Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 534
  • 2204
  • 5

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Podobnie jest u magentowej konkurencji i ja tu widzę uzasadnienie tak jak napisałem wyżej, nie zmienia to faktu że na apple tv mogliby wypuścić taką aplikacje bo to zamknięty system a sam box kosztuje więcej niż miesięczna opłata za multiroom. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22733
  • 189

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi


@_Artek_napisał(-a)

Podobnie jest u magentowej konkurencji i ja tu widzę uzasadnienie tak jak napisałem wyżej, nie zmienia to faktu że na apple tv mogliby wypuścić taką aplikacje bo to zamknięty system a sam box kosztuje więcej niż miesięczna opłata za multiroom. 


To zgłoś pomysł.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 534
  • 2204
  • 5

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Za dużo już tu moich dobrych pomysłów pozostawionych bez reakcji operatora ;))

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Zastanawiam się w jakim kierunku zmierza Orange..

Po takiem streamingu przez MULTI to ani to czysta i ładna jakość jaką mogą oferować nadawcy przez światłowód i sat. Kilka razy co najmniej jest  ładniejszy obraz w normalnych usługach streamingowych. Co się dzieje z bitrate i przesyłem od nadawców? 

Ścieżki dźwiękowe ubogie, gdzie jest dobre Dolby, Atmos?

Brak możliwości nagrywania.

Jeszcze sytuację ratują ICU i IWU. Tu jeszcze widać, że komuś zależy

A IPTV miała zastąpić telewizję kablową i satelitarnę ale wygląda, że ..kosztem jakości.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22733
  • 189

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@Anonim 

Nie lubię spekulować, ale trochę mieszasz kilka różnych zagadnień.

Po pierwsze jakość materiału wyjściowego, tego od nadawców: ta jest bardzo podobna w ofercie SAT i IP TV, tu się nie zgodzę że z zastąpieniem jednego drugim wiąże się jakiś problem. Nie ma go.

Po drugie jednak ten materiał jest obiektywnie i generalnie słabej jakości - dużo gorszej na większości kanałów niż w serwisach streamingowych. Tylko na to Orange nie ma żadnego wpływu, to już raczej pytanie z gatunku filozoficznych: czemu produkuje się tyle badziewia i stara się je nam za wszelką cenę wcisnąć?

Po trzecie wreszcie dochodzą indywidualne idiosynkrazje oferowanego przez Orange sprzętu, i tu faktycznie operator ma sporo za uszami. Właściwie żaden z dekoderów nie spełnia moich oczekiwań, które wcale nie są wygórowane. Zainteresowani mogą odgrzebać moje posty sprzed trzech lat, gdy pisałem o tym więcej. Od tego czasu doszły dwa nowe modele dekoderów, ale każdy ze swoim zestawem problemów, tak że ogólne wrażenie bylejakości tylko się pogłębiło. Fakt, jedna aktualizacja poprawia nieco błędów związanych z EPG, nie trzeba też już np. resetować ICU100 żeby zmienić miejsce nagrywania, ale efekt końcowy jest niezmiennie niesatysfakcjonujący. 

No i wreszcie po czwarte: nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu, telewizję i tak będę powoli eliminował, zgodnie z ogólnym trendem. To do czego jeszcze się jako-tako ona nadaje nie wymaga niebotycznej jakości i nie będę o nią kruszył kopii.

Szkoda czasu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 202
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

10 raz uruchamiam ponownie dekoder, ponieważ nie mogę włączyć filmu na HBO, bo leci ścieżka dźwiękowa z kanału tv..

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@Mychal za 10 razem to bym dekoder przez okno wyrzucił 🙃😃

Ale tak na poważnie, to zgłoś usterkę i wymień dekoder, może felerny jest 😎


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7879
  • 31

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi


@Mychalnapisał(-a)

nie mogę włączyć filmu na HBO, bo leci ścieżka dźwiękowa z kanału tv


czy to jest ciągły dźwięk z tego kanału, czy ostatnie kilka sekund sprzed przełączenia, powtarzane w kółko?

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Żeby tylko nie trafił na mój zwrócony egzemplarz, w którym klatkowało aplikacje. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Cześć @Mychal 

Jeśli próbowałeś już resetu dekodera zgodnie z tym linkiem https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-4k-multi#  (Restart urządzenia można wykonać na 3 sposoby:

  • odłączając i podłączając zasilacz
  • wciskając przycisk ON/OFF z tyłu dekodera (wyłącz i włącz dekoder)
  • przytrzymując na pilocie przycisk włączenia/wyłączenia na ok 2 sekundy. Po pojawieniu się opcji "Restart / Wyłącz", wybierz "Restart" i wciśnij OK na pilocie.)

i nic to nie pomogło to pozostało Ci zgłosić ten problem (uszkodzenia dekodera) na Orange czacie lub na infolinii Orange *100 lub 510 100 100 i doradca wystawi Ci numer zgłoszenia na wymianę dekodera

Pozdrawiam 🙂