Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

zamień dekodery między telewizorami, multi wpięty do telewizora czy przez jakiś amplituner?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 20
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Póki co testuje zamianę kabli HDMI, jeśli to nie poskutkuje to zamienię urządzenia, bezpośrednio do TV podłączony 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Wyłączyłeś dekoder będąc na głównym, startowym ekranie w aplikacji YouTube? Jeżeli tak, to w moim przypadku pomaga wyjście z aplikacji i ponowne jej włączenie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 20
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Wyłączony był na jakimś kanale i po uruchomieniu na drugi dzień i wejściu w YT zdarzył się taki przypadek jak na załączonym obrazku, ale jest to rzadkość bo może 2 raz odkąd go mam, ale częściej bo około 2,3 razy w tygodniu zdarza się pikseloza po włączeniu dekodera, ledwo się doczytam z bliska TV 😆 Wtedy pomaga restart, nie wyłączenie i włączenie 🙂 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

 


@Danczes9988napisał(-a)

Tylko kurczę ich dzieli nie wiem, 2 metry? Tyle że jest w pomieszczeniu obok, dalej bo około 10 metrów mam 4k stream na innym tv i działa idealnie od początku.


Jak Ci się udało wziąć 4k multi na multiroom? Jakis czas temu wymieniłem ICU100 na stream, chciałem teraz dobrać 4k multi i na infolinii powiedzieli, że nie ma takiej możliwości. Wydają go tylko jako główny dekoder. W salonie orange identyczna odpowiedź usłyszałem. Co gorsza, jakbym wymienił stream na multi to nie ma możliwości powrotu do 4k stream, bo go wycofują. Sygnał puszczam po wifi (brak możliwości kabla) i na stream jeszcze ani razu nie wyskoczył komunikat o słabym sygnale. Na ICU100 działo się to notorycznie, zawsze jak router zmieniał kanał wifi na wyższy niż 100. Wolałbym dekoder z androidem na multicast, ale jak bedzie podobnie z wifi jak na ICU100 to kiepsko i ten brak możliwości powrotu do stream...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22135
  • 181

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@shimo 

Zmień plany. Albo kabel albo Stream 4k. Tylko tak to zadziała bez bólu.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1665
  • 8227
  • 64

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@shimo WiFi i streaming przez multicast to nie jest najlepsze połączenie. Nie bez powodu Orange zaleca maksymalnie jeden dekoder podłączony w ten sposób.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 20
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Po prostu poszedłem do salonu i powiedziałem że chciałbym wymienić dekoder na najnowszy. Nie robili żadnego problemu, bo z tego co kiedyś wyczytałem możesz wymieniać na to co chcesz i nie mogą ci odmówić, bo płacisz za to co miesiąc. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 20
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Problem rozwiązany.

Widocznie coś nie współgrało z HDMI CEC i głównym przyciskiem od dekodera, teraz wyłączam i włączam cały zestaw tym mniejszym przyciskiem "TV" na pilocie od dekodera i wszystko śmiga.

Dzięki chłopaki za porady i główkowanie 👌🏼


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22135
  • 181

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi


@Danczes9988napisał(-a)

Problem rozwiązany.

Widocznie coś nie współgrało z HDMI CEC i głównym przyciskiem od dekodera, teraz wyłączam i włączam cały zestaw tym mniejszym przyciskiem "TV" na pilocie od dekodera i wszystko śmiga.

Dzięki chłopaki za porady i główkowanie 👌🏼


Co konkretnie pomogło? Kabel HDMI czy zmiana miejscami?