Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

Witam, mój tata zakupił usługę Orange TV, posiada już w Orange internet neostradę (z własnym routerem). W salonie otrzymał dekoder sagemcom whd80 oraz router fun box 2.0, czy instalując dekoder trzeba go połączyć z tym routerem, czy wystarczy jedynie podłączyć do dekodera kabel do anteny satelitarnej? czy podłączyć jedno i drugie? już się trochę w tym pogubiłem przyznam szczerze. 

 

pozdrawiam

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

@Luke3454 dekoder musi mieć dostęp do Internetu z FunBox-a, może być kabelek lub WiFi. Inaczej dekodera nie uruchomisz. Przez Internet idzie autoryzacja i aktualizacje Soft-u dekodera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

dzięki za szybką odpowiedź, w takim razie zmienię router i podłączę dekoder.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

@Luke3454 jak będą pytania, coś trzeba wyjaśnić  to pisz, zawsze ktoś pomoże. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

@Luke3454  tak jak radzi @ketrasaArtur stary router do szafy, w jego miejsce funbox do niego po ethernecie lub po wifi dekoder i wszystko powinno hulać 😉 jak coś nie wiadomo lub nie działa to zawsze czaka ktoś na forum chętny udzielić pomocy 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

dzięki, dopiero teraz mogłem wziąć się za instalację dekodera, z routerem poszło bardzo szybko internet przez wifi działa na laptopie i w telefonie. Z dekoderem jest już trochę trudniej, podłączyłem dekoder, włożyłem kartę, włączyłem zasilanie, włączyłem WPS na ruterze oraz dwa przyciski na dekoderze (P-,P+), dioda zmieniła się na zieloną, a na wyświetlaczu pojawiła się godzina (dioda zgasła), uruchomiłem test połączenia i trwa on już całą godzinę! wiem, że w komunikacie jest proźba o cierpliwość, ale ona mi się już po woli wyczerpuje 😞 co temu zaradzić? 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

spróbować jeszcze raz. I może lepiej na próbę zacząć od połączenia kablowego.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

Ponów próbę z tym że WPS na Funboxie szybko dwa razy naciśnij.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

ponowiłem instalację i za drugim razem poszło 🙂 jeszcze takie pytanie wg mojej oferty kanał Game Toon powinien być na kanale 132 ale takiego w ogóle nie ma na liście od razu przeskakuje na 133. o co chodzi? program został usunięty z listy programów, czy trzeba go "odnaleźć" ręcznie? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Sagemcom whd80 - instalacja bez wifi?

Domyślam się, że masz TV po satelicie. GameToon dostępny jest tylko w technologii IPTV (kablowej).