Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Witam ponownie forumowiczów,

 

Tym razem wracam z czymś ciekawszym, co może dać jakiś trop, dlaczego gra mi się tak beznadziejnie na Orange. Grałem przed chwilą DM w CS2 i w pewnym momencie strzały zaczęły mi siadać bardzo dobrze. Spojrzałem do konsoli i pojawiła się taka informacja:

 

20240313202748_1.jpg

Jeżeli dobrze widzę, to WinMTR pokazuje mi taką samą trasę do obydwóch adresów, jednak zmienił się port. Ta zmiana sprawiła, że strzały siadały mi bardzo szybko i były celne, chociaż wciąż widzę pole do poprawy. Może Orange sknociło coś z portami? Wiem, że ich pracownicy od spraw sieciowych tu nie siedzą, ale może ktoś ma kontakt by to im podesłać i przeanalizować?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

No ping się zmienił, jednak nie ma to nic wspólnego z tym co opisałem we wcześniejszym komentarzu. Donk - 16 albo 17 letnia gwiazda CS2 gra na pingu 100-110 gdzieś daleko na Syberii i radzi sobie doskonale.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Kolejny smaczek dla tych, którzy chcieliby mieć Orange. Oglądanie streama na youtube w 2K: https://streamable.com/csvn33

 

speedtest wygląda tak: 

Zrzut ekranu 2024-03-23 221540.png

Tam naprawdę muszą pracować w pocie czoła, by ten internet jakoś pozornie działał.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22222
  • 183

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Zamieszczony filmik nie do końca wspiera postawioną tezę. Nie ma możliwości sprawdzenia czy to tylko u ciebie tak się tnie, czy u innych też. Nie podałeś źródła.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Tu przydałaby się zewnętrzna ocena kogoś całkowicie bezstronnego. Może jakiś test który przechodziłby przez łącza i serwery jak gry? Zrobić go u różnych użytkowników i porównać wyniki? Nieco chętnych najpewniej się znajdzie (choćby ja), najlepiej jak ten test dałoby się odpalić z PC/Mac OS/Androida/Linuxa. Jest coś takiego ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22222
  • 183

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@Pit2024napisał(-a)
...
Jest coś takiego ?

AFAIK nie ma.

Poza tym większość narzekających (choć na szczęście są chlubne wyjątki) na NO chce tylko wylać żale, a niekoniecznie dowiedzieć się co jest nie tak. Tak że testami raczej nie bywają zainteresowani.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Widzę, że pijesz do mnie.

 

Zrobiłem więcej testów niż mogłoby ci się wydawać. Specjalnie wykupiłem VPS, by sprawdzić jakie są straty UDP od serwera do mnie i na odwrót + opóźnienia, jednak przez to, że czas na moim komputerze i na serwerze nie był ze sobą zsynchronizowany, to testy nie wyszły tak jak bym tego oczekiwał. Nie przychodzi mi do głowy co po mojej stronie mógłbym zrobić lepszego, gdyż nie jestem sieciowcem i nie jestem biegły na Linuxie, bo wiem, że na nim można zdziałać o wiele więcej. Narzekam, bo mam podstawy do narzekania. Wystarczyło, że pograłem dzisiaj na łączu od Korbanku we Wrocławiu i różnica jest nieporównywalna.

 

Nieważne co zrobię i tak problem nie leży po mojej stronie, a za cienki jestem, by to wykryć i pokazać. Ufam swojej percepcji i wieloletniemu doświadczeniu w grach online, więc albo mi wierzysz, albo nie.

 

Dodam jeszcze coś. Na moje oko to wygląda na niezdolność łącza do przetworzenia 64 informacji na sekundę jedna po drugiej i być może datagramy są w jakiś sposób fragmentowane albo w dużych ilościach gubione. To by tłumaczyło dlaczego na ticku 128 grało mi się o wiele gorzej, co jest niezrozumiałe. Gdy strzelam, to mam wrażenie jakby fpsy spadały mi do 20-30, a że w CS2 samo strzelanie (nie poruszanie się po mapie) nie będzie płynniejsze niż odświeżanie serwera, ponieważ tak została zaprojektowana gra, to jest to kolejny sygnał, że wina leży po konfiguracji sieci.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Nie piję do nikogo. Chodzi mi tylko o to iż przydałby się jakiś standard testowania który byłby możliwy w sposób ujednolicony na min 4 systemach: PC W 10/11, iOS, Mac OS, Android a przydałoby się też na Linux (parę głównych dystrybucji).

Jednocześnie by system ten odzwierciedlał działanie łącza w paru zadaniach (gry=parę rodzajów, www, VoIP, VoD, streaming) ewentualnie oddzielne testy pod każde z tych zastosowań...

Taki luźny pomysł może kiedyś wypali 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

To nie było skierowane do ciebie.

 

Testy dostępne dla zwykłego abonenta nic ci nie wykażą, a do pewnych informacji nie będziesz miał nigdy dostępu. W piątek wieczorem internet mi muli niemiłosiernie, wszystko wczytuje się wolno albo niecałkowicie, a speedtest zawsze pokazuje 300/50.