Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakie urządzenie do Gier Online aby uzyskać najlepszy efekt? Router - Antena, Internet biurowy LTE


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Jakie urządzenie do Gier Online aby uzyskać najlepszy efekt? Router - Antena, Internet biurowy LTE

Witam,

na ten moment posiadam (już mogę zakończyć lub przedłożyć umowę)
Internet biurowy LTE 999gb
Router ZTE MF283+
wykupiony VPN

Lokalizacja
99-200 Poddębice
ul. Wesoła

zwracam sie z prośbą o porade jakie urzadzenie lub co moge uczynic aby polepszyc swoje polaczenie w głównej mierze chodzi mi o gry p2p. Zdaje sobie sprawe ze internet mobilny to sie do tego nie do konca nadaje ale z uwagi na moja lokalizacje nie mam innnej mozliwosci internetu poza mobilnym, radiowym bo z pewnoscia bym to zmienil. Nie rozumiem tej mapy nadajnikow i szczeze to nie wiem jak moge polepszyc swoj internet czy poprzez zmiane urzadzenia czy dokupienie antenty zewnetrznej. Bardzo prosze o porade co moge zmienic?

Pozdrawiam
Michał

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Jakie urządzenie do Gier Online aby uzyskać najlepszy efekt? Router - Antena, Internet biurowy LTE

@MichalPodde najważniejsze, aby nadajnik był jak najmniej obciążony, najmniej użytkowników było zalogowanych i korzystało w tym czasie z internetu. Tylko Ty, jako użytkownik na to nie masz wpływu.

Można by było ewentualnie wymienić router na wyższą cat, Twój obsługuje cat 4, lepsze osiągi będzie miał router z cat 6 lub wyżej + agregacja pasma.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Jakie urządzenie do Gier Online aby uzyskać najlepszy efekt? Router - Antena, Internet biurowy LTE

ok ale czy moge jakos polepszyc swoja sytuacje? Czy zmiana urzadzenia? dokupienie anteny moze cos zmienic? bo naczytalem sie ze orange jest ogolnie kiepski do p2p i o wiele lepszym rozwiazaniem jest np play.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Jakie urządzenie do Gier Online aby uzyskać najlepszy efekt? Router - Antena, Internet biurowy LTE

1. Postaw router przy oknie.

2. Na czas grania upewnij się, że żadne urządzenie w sieci jej nie obciąża (czyli np. siostra po wifi nie ogląda w 4k koreańskiego teledysku).

3. Wyłącz VPN.

4. Podłącz komputer do routera kablem.

 

Zrób o różnych porach dnia i tygodnia test łącza na speedtest.pl i wrzuć tutaj wyniki.

 

Prawdopodobnie wystarczy zmiana routera, twój obecny jest cat4, a to stara i wolna specyfikacja.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Jakie urządzenie do Gier Online aby uzyskać najlepszy efekt? Router - Antena, Internet biurowy LTE

@MichalPodde osobiście polecam Huawei B525, to jest model z długim stażem na rynku i można go nabyć za niewielkie pieniądze. Dla mnie ten model się sprawdza. Oczywiście lepszy byłby B818, ale to już spora kwota, ewentualnie B535, B618, wszyto zależy od możliwości finansowych. 

 

____________

* Wpis edytowano - Wiktor