Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

Witam Wszystkich,

Zakładam nowy wątek, bo jako świeży użytkownik dekodera ICU-100 uważam, że liczba błędów w firmware 01.17.41 (loader 01.02.53) przekracza limit dla urządzenia dopuszczonego do komercyjnego odbiorcy.

Warto pomóc Orange, a może wywrzeć lekki nacisk, czy też prosić o rzetelne potraktowanie swoich klientów i przygotowanie nowego firmware jak najszybciej (mile widziana byłaby jakakolwiek deklaracja czasowa).

Wrzucajcie, proszę, swoje spostrzeżenia, moje pierwsze poniżej.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

Dziś pojawiło się nowe oprogramowanie dekodera 01.22.40, loader 01.02.57.

 

Zobaczymy, co przyniesie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

1. WiFi dekoder <-> ICU-100 - praktycznie nie działa, technicy mają zalecenie, żeby tak nie podłączać

 

2. Jeżeli dekoder:

  • jest podłączony po wyjściu analogowym (mini jack z tyłu obudowy) - technicy dostali zalecenie, aby tak nie podłączać
  • został zrestartowany przy odbiorniku TV w stanie standby
  • został zrestartowany przy odbiorniku wyłączonym z zasilania (odpowiednik rozłączenia HDMI)

dekoder po wyłączeniu do standby nie włącza się ponownie, konieczny restart.

 

W stanie zawieszenia dekodera przy jego teoretycznym wyłączeniu (oczywiście z włączonym TV - czarny ekran) można wejść w menu serwisowe (D-C-D z pilota) i sprawdzić, że wszystko jest okay. Również można: zrestartować dekoder z menu serwisowego albo po prostu wyjść z niego, a wtedy po przejsciu „Uwierzytelnianie” zawisa na "Aktualizacja oprogramowania". Tutaj tylko reset wyłącznikiem.
 
4. Problemy z podłączeniem dysku PVR
Dekoder rozpoznaje dysk (potwierdzone w menu serwisowym – jest opcja formatowania), przechodzi jego instalację (dioda PVR mruga, następnie świeci ciągle), a po wejściu w PVR wyskakuje E01: nie wykryto dysku


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

Dodam to, co pisałem w innym wątku:

 

Ochrona / kontrola rodzicielska NIE DZIAŁA. Mam w domu trójkę dzieici, ustawiłem, żeby dekoder blokował (wymagał kodu) programy oznaczone jako 16+. Wszystko jest zaznaczone, dekokder "twierdzi" że  ma włączoną konrolę rodzicielską, ale programy 16+ wyświetlaja się normalnie, bez żądania kodu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

Tryb serwisowy przy dekoderze w standby

  • naciśnięcie D-C-D na pilocie powoduje efekt taki, że nic się nie wyświetla na ekranie (dekoder wyłączony), ale dekoder przestaje odpowiadać na polecenia pilota, w tym na włączenie
  • pomaga oczywiśćie reset z zasilania
  • ale jak się okazuje reset nie jest potrzebny, bo wygląda na to, że dekoder wchodzi jednak w tryb serwisowy (mimo, że ekran TV pozostaje czarny), tak więc wystarczy naciśnąć "powrót" i wtedy znowu można go włączyć

Nazwałbym to "trybem dla jasnowidzów".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

Dziś pojawiło się nowe oprogramowanie dekodera 01.22.40, loader 01.02.57.

 

Zobaczymy, co przyniesie.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

@shc73 Mam nadzieje że sie podzielisz jakie są zmiany w nowym firmware?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

@Anonim Jasne. Już donoszę, że 01.22.40 nie rozwiązało zgłaszanych przeze mnie problemów dotyczących 01.17.41 (nie testowałem jedynie podłączenie tv po analogu, ale po hdmi, kiedy dekoder bootuje się bez włączonego odbiornika nadal się wiesza, więć mniemam, że analog też bez zmian). "Tryb dla jasnowidzów" też nadal obecny (kto czytał wątek, ten wie o co chodzi).

Nie wiem też, jak się sprawa ma z kontrolą rodzicielską, o problemach której raportował inny kolega - czekamy na info.

Nie poprawiła się zbytnio z mojej perspektywy obsługa dysków generycznych UBS3.0, moja kieszeni dalej dekoder nie obsługuje, choć teoretycznie ją widzi po podłączeniu do portu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 4
  • 0

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

ja chce tylko żeby się mi nie wieszał dekoder przecież to jest już męczące 🙂 

 

jeszcze tylko 20 miesięcy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 7
  • 0

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

Co ciekawe, mi się przestał wieszać właśnie po aktualizacji... A wcześniej to włącz/wyłącz dwa razy dziennie 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Samsung ICU-100 - błędy oprogramownia 01.17.41

 

Melduję, że w kwestii kontroli rodzicielskiej nic sie nie zmieniło - niby jest włączona, ale nie działa.