Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SAMSUNG ICU100 a tv 8K


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

SAMSUNG ICU100 a tv 8K

Używam jednego pilota,  przy wcześniejszym tv działało bez problemu, tak i teraz nie używamy dwóch,  tv włącza dekoder,  przy opcji włączenia dekodera po włączeniu tv daje sygnał zwrotny do dekodera i dekoder się wyłącza,  testowałem już wszystkie możliwości. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

SAMSUNG ICU100 a tv 8K

@DIb0  ja też używam jednego pilota, ale z niego najpierw przycisk dekoder potem tv lecz być może u mnie inna sprawa bo inny dek i tv sony...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

SAMSUNG ICU100 a tv 8K

@DIb0: temat wielopilotowania wiecznie żywy... Jeśli oba urządzenia są Samsunga do powinny obsługiwać Anynet+ po HDMI czyli TV powinien się włączyć na sygnał z dekodera. Niekoniecznie w drugą stronę. Może spróbuj nie ruszac w ogóle pilota od TV, włączyć tylko dekoder jego pilotem, może to będzie działało?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

SAMSUNG ICU100 a tv 8K

@slav72 samsung ma jeden guzik power, uruchamia się tv i daje sygnał do dekodera.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

SAMSUNG ICU100 a tv 8K

@j131 wcześniej używałem pilota od tv i nie było problemu, w sypialni mam tv 4K obsługa tv i dekodera pilotem od tv zero problemów,  problem powstał jak zmieniłem w salonie tv na 8K.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

SAMSUNG ICU100 a tv 8K

@DIb0: CEC/Anynet+ nie są standartowo dostępne na każdym połączeniu HDMI. Co do zasady obydwa urządzenia muszą być obsługiwane osobnymi pilotami. Tak że  z tego że jakiś patent działał dla jednej pary urządzeń nie wynika że będzie działał dla innej. W prehistorycznych czasach, kiedy jeszcze nie było HD i urządzenia łączyło sie Eurozłączem to włączanie TV po otrzymaniu sygnału od urządzenia na Eurozłączu było standartem, ale w dobie HDMI tak już nie jest. Cóż, postęp.

 

Dlatego pytałem czy oba to Samsungi, bo wtedy większa szansa że TV zareaguje na sygnał urządzenia z HDMI. W drugą stronę (to na co się skarżysz) to nie widziałem żeby działało ale też nie mam dostępu do tak nowoczesnego sprzętu. Kiedy próbujesz włączyć po prostu dekoder jego pilotem to TV nie włącza się automatycznie?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

SAMSUNG ICU100 a tv 8K

@j131 problem polega na tym że  tv się włącza,  ale jeśli dekoder był włączony to dostaje od tv sygnał i się wyłączał,  potem był problem bo dekoder praktycznie się włączał ale brak obrazu i dźwięku,  po wyłączeniu i włączeniu guzikiem głównym wracało do normy ale teraz żeby nie zapeszyć po interwencji serwisu samsunga jest ok, oby się nie zmieniło  😉