Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

Zapora ustawiona na niski poziom.

Nadal bez zmian ... NAT 2

 

Ustawiłem na chwile DMZ dla PS4 , zrobiłem restart FunBox'a i nic się nie zmieniło , nadal NAT Typ 2 czyli bez zmian.

 


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

Podeślij screenshot ze zakładki NAT jak podefiniowałeś to co jest napisane na EA?

 

W polu port wewnętrzny wpisujesz np. 10000 w porcie zewnętrznym 10000-10099, wybierasz dla pewności TCP/UDP, a po zapisie pole "port wewnętrzny" automatycznie wypełni się jak port zewnętrzny, czyli podstawi się zakres.

 

Kilka zdefiniowałem jak niżej na przykładzie, ale zrób to dla wszystkich jak pod linkiem z EA.

NAT.png


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

Mogę zapytać po co Ci na NAT 1? Ja mam internet od innego dostawcy i z 2 na PS4 każda Fifa bez żadnych problemów działa każda opcja.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

Trochę na temat NAT 1 i NAT 2

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

HypsteRT  , ustawiając zakresy portów np. 10000 - 20000 wyeliminowałem możliwość otwarcia innych zalecanych portów takich jak np. 17503 lub 17504 , które również są wykazane w podpiwedzi EA.

Mam rozumieć , że zawierają się one w zakresie 10000-20000 i dlatego miałem informację o konflikcie z już wcześniej ustawioną regułą ?

Poniżej ustawione reguły zgodnie z zaleceniem EA i wg. Twojej podpowiedzi jak to zrobić :

 

porty.png

 

Zrobiłem restart modemu.

Niestety nic się nie zmieniło ...

 

Wojcieszko , w Fife 18 gram w lidze weekendowej FUT i pierwszej lidze też zdarzy się być kilka sezonów a tam każdy mecz ma swoja wartość. Każdy rozłączony mecz to przegrany mecz a na 40 spotkań Mistrzostw FUT zdarza się to kilkakrotnie co mocno mnie irytuje przy internecie 300/30 i najnowszej PS4 Pro.

EA wskazało przyczynę w/w problemów w połączeniu NAT TYP 2 , więc po to mi jest NAT TYP 1

 

vdsl2 , dzięki za link , oglądnę i postaram się wyciągnąć wnioski.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

Ad 1. Tak zawiera się w tym zakresie.

Ad 2. Zaraz, zaraz, wróćmy do genezy problemu - to w ogóle nie działa czy rozłącza, bo piszesz "Każdy rozłączony mecz..." ??? Przeczytałem jeszcze raz Twój pierwszy post, ale z niego też nie wynika co jest problemem?

 

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

HypsteRT , Faktycznie nie opisałem wszystkiego od A do Z za co przepraszam.

Fifa 18 odpala , łączę się z serwerem / serwerami , gram bez lagów , ale raz na kilka meczów zapala się czerwona dioda na FunBox'ie i mecz zostaje rozłączony przez " utracone połącznie z serwerami EA"

Przegrywam mecz (często prowadzę w meczu) a poziom irytacji sięga zenitu.

 


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

To kompletnie zmienia postać rzeczy. Te wszystkie zabiegi, o których pisaliśmy i na który tyle czasu poświęciliśmy nie będą miały wpływu na to co piszesz?

 

Która dioda na FB3 Ci się zapala????

 

Niestety należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden fakt, że to EA miało problemy z serwerami, ale jak piszesz o jakieś czerwonej diodzie, to może być coś innego, więc prośba o konkrety czyli która dioda? Czy jesteś w stanie podać datę i orientacyjną godzinę, kiedy ten problem wystąpił?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

Jeszcze raz bardzo przepraszam za totalne zamieszanie.

Uwierzyłem bezgranicznie technikom z EA , którzy byli w 100 % pewni , że otwarcie / przekierowanie portów spowoduje NAT TYP 1 i wtedy na 100 % ustąpi problem z rozłączanymi meczami.

Zapala się trzecia dioda opisana jako Internet , mruga na czerwono kilka sekund.

Najczęściej rozłącza w okolicach weekendu , ale na tą chwile nie jestem w stanie podać dokładnej godziny.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA Fifa 18

Może być związane z odświeżaniem sesji PPP (co 22h), choć to ekstremalnie mało prawdopodobne, żebyś akurat w ten moment się wstrzelił. Proponuję, żebyś przed ważnym meczem zrobił restart routera, wówczas sesja zostanie odświeżona na kolejne 22h.

 

Sprawdź proszę, przetestuj i daj proszę znać czy pomogło, jak nie to będziemy dalej szukać problemu.