! 🙂

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Problem z lagami w grach online z internetu mobilnego.

@Maciejka123  sieć mobilna po LTE, jest mocno obciążona, chyba że po północy zagrasz, też mam problemy z Internetem Mobilnym, ale u mnie szybkość jest ważna, ta spada w ciągu dnia do 5Mb/s i ping do 100.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z lagami w grach online z internetu mobilnego.

@Anonim  Tylko że właśnie nie ma to znaczenia o jakiej porze gram, nawet okolo 2 w nocy takie cos występuje. A właśnie kiedy używałem internetu z tel. tylko że przez kabel usb to problemu nie było 😕

Edit:

Dodam jeszcze że moje łącze niezależnie czy domowe czy z lte mobilne to Max. pobieranie z prędkością 4mb/s. Średnio jest to od 1-3mb/s, no a jeżeli chodzi o ping to tak jak mowiłem, od 60-80ms średnio.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z lagami w grach online z internetu mobilnego.

Ustawienia komputera i zapory, nie mają wpływu na ping, połączenie po usb jest stabilniejsze i ping powinien być nawet o 1/2 mniejszy, tak samo jest w domowej sieci, tam ping po kablu jest też prawie 1/2 mniejszy od tego po wi-fi (nieważne czy 2,4Ghz li 5Ghz).


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z lagami w grach online z internetu mobilnego.

No dobrze, przeniosłem komputer do miejsca routera by to sprawdzić. Połączyłem kablem router i komp. a ping zmalał o 15ms, ale nie w tym rzecz ponieważ jest to sieć domowa a ja mam kłopot z internetem mobilnym gdzie mimo relatywnie niskiego pingu występują wysokie lagi w grze. Na potrzebę tego problemu nagrałem materiał gdzie w przykładowej grze Valorant notorycznie wyskakuje błąd połączenia z siecią i mimo że ping skacze od 55-99 to lagi są co najmniej 1sek. Chodzi o to że myślę że ping nie ma tu nic do rzeczy!

Link do materiału: https://youtu.be/j24Av_LXsgc

Widać wyraźnie odstęp miedzy zadaniem uderzenia z noża a wykonaniem śladu na ścianie i co jakiś czas cofnięcia.