Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom WHD 80 z sumatora

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 27
  • 0

Sagemcom WHD 80 z sumatora

Witam,

 

Jestem posiadaczem dekodera Sagem WHD 80 i niestety nie mam sygnału satelitarnego.

Ma przyjechać pomachać anteną firma, która robiłą instalacje ale w związku ze specyfiką telewizji Orange mam parę pytań i proszę o pomoc.

 

Zatem dekoder łaczy się z Livebox 2.0 bezprzewodowo i tutaj nie ma problemu. Problem jest z sygnałem z satelity.

Na dachu mam talerz 90 cm plus Konwerter Inverto Quadro gdzię 4 kable idą na sumator MULTISWITCH GLOBO OPTICUM 5/6
PMS dla 6 odbiorników TV(http://www.dmtrade.pl/p3057,multiswitch-globo-pms-gold-gl-5-6.html). Z sumatora idzie kabel do gniazdka w pokoju, z którego mam podpięte już do dekodera. 

 

W związku z tym, że sumator jest posiada DiSEqC 2.0 jaką opcję powinienem wybrać gdy będziemy kręcić anteną w moje konto/ ustawienai tv/ustawienia tv?

Na razie mam:

zasialnie anteny: dekoder

DiSEqC: wyłączony

aktywne wejście SAT: zero

 

Proszę o pomoc bo jest troche kombinacji.

 

Następnie kręcąć anteną będę patrzył czy pojawi się sygnał wedle instrukcji http://www.orange.pl/kid,4004242099,id,4004243019,title,Jak-zamontowac-i-ustawic-antene-satelitarna,... 

 

Jeżeli kogoś intryguje po coż mi ten sumator, który komplikuje to przygotowałem sobie takie zestaw aby w przyszłości rozdzielić NC+ za pomocą splitera i nie wieszać paru anten, a telewizję orange dostałem w funpacku i chciałbym ją uruchomić skoro już ją mam. NC+ tutaj niestety nie podzielę bo Orange blokuje taką możliwość przez parowanie karty i dekodera przy czarnych kartach.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Sagemcom WHD 80 z sumatora


(...) z tego co mówisz (przynajmniej ja tak to interpretuję), że dopuki wejście nie zrobi się "1" to nie będzie widocznego sygnału. A nie zrobi się aż ustawię antenę, a żeby ustawić potrzebuję wejście na "1" i tu koło dla mnie się zamyka.

Proszę jak możesz wytlumacz mi to tak łopatologicznie co i jak mam zrobić po kolei bo nie do końca rozumiem jak widzisz.


Hm... Tego "procesu" nie porównałbym do zamkniętego koła Robot pokazuje język. Żeby ustawić poprawnie antenę, nie jest konieczna (od razu!) "1". W trakcie poruszania czaszą może się ona pojawiać i znikać. Najlepiej postępować wg pięciopunktowej instrukcji. Na jej wstępie mamy takie oto zdanie: << Do ustawienia czaszy anteny satelitarnej najlepiej wykorzystać miernik sygnału satelitarnego. Jeśli go nie masz, skorzystaj z poniższego sposobu >>.
Firma (to jakaś lokalna?), która robiła u Ciebie instalację - jeżeli tylko się szanuje - powinna posiadać taki miernik, więc nie powinno być konieczne ręczne ustawianie anteny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Sagemcom WHD 80 z sumatora

Na dachu mam (...) Konwerter Inverto Quadro gdzię 4 kable idą na sumator MULTISWITCH GLOBO OPTICUM 5/6

 

W związku z tym, że sumator jest posiada DiSEqC 2.0 jaką opcję powinienem wybrać gdy będziemy kręcić anteną w moje konto/ ustawienai tv/ustawienia tv?

Na razie mam:

zasialnie anteny: dekoder

DiSEqC: wyłączony

aktywne wejście SAT: zero

 

Proszę o pomoc bo jest troche kombinacji.


Zasilanie: dekoder

DiSEqC: wyłączony (dekodery z Orange i tak nie dają możliwości oglądania kanałów z satelity Astra)

aktywne wejścia SAT: ten parametr sam powinien się zmienić na "1". "Zero" wynika z tego, że:

  • przeprowadzono pierwszą instalację dekodera bez podłączonego kabla SAT lub z niepoprawnie ustawioną anteną SAT;
  • mamy do czynienia z bardzo słabym sygnałem z satelity lub wręcz z jego brakiem (w przypadku sprawdzania parametrów SAT przy już wcześniej podłączonej antenie).

Przy takiej konfiguracji nie obejdzie się bez fachowej ekipy. W wielu wpisach (np. na starym forum) podawane były przypadki, w których niektóre konwetery nie współpracowały z dekoderami od Orange.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 27
  • 0

Sagemcom WHD 80 z sumatora

Witam,

 

Instalacja została przeprowadzona przy źle ustawionej satelicie jako, że antena dopiero co została zamontowana i źle ustawiona i nie było sygnału.

