Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiepskie pingi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Kiepskie pingi

Nic nie zrobisz, Orange tak ma. Sam kiedyś na miedzi od innego operatora miałem niższe pingi niż na światłowodzie, również mam 300mbps. To że masz 1 czy 2 ms do serwera 50km od Ciebie czy bliżej to nic nie udowadnia, bo Orange ma super ping do swoich serwerów w Polsce ale na świat już niezbyt. Oczywiście nadal ping jest dość przyzwoity ale Orange mogłoby się bardziej postarać. Dodatkowo wiele tras Polska-Polska idzie przez Niemcy dlatego masz 50+ pingu.

 

Sam do łodzi mam 3 ms, do Warszawy 6 ms a na świat już sporo wyższy. Co prawda, to oczywiste bo przecież świat jest duży i wiadomo że np do  Londynu jest dalej niż do Warszawy, ale jednak wielu dostawców na miedzi ma lepszy ping niż Orange, dlatego że korzysta z lepszego węzła i lepszych tras. Światłowód nie ma tu nic do tego. Światłowód da Ci jedynie mega prędkości a ping zależy już od dostawcy.

 

Do tego doszły jeszcze w ostatnich dniach poważne problemy z telią przez którą szło 70-80% ruchu. Póki co naprawione ale zobaczymy na jak długo.

 

EDIT: Tu masz test do miejscowości 450km ode mnie. Białystok i super ping. Speedtest trochę źle mnie umiejscowił bo jest więcej niż 200 mil 🙂

 

 

A tutaj test do serwera który jest dosłwnie 50-60km odemnie, a pakiety idą przez Niemcy co widać po pingu.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Kiepskie pingi

To jest bolączka Orange ponieważ oni czekają aż ISP będą chciały z nimi współpracować a nie na odwrót.

Jakby Orange miał przynajmniej połowę punktów dostępowych jak w Netii to byście nie widzieli takich sytuacji o wędrówce pakietu do Niemiec.