Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Testy na UHD 88 (stabilność, sposób i czas uruchamiania)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Testy na UHD 88 (stabilność, sposób i czas uruchamiania)

Z ciekawości poczyniłem kilka pomiarów UHD88 (watomierz VoltCraft Energy Logger 4000 + stoper) i wygląda to w moim przypadku następująco:

Zarządzanie energią: wyłączone

1. Uruchamianie bez HHD: 1m25s.
2. Uruchamianie z HDD: 1m30s.

Standby bez HDD: 8,7W/17.5VA (z HDD: 9W/18VA)
Praca bez HDD: 10.1W/19,6VA (z HDD: 10,5W/20,5VA)


Zarządzanie energią: włączone

1. Uruchamianie bez HHD: 1m25s.
2. Uruchamianie z HDD: 1m28s-2m30s.

Standby bez HDD: 7,5W/15,5VA (z HDD: 9,0W/18,1VA)
Praca bez HDD: 8,6W/17,5VA (z HDD: 10,1W/20,3VA).

Także tryb "eco", przynajmniej w pierwszych 20 min. jest pomijalny (z HDD praktycznie nie ma żadnej różnicy).

 

Po tych 20 min. standby pewnie tryb "eco" jest wyraźnie oszczędniejszy ale jakim kosztem? W moim przypadku prawie zawsze kończy się to zawieszeniem dekodera (ukochany kolor z platformy PC czyli niebieski przez conajmniej minutę, po czym rezygnuję z dalszego czekania i po prostu używam magicznego przycisku zasilania z tyłu dekodera).

 

Sam start też pozostawia wiele do życzenia bo 1,5m. w porywach nawet do 2,5min. z HDD to lekkie nieporozumienie jak na takie urządzenie - szczególnie, że wygląda na to, że połowę tego czasu zajmuje próbkowanie rozdzielczości odbiornika TV/HDMI bo widać w trakcie fazy INIT zmieniające się informacje na TV o braku sygnału lub nieobsługiwanym trybie czy zmiejszające się logo Orange... Rozumiem pierwszą instalację dekodera czy start po swego rodzaju twardym resecie (np. dekoder u innego klienta Orange) ale wystarczy chwilowy brak zasilania i dekoder po prostu marnuje sporo czasu by sobie sprawdzić czy aby w tym czasie nie zmienił się odbiornik TV? Może by warto zapisać config na dekoderze by startował wyraźnie szybciej? 

 

Przechodzenie do StandBy też bywa irytujące - mało kiedy kończy się to czarnym ekranem na TV... Zwykle mam wygaszacz w postaci niebieskiego ekranu albo ostatniej klatki z oglądanego przed wyłączeniem dekodera kanału, czasami okraszonej dźwiękiem dość wysokiej częstotliwości (na szczęście niezbyt głośnym ale wyraźnie słyszalnym).

 

Jest to już drugi dekoder po wymianie i problemy te same. Całe szczęście, że dekoder nie pobiera stosunkowo zbyt dużo mocy w trakcie pracy bo dołączone do nich zasilacze 12V 3,8A (45W) pewnie w połowie przypadków nie potrafią "uciągnąć" więcej niż 20-25W - miałem okazję niedawno kupować zasilacze do listw LED 12V i tych zasilaczy sagemcom było mnóstwo na znanym serwisie aukcyjnym, szkoda, że na 10 sztuk. tylko 2 potrafiły utrzymać obciążenie 40W+ a cała reszta wykładała się już w okolicach 20W - po przetestowaniu kilkunastu sztuk doszliśmy ze sprzedającym do wniosku, że jakość tych nie jest warta nawet tej ceny a to tym bardziej nie podbija oceny jakości tego zestawu IPTV...

 

Pozdrawiam.

 

 

 

1 ODPOWIEDŹ 1
Anonim

Nie dotyczy

Testy na UHD 88 (stabilność, sposób i czas uruchamiania)

Dobry sprzęt kosztuje....dodając ekstra produkty premium Orange musiałoby słono podnieść swoje cenniki lub wprowadzić wysokie dopłaty za sprzęt.....tak więc......po części rozumiem Ciebie ale i rozumiem stronę Orange.....