 

Jak miernikiem satelitarnym ustawiona zostanie antena raz jeszcze to co mam zrobić:

- wejść CDC i patrzyć czy sygnał sie pojawił przy antena satelitarna? W przypadku gdy ta opcja to jak pojawi się sygnał to reset i ejszcze raz ustawiamy czy po prostu powinno zaczać działać?

- zresetować tuner i zrobić instalację raz jeszcze?

 

Ewentualnie jak żadna z powyższych to jak powinna być procedura po ustawieniu anteny z miernikiem satelitarnym aby zrobić to dobrze?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Sagemcom WHD 80 z sumatora

Najlepiej po prostu uruchomić dekoder na nowo (z tyłu przycisk I/0).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 27
  • 0

Sagemcom WHD 80 z sumatora

To takie proste. Mam "0" i ustawiam antenę satelitarna wedle wytycznych z miernikiem.

Jak juz jest to robie wyłącz/włacz i juz powinno sie przestawić na "1". Zakładam, że antena będzie już dawać sygnał.

A jeżeli jednak sygnału nie będzie to co wtedy mam zrobic? Jak go "poszukać" na dekoderze gdy ktoś będzie kręcił anteną jeszcze?

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Sagemcom WHD 80 z sumatora


Zakładam, że antena będzie już dawać sygnał.

A jeżeli jednak sygnału nie będzie to co wtedy mam zrobic? Jak go "poszukać" na dekoderze gdy ktoś będzie kręcił anteną jeszcze?


Nie przyjmowałbym z góry takiego założenia. To może oznaczać wspomniany przeze mnie czarny scenariusz: konwerter lub urządzenie "po drodze" (typu: multiswitch) mogą nie chcieć się dogadać z tym dekoderem.
Najlepiej wtedy sprawdzić czy przy bezpośrednim podłączeniu anteny z dekoderem sytuacja by się nie zmieniła.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 27
  • 0

Sagemcom WHD 80 z sumatora

Takie rozwiazanie teżbiore pod uwagę, że ominę multiswitcha i podam bezpośrednio z anteny. Mam jeszcze jeden konwerter ze starej anteny więc oko też mogę podmienićjakby coś. Jesteś pomocny więc pociągnę temat jeszcze 🙂

Załóżmy, że nic nie blokuje sygnału i dekoder może go odebrać. Jak mam szukać sygnału kręcąc anteną. Chodzi mi o to czy wejść CDC i opcje antena satelitarna i patrzyć czy pojawi się sygnał? Chodzi mi jak się nasłuchuje na dekoderach Orange?

Dawniej jak się zbierało sygnał z Astry czy Hot Birda to włączało się w menu pokaż moc sygnału, a druga osoba kręciła delikatnie anteną aby wydusić max.

Jednak tutaj z tego co mówisz (przynajmniej ja tak to interpretuję), że dopuki wejście nie zrobi się "1" to nie będzie widocznego sygnału. A nie zrobi się aż ustawię antenę, a żeby ustawić potrzebuję wejście na "1" i tu koło dla mnie się zamyka.

Proszę jak możesz wytlumacz mi to tak łopatologicznie co i jak mam zrobić po kolei bo nie do końca rozumiem jak widzisz.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Sagemcom WHD 80 z sumatora


(...) z tego co mówisz (przynajmniej ja tak to interpretuję), że dopuki wejście nie zrobi się "1" to nie będzie widocznego sygnału. A nie zrobi się aż ustawię antenę, a żeby ustawić potrzebuję wejście na "1" i tu koło dla mnie się zamyka.

Proszę jak możesz wytlumacz mi to tak łopatologicznie co i jak mam zrobić po kolei bo nie do końca rozumiem jak widzisz.


Hm... Tego "procesu" nie porównałbym do zamkniętego koła Robot pokazuje język. Żeby ustawić poprawnie antenę, nie jest konieczna (od razu!) "1". W trakcie poruszania czaszą może się ona pojawiać i znikać. Najlepiej postępować wg pięciopunktowej instrukcji. Na jej wstępie mamy takie oto zdanie: << Do ustawienia czaszy anteny satelitarnej najlepiej wykorzystać miernik sygnału satelitarnego. Jeśli go nie masz, skorzystaj z poniższego sposobu >>.
Firma (to jakaś lokalna?), która robiła u Ciebie instalację - jeżeli tylko się szanuje - powinna posiadać taki miernik, więc nie powinno być konieczne ręczne ustawianie anteny.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Sagemcom WHD 80 z sumatora

W dekoderze UHD88 również mam ustawienia:

zasialnie anteny: dekoder

DiSEqC: wyłączony

aktywne wejście SAT: zero

Brak jest emisji kanałów tv sat i komunikat: brak sygnału na wejściu sat.

Natomiast w części warsztatowej (DCD) emitowane są poprawne kanały tv sat.