Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice


@mily_mateusznapisał(-a)

Da się coś z tym zrobić? Podczas gry odczuwam że gra nie jest płynna


hehe, ja to zauważam nawet na lichess


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

@mily_mateusz 

Na automacie zagregował Ci 800+1800+2100 czy sam wymusiłeś takie pasma?
Do grania w gry online to może nie być dobry zestaw pasm bo masz pasmo  zasiegowe czyli mocno obciążone 800mhz i pojemnościowe 1800 i 2100 a że 2100 jest współdzielone z 5G to sprobowałbym wymusić 1800 + 2600 o ile masz wystarczający poziom sygnału dla 2600, ewentualnie 1800+2100+2600, możesz popróbować rożne kombinacje choć i tak to źle nie wygląda ale poprzez inny zestaw pasm możesz uzyskać  odczuwalnie lepszy response

B818 to  router z wysokiej półki, do niedawna jeden z najlepszych dla LTE, ale LTE z racji technologii nie jest dedykowane do gier online, testy z pingiem i tracertem najlepiej robić w godzinach kiedy najczęściej grasz, najważniejsze żeby osiągnąć najbardziej stabilny ping a tu wybór pasm może mieć znaczenie, niestety agregacja też potrafi wnieść pewne opóźnienie

zakładam jak koledzy wcześniej, że do routera jesteś podłączony skrętką a nie poprzez Wifi? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Też zauważyłem spadek jakości połączeń do serwerów apexa. Kiedyś 25-30ms, dzisiaj 60-70ms. Ogólnie gra potrafi czasami zrywać. Połączenie oczywiście przez kabel. Jednak w tym przypadku nie będę obwiniał orange ponieważ jak wiadomo z serwerami apexa od zawsze był problem, wieczne ddosy i ogólnie postawione te serwery chyba na ziemniaku. Także podsumowując może to być wina orange, ale nie musi. Czy się dowiemy prawdy? Oczywiście, że nie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

To tak odpowiem na wszystkie pytania. B818 ustawiłem na sztywno agregacje 3 pasm w huaCTRL, nadajnik ma pasma 800,1800,2100 więc spróbuje pograć na samym 1800. Połączony jestem do internetu przez wifi ponieważ router jest 20m od mojego komputera, kabel by musiał iść przez cały dom. Router wifi jest bardzo dobry Asus ROG AX11000 ma dużo anten. Spróbuje też jeszcze z 5ghz przełączyć się na 2.4ghz zobacze czy będzie jakaś różnica. B818 pracuje w trybie bridge ale i tak widać go na przeskokach. Restartowałem też tego asusa do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało, qos jest ustawiony na ograniczenie prędkości użytkownikom sieci żeby całego łącza inne urządzenia nie wciągały.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

@mily_mateusz 

spróbuj 1800+2100, bez 800

to Wifi to słaby pomysł ale przełączenie się z 5Ghz na 2.4Ghz jeszcze gorszy 😉

przede wszystkim zacznij od podłączenia na próbę komputera bezpośrednio do tego Asusa po skrętce skoro przełączyłeś Huawei w tryb bridge ale najpierw od wyłączenia QoS  na próbę!

Tak przy okazji który QoS ustawiałeś? 

warto o takich elementach w sieci domowej od razu napisać bo tu wszystko może mieć znaczenie

Pamiętaj, że QoS czy Bandwidth Limiter wyłącza sprzętową akcelerację NAT na routerze Asus, jesli juz to wybierz Adaptive

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Używałem funkcji ograniczania przepustowości, przestawiłem na adaptacyjny i zobaczymy. Przestawiłem też agregacje na 1800+2100.

Bez tytułu.png

 

_________________

Edytowałem wpis dodając zdjęcie z załącznika - Rafał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Za dużo zmian na raz, lepiej było zacząć od wyłączenia QoS, potem ewentualna zmiana pasma LTE  i jeśli wystąpi poprawa spróbować zmienić QoS  😉

dobrze że wyłączyłeś ogranicznik przepustowości czyli Bandwith limiter bo on całkowicie wyłącza acceleracje NAT, przy Adaptive QoS działa częściowa akceleracja NAT czyli tryb CTF bez FA, sprawdź w zakładce LAN —Switch control


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Screenshot_20230408_160651_Chrome.jpg

Screenshot_20230408_161014_Chrome.jpg

Screenshot_20230408_161023_Chrome.jpg

Screenshot_20230408_161031_Chrome.jpg

Dobra wyłącze qos kompletnie i sprawdze jak działa. 1800+2100 zostawie. Jest coś więcej do optymalizacji w tym routerze? Dodam że nie da rady podłaczyć się kablowo do tego routera i korzystam z sieci wifi ROG 5.1 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

@mily_mateusz 

Bez testów na kablu nie dowiesz się na ile spowalnia cię WiFi. A spowalnia na pewno.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Mam przewód cat5e 20m a do samego routera tyle jest, nie da rady go dać bliżej. Bym musiał całe stanowisko przenieść gdzieś bliżej. Zrobie potem traceroute i zobaczymy jak to wyjdzie, wifi z tego co pamiętam dodawało 1-7ms.