Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pojawił się chyba już trwały problem z sygnałem HDMI z dekodera Samsung?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 45
  • 24
  • 1

Pojawił się chyba już trwały problem z sygnałem HDMI z dekodera Samsung?

Pojawił się problem z sygnałem HDMI z dekoderze Samsung i być może jest to już utrwalony problem. Mianowicie resetowanie Dekodera - proponowane w instrukcji oraz w przypadku konsultacji z Infolinią Orange już nie pomaga. Obecnie jego sygnał i tylko samego obrazu potrafi nadal odebrać jedynie w miarę prosty monitor Samsunga do PC za pomocą  HDMI. Dostęp do sygnału audio jest tylko złączem optycznym. Natomiast testy w telewizorze połączenia HDMI pomimo że nie ma obrazu informują że jakiś sygnał nadal jest odbierany z dekodera - ale bez obrazu i dźwięku? Do tej pory dekoder Orange był zestawiony z Telewizorem Samsung, a z niego z uwagi na słabe parametry audio tych Dekoderów z Sundbarem Sony. Mogę na pewno sam sprawdzić i potwierdzić że w moim telewizorze wejście HDMI jest na pewno nadal dobre, ponieważ nadal działają jak działały jeszcze dekoder Ariva Combo, SlimSick Kiano oraz obecnie zwykły obraz z PC. Przeglądałem historię takich usterek w Sieci wynika z niej że masowe produkty Samsunga mogą mieć jakaś występują dosyć powszechnie wadę w tym konkretnym własnie temacie lub po prostu tańsze słabsze podzespoły? W załączeniu dosyć długi adres Google Chrome - są to wyniki wyszukiwania w Google Chrome "dekodery Samsung Orange + problemy z HDMI" Około 215 000 wyników (0,44 s)
https://www.google.com/search?ei=qiTNXoGwEMnTsAe60begBw&q=dekodery+Samsung+Orange+%2B+problemy+z+HDM...

 

PS. Teoretycznie, jest tez luka w samych przepisach Orange, mianowicie jeżeli taka usterka może być zdalnie aktywowana np. wgrywanym zmodyfikowanym softem, to wezwanie technika może nie być "w danym momencie uzasadnione" gdyż zamiast spodziewanej naprawy wystarczy jakieś sprytne zdalne przełączenie ale w zamian naliczona zostanie "przewidziana w przepisach Orange zapłata"? Dlatego bardzo proszę o merytoryczna poradę! 

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

Pojawił się chyba już trwały problem z sygnałem HDMI z dekodera Samsung?

@cokolwiek  jeśli sprzęt ma ARC i kanał zwrotny, to dekoder może blokować obraz i fonię, nie jest to usterka a blokada przed Piractwem, TV ma kilka wejść HDMI więc trzeba skorzystać z takiego bez ARC, fonia jak potrzebujesz to po optyku ją wyciągniesz na soundbar 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 45
  • 24
  • 1

Pojawił się chyba już trwały problem z sygnałem HDMI z dekodera Samsung?

Czy to jedyne przyjęte na tym forum proponowane rozwiązanie tego problemu?  Ten dekoder łącznie ze światłowodem podłączyli technicy Orange w październiku ubiegłego roku. Do dzisiaj było okay za wyjątkiem problemów z zaskoczeniem samego właściwego odkodowanego obrazu. Zalecane ponawianie włączenia już po prostu w rozsądnym czasie nie zadziało - o tym już pisałem. Jest na tym kablu HDMI w telewizorze jedynie sygnał wstępny z Logiem Orange, więc gdyby było jak piszesz to powinna być jakaś informacja skoro logo jednak Orange jak chce to potrafi wyświetlić? O takiej sytuacji ludzie piszą od wiele, wielu lat. Uaktualnienia w swoim telewizorze też nie robiłem, natomiast w przypadku uaktualnienia w tym dekoderze Samsunga to chyba nie mamy żadnej kontroli? Nadal proszę o merytoryczna podpowiedź. ( telewizor a właściwie monitor Samsunga z TV: UE22H500AW  - kupiłem kilka lat temu do PC bo był w promocji w dobrej cenie a już z USB, natomiast monitor samsunga mam nowszy chodzisz bez audio to model S24D330 i na nim tylko jedno  łącze HDMI i działa  ) Sprawdzałem opis  w tym Monitorze TV, ma tylko dwa łącza HDMI: STB - czyli