Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping zwiększa się o 20 ms


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Ping zwiększa się o 20 ms

Witam

Około rok temu się przeprowadziłem i byłem zmuszony wsiąść internet od Orange. Lubie sobie pograć w jakieś gry online i na samym początku przez jakiś okres paru miesięcy mój ping wynosił około 60-65 potem coś się stało i ping wzrósł do 80-85 a teraz jakoś od piątku mam ping 98-100. Głownie gram w lola i takie 100 pingu czy 80 nie pomaga. Np na discordzie pokazuje mi ze mam ping 75 co chyba tez jest dużo jak na discorda (choć się nie znam) a na speedtescie pokazuje mi ping około 45 ale to na polskich serwerach co tez chyba się dużo. Da się coś z tym zrobić? I czy jest to normalne? I jeszcze mam jedno pytanie czy jak podłączam przez kabel to ping powinien się zmienić? Bo dostałem taka rade od  technika z Orange to kupiłem kabel podłączyłem i ping zmienił się o równe 0 ms. 

A i korzystam z routera Orange funbox 2.0

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Ping zwiększa się o 20 ms

@Kacper83 w grach on line modem laczy sie z zagranicznymi czesto bardzo oddalonymi serwerami i ma to wplyw na wielkosc pingu. Obciazone serwery tez powoduja wiekszy ping. 

Jesli chodzi o wifi to może być także problem natury wewnętrznej. Jezeli korzystasz z sieci Wi-Fi, Twoj router może mieć zbyt wiele przeszkód na drodze, aby dostarczyć sygnał odpowiedniej mocy. A problem może stanowić każda ściana stojąca na drodze między urządzeniem nadającym i odbierającym sygnał.

Jeśli nie jesteście w stanie przenieść routera Wi-Fi bliżej swojego urządzenia, należy skorzystać z połączenia przewodowego. Nawet kilkumetrowy kabel Ethernet będzie działać o niebo lepiej, niż bezprzewodowy sygnał rozbijany o kilka ścian. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Ping zwiększa się o 20 ms

@byczyn_86 Dzięki za odpowiedz.

Między mną a routerem są 2 ściany ale po podłączeniu kabla Ethernet nic się nie zmienia.Tak powinno być? Bez kabla czy z kablem wszystkie prędkości są takie same w obu przypadkach, tak samo jak ping.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Ping zwiększa się o 20 ms

@Kacper83 proponuje Ci kontakt z Orange https://www.orange.pl/view/kontakt popros o sprawdzenie linii i ewentualnie o zresetowanie ustawien. Byc moze cos jest nie tak na linii. 

Anonim

Nie dotyczy

Ping zwiększa się o 20 ms

@Kacper83  ping na kablu łan, musi spaść o 10, inna sprawa to przeciążenie serwerów, to nie pomaga w uzyskaniu niskiego pingu, można by spróbować wykorzystać VPN, ale ja tego nie testowałem, ba najlepiej jak router ma to zaaplikowane, ale to Domena routerow dla graczy i tych drogich ☺