Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

UHD88 problem z zanikami zasilania


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

UHD88 problem z zanikami zasilania

Mam problem z samoczynnym uruchamianiem się dekodera UHD88 po zaniku zasilania. Wychodząc z mieszkania mam mozliwość automatycznego odcinania zasilania dla większości urządzeń w domu. Korzystam z tego dość częśto i irytuje mnie to, że po właczeniu zasilania dekoder uruchamia się na ostatni kanał, zamiast być w stanie standby. Czy coś się da pozmieniać w ustawieniach dekodera aby się pozbyć tej przpadłości?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

UHD88 problem z zanikami zasilania

Cięzkie pytanie, może ktoś kto używa tego dekodera Ci pomoże. A nie możesz podpiąć go pod osobną listwę, najlepiej z ochroną przeciwprzepięciową. Ciekawy jestem co jest nie tak....może to jakaś awaria Twojego urządzenia. Zadzwoń do BOK, niech podjadą technicy, co się będziesz "cackać". 

Anonim

Nie dotyczy

UHD88 problem z zanikami zasilania

W ustawieniach jest tryb oszczędzania energii, może wyłączony, powinien do stanu czuwania powracać, ewentualnie jest usterka, zgłoszenie wtedy zrobić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 54
  • 0

UHD88 problem z zanikami zasilania

Mam 2 takie dekodery i na obu po zaniku zasilania nie przechodzą w stanby tylko zostają na ostatnio oglądanym kanale...

 

Anonim

Nie dotyczy

UHD88 problem z zanikami zasilania

@mały801 to być może tak musi być - kup sobie https://www.morele.net/maclean-gniazdko-sterowane-pilotem-mce26-662192/?gclid=CPyG-52myc4CFSXicgodkE... i po sprawie. Będziesz włączał dekoder wtedy kiedy będzie na to potrzeba 🙂 Pozdrawiam 😜 

Anonim

Nie dotyczy

UHD88 problem z zanikami zasilania

Takie coś powinno być w sofcie sprzętu, po zaniku prądu start i tryb uśpienia, przecież UHD88 ma tryb oszczędzania energi już w sofcie, szkoda że nie dopracowany, ukłony dla producenta.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

UHD88 problem z zanikami zasilania

Mógłbym każde urządzenie oddzielnie wyłaczać, ale to się mija z celem centralnego wyłaczania. Wychodzisz, klikasz jeden przycisk i wszystko gaśnie. Wracasz, klikasz jeden przycisk i wszysto wraca do trybu czuwania, a jak jest potem potrzebne to się szybko uruchamia. Z tym dekoderem jest problem taki, że jak wracam to nie zawsze mam ochotę oglądać telewizję, a dekoder sam się włącza i muszę go wyłaczać. Jakbym chciał z niego szybko skorzystać to by się nie dało, bo dość długo się uruchamia.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

UHD88 problem z zanikami zasilania

Może nie dopowiedziałem tego, ale mój problem polega na tym, że dekoder jest w trybie standby, wyłaczam zasilanie, włączam zasilanie , dekoder uruchamia się na kanale, który był włączony przed wyłaczeniem do trybu standby. Po prostu z trybu standby przechodzi do odtwarzania ostatnio uruchomionego kanału.

 

Mam włączony tryb oszczędzania energii.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

UHD88 problem z zanikami zasilania

Nie zmienisz tego. Dekodery od Orange mają problemy z podstawowymi funkcjami, więc takiego dodatkowego ficzera raczej nie wprowadzą. Pogódź się z tym lub zmień operatora telewizji wcześniej upewniając się co do funkcji i możliwości sprzętu.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

UHD88 problem z zanikami zasilania


DW napisał(-a):

Może nie dopowiedziałem tego, ale mój problem polega na tym, że dekoder jest w trybie standby, wyłaczam zasilanie, włączam zasilanie , dekoder uruchamia się na kanale, który był włączony przed wyłaczeniem do trybu standby. Po prostu z trybu standby przechodzi do odtwarzania ostatnio uruchomionego kanału.

 

Mam włączony tryb oszczędzania energii.


Dekoder nie ma funkcji której potrzebujesz, jedynie wyłaczenie go przyciskiem z tyłu dekodera chroni przed opisywanym przez Ciebie zachowaniem, ale wiem że nie jest to wygodne rozwiązanie.