Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Co jeszcze zauważyłem to to ze router przydziela jakiś dziwny adres IP konsoli typu 169.254.xx.xx

 

Po czymś takim konsola wyświetla następujące parametry połączenia, oczywiście połączenie nie działa z siecią ale jest jakoś ustanowione pomiędzy routerem a PS4, widać ze poziom sygnału jest bardzo wysoki, także to nie jest problemem. 

 

Nie wierze ze komukolwiek działa połączenie WiFi miedzy PS4 Pro a FunBox 3.0.

 
20181101_114553.jpg


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Czy sam zmieniłaś nazwę sieci Wi-Fi?
Sam mam wersję 2.0 ale myślałem, że wszystkie Funboxy mają SSID w stylu FunBox_1a2b.
Jakie masz SSID na naklejce na routerze?
Poza tym Funbox powinien przydzielić adres IP z puli 192.168.1.XXX.
Może wcale nie jesteś połączony ze swoim Funboxem? 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Przydzieliło Ci APIPę. Więcej tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Automatic_Private_IP_Addressing Także ewidentie jest coś nie tak z tym Twoim połączeniem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


@PeterMac83napisał(-a)

... 

Nie dostałem jeszcze odpowiedzi czy FunBox 3.0 pobiera sobie sam firmware w tle i sobie go aktualizuje ?

Bo wydaje mi sie ze tak, bo kiedys pamietam przy sieci 2.4GHz nie mialem opcji aby uzywał szerokiego kanału 40Hz.

 


Na ogół to tak, sam sobie pobiera.... a czasem można samemu pobrać, jak szybciej od niego trafisz na aktualizację....

A te 40 MHz to wcześniej było, potem nie było, a teraz znowu jest (i bardzo dobrze że jest) od jakichś dwóch miesięcy.

 

Ela


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


@Sebastian1napisał(-a)

---
Sam mam wersję 2.0 ale myślałem, że wszystkie Funboxy mają SSID w stylu FunBox_1a2b.


W Panelu FunBox 3.0 nazwę SSID można sobie zmienić na dowolną inną nazwę SSID.

 

Ela


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


@Ela12napisał(-a)

W Panelu FunBox 3.0 nazwę SSID można sobie zmienić na dowolną inną nazwę SSID.

Wiem, że nazwę SSID można zmieniać. Pytanie czy @PeterMac83 to zrobił.
U mnie jest adres IP z puli Funboxa, Brama domyślna i DNS to adres IP Funboxa. Wszystko działa na fabrycznych ustawieniach Funboxa.

IMG_20181101_170839.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Tak zmieniałem nazwę SSID sieci co widać po jej nazwie na zrzucie powyżej ;), do tego sieci są rozdzielone.

Probowalem tez z roznymi typami zabezpieczeń, jak i nawet bez.

 

Tak wlasnie przydziela ten adres APIP, tylko dlaczego tak się dzieje, co dziwne po dluzszym czasie przydziela adres poprawny.

 

Zmienialem jeszcze pule zakres adresów DHCP z domyślnych na swoją czyli od 192.168.100 do xx.xx.xx.249, ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia, ale spróbuje zaraz ustawić domyslne przydzielanie zakresów.

 

Sebastian1 - jak typ NAT Tobie pokazuje przy tym polaczeniu ? Typ2 ? posiadasz najnowszą wersje firmware w PS4 Pro v6.02 ? 

Jaką wersje firmware posiadasz w FB 3.0, u mnie siedzi wersja SG30_sip-pl-02.10.31.17

 

Mam jeszcze jeden pomysl, odlaczyć wszystkie urządzenia w sieci ktore maja polaczenie z FB 3.0 po WiFi, jest kilka polaczonych, ale to jutro sprawdzę, wiecej pomyslów juz nie mam niestety :(, wiem jedno kiedys FB 3.0 z PS4 Pro laczylo sie bez problemu na 5GHz.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Odpisal mi inny uzytkownik PS4 Pro z identycznym problemem

 

"Około 12m, konsola ''widzi'' router, nie ma żadnych ścian pomiędzy - siła sygnału nie jest tutaj problemem. Sprawdziłem wczoraj rozdzielenie nazw dla 2.4 i 5GHz i nadal nie działało. Hotspot z telefonu na 5GHz z tego samego miejsca działa bez problemu. Ale jak wspomniałem, pomęczyłem się z ułożeniem kabla LAN przez mieszkanie i działa bez problemu"

 

Czyli coś jest na rzeczy z softem w FB 3.0 ze z PS4 Pro nie mogą sie dogadać na sieci 5GHz, nie widze tutaj innej opcji.

@Sebastian1- daj proszę znać jaki masz soft w PS4 Pro i jaki w FB 3.0.

 


 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@PeterMac83
Ja mam Funboxa 2.0, a nie 3.0. NAT Typ 2.
W PS4 mam najnowszy soft.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

@Sebastian1- dzięki za info

 

@BORAX- tak zmienialem na kazdy mozliwy kanał po kolei czyli od 36 do 48, na automacie ustawia mi kanał 100.