Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

Mam na testach ICU 100.

Wybrałem opcję dźwięku KINO DOMOWE, które okazuje się że nie działa.

Dekoder jest podłączony prawidłowo przez amplituner tak jak stary dekoder z NC+

 

DODATKOWO:

jeśli wyciszymy do zera pilotem od dekodera i przeskakujemy po kolei wybrane kanały to np na BBC czy National Geographic nagle włącza się na cały regulator dźwięk który stawia rodzinę na równe nogi! Wtedy działą nawet kino domowe (pseudo 5.1) czyli grają wszystkie głośniki. Zaznaczę, że nie ma możliwości wyciszenia tego kanału bo przecież mamy już wyciszony. Przeskakujemy na kolejny kanał i znowu cisza, ale jak zrobię głośniej pilotem to działa tylko STEREO czyli gra tylko przód.

 

Brak tutaj jakiejkolwiek logiki. Jak chcę KINO to włączam i powinno działać, jak chcę STEREO to powinno działać, jak chcę GŁOŚNIEJ/CISZEJ to powinno działać WTEDY KIEDY JAK CHCĘ, a nie że dekoder żyje własnym życiem.

 

Technicy z Orange twierdzą, że TAK MA BYĆ i to jest prawidłowe zachowanie dekodera.

 

DLACZEGO?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

@allrad, nie pomogę niestety przy HDMI ale pewnym obejściem jest podłączenie ICU przewodem optycznym do ampli.

Ja mam takie podłączenie do głośników 5.1

 

Brak możliwości regulacji poziomu głosu z poziomu pilota STB występuje również u mnie na niektórych kanałach.

Występował również na poprzednim STB UHD88 podłączonym przewodem COAX do głośników.

Zapewne występuje również przy podłączeniu HDMI.

Możliwe, że jest uzależnione od kanału.

Z tego co wiem, zmiana kanałów przy TV kablowej następuje tak na prawdę na centrali a nie na dekoderze.

STB wysyła tylko komunikat do zmiany i ta następuje na porcie centralowym.

 

Jeśli ampli posiada wejście optyczne to spróbuj w ten sposób.

U mnie zarówno na poprzednim jak i obecnym STB głośniki prawidłowo wykrywają dźwięk Dolby Digital po zmianie ścieżki na oryginalną.

Oczywiście nie na każdym kanale jest to dostępne

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

@allrad, przykro mi, że nie w tym leży Twój problemEmotikon: Smutny

ustawienia.JPG


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

Nie bardzo rozumiem po co wysłałeś ten film instruktażowy. Czy on coś wniósł w poruszonym przeze mnie temacie??

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

@allrad, możesz myśleć i mówić co chcesz nt. mojej pomocy, ale jeżeli nadal uważasz, że tego typu wskazówki nie rozwiązują Twojego problemu, to daruj sobie. Bo musisz zrozumieć, że skoro na forum szukasz wsparcia, to znaczy, że sam nie jesteś w stanie tego uczynić. Właśnie po to jest forum, by sobie nawzajem pomagać, a nie strzelać focha. Przykro mi to mówić, ale swoją postawą budujesz kiepski wizerunekEmotikon: Smutny 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

@allrad Czy ten problem był wcześniej, czy dopiero się teraz pojawił? Jak jest podłączony dekoder z kinem domowym?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

Dekoder mam od 12 dni i do czwartku muszę zdecydować czy ze mną zostaje na kolejne 2 lata (14 dni konsumenckie). Problem jest od początku. Dzisiaj byli u mnie technicy z nowym dekoderem aby wykluczyć wadę urządzenia. Niestety, ale na drugim dekoderze problem również występuje.

 

Mam podłączone równocześnie 2 dekodery. Jeden to nc+ a drugi ICU 100

1. Koncentrykiem od tv do amplitunera

2. hdmi od tv do dekodera

 

Dekoder nc działa poprawnie a ICU tak jak opisałem to powyżej. 

Na niektórych kanałach jak przyłoży się ucho do tylnego głośnika to słychać szumy, ale w skali 1 - 10 pkt na 1 ścieżkę dźwiękową. Ktoś już to wcześniej opisywał na forum..., ale tego, że nie działa KINO DOMOWE jeszcze nikt nie poruszał. 

 

A jak jest u Ciebie vdsl2?

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

@allradJa nie mam takiego dekodera jeżeli na drugiej jest ten sam problem to pozostaje ci rezygnacja  umowy  lub wymiana na inny UHD 88 bez 4K.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

Rozumiem, że na UHD88 przy takim podłączeniu sprzętu jak u mnie wszystko działa u Ciebie poprawnie i sygnał kina domowego wychodzi na wszystkie głośniki, działa przyciszanie/podgłaśnianie?

 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!


allrad napisał(-a):

Rozumiem, że na UHD88 przy takim podłączeniu sprzętu jak u mnie wszystko działa u Ciebie poprawnie i sygnał kina domowego wychodzi na wszystkie głośniki, działa przyciszanie/podgłaśnianie?

 


@allradNa chwile obecna nie odpowiem ci na pytanie na brak TV od Orange może odpowie ci kolega @mabud73 jak się pojawi na forum sprzęty NC+ nie maja tego problemu z rozpoznawaniem sygnału audio inaczej jest w Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Samsung ICU100 PROBLEM nie działa dźwięk opcja KINO DOMOWE - jedynie STEREO!!!

@allrad, nie pomogę niestety przy HDMI ale pewnym obejściem jest podłączenie ICU przewodem optycznym do ampli.

Ja mam takie podłączenie do głośników 5.1

 

Brak możliwości regulacji poziomu głosu z poziomu pilota STB występuje również u mnie na niektórych kanałach.

Występował również na poprzednim STB UHD88 podłączonym przewodem COAX do głośników.

Zapewne występuje również przy podłączeniu HDMI.

Możliwe, że jest uzależnione od kanału.

Z tego co wiem, zmiana kanałów przy TV kablowej następuje tak na prawdę na centrali a nie na dekoderze.

STB wysyła tylko komunikat do zmiany i ta następuje na porcie centralowym.

 

Jeśli ampli posiada wejście optyczne to spróbuj w ten sposób.

U mnie zarówno na poprzednim jak i obecnym STB głośniki prawidłowo wykrywają dźwięk Dolby Digital po zmianie ścieżki na oryginalną.

Oczywiście nie na każdym kanale jest to dostępne