Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z obrazem

Anonim

Nie dotyczy

Problem z obrazem

@Warzywniaczek  naprawdę niemiła sytuacja i to przed świętami, mi się już pomysły wyczerpały.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z obrazem

Dla mnie to jest jakiś błąd w sofcie dekodera. Nic innego mi się nie nasuwa. 

Ciekawe, czy w salonie Orange mogą sprawdzić Twój dekoder i/lub ponownie wymienić na nowy?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z obrazem

@Warzywniaczek , a nie miałeś ostatnio aktualizacji softu tv? Sprawdź ustawienia w tv... opóźnienia, ustawienia obrazu itp... może coś się wysypało ...na moje oko, to problem z odświeżaniem obrazu... Masz możliwość ustawiania częstotliwości odświeżania?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z obrazem

@mabud73  Na tą chwile to już sam niewiem co było w tv robione . Był resetowany kilka razy , wymieniono kartę grafiki przymnie w domu gość rozkręcał telewizor .Telewizor jest 4K sony kupiony za 6 tys zł . Jednak fakt jest taki ze przez prawie rok wszystko chodziło idealnie , obraz był bardzo ładny a mecze oglądałem w jakości jakbym siedział na stadionie a jednak naraz zaczęło się psuć i pogarszać , ale to tak po prostu przestało wyglądać dobrze i mecze zaczęły wyglądać jak na moim dawnym, siedmioletnim stary tv Sharp , wcześniej nic nie grzebałem , żadnych aktualizacji czy zmian nie robielem po porostu tak jak skonfigurowałem na początku tak ciagle było 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z obrazem

@Warzywniaczek bez Twojej wiedzy mógł zostać zaktualizowany soft na dekoderze i chyba tak było 2-4 tygodnie temu. Dlatego też były sugestie w tą stronę co do aktualizacji. Ciekawe jak by się sprawował inny dekoder, np: IWU 200, ale podobno on jest gorszy niż ICU 100. Jeżeli masz chęci dalej walczyć, to możne warto w tę stronę pójść. Na NO były posty, że w końcu dany użytkownik zdecydował się na IWU 200 i problem ustał.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Problem z obrazem

@Warzywniaczek  to wygląda na konflikt sprzętu możesz poprosić na infolinii o lub czacie  dekoder 200 iwiu  wyjaśnij im sprawę 

sprawdzić jak zachowa się on z twoim telewizorem  .


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Problem z obrazem

@ketrasaArtur  nie koniecznie dekoder się aktualizował  telewizor też pewnie ma Smart i jest podpięty pod internet i aktualiezacjia firmy Sony na telewizorze też mogła na mieszać 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z obrazem

@Citi2017 tu może też tak być. Często zdarzają się aktualizacje softu w dekoderach i telewizorach bez naszej wiedzy, najczęściej w godzinach nocnych. Nie zawsze da się zauważyć.

 

Dlatego również zaproponowałem @Warzywniaczek  sprawdzenie na dekoderze IWU 200.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z obrazem

Oczywiście zadzwonię dziś na infolinie lub pojadę do salonu i poproszę i wymianę dekodera , poprosiłem też o przydzielenie innego serwisanta , ponieważ tamten nawet nie chciał przyjechać do mnie i sprawdzić czy wszytsko jest z dekoderem ok mimo, że byłem świadomy tego , że w razie czego będę musiał zapłacić za bezpodstawne wezwanie . Jeśli zmiana dekodera nie przyniesie skutku to znow będę reklamował telewizor bo już niemam pomysłu ale na infolinii sony już tez maja mnie na tapecie bo dzwonię co chwile .... ale co mam robic kiedy nikt mojego problemu nie rozwiązuje 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z obrazem

@Warzywniaczek , a masz opcję "sport" w tv? Spróbuj tam się pobawić.... osobiście z podobnym przypadkiem spotkałem się u siebie na działce, gdzie 50" plazma, stojąc długi czas w chłodnym, przez jakiś czas "ciągnie" smugi za postaciami, ale po rozgrzaniu tv, wszystko wraca do normy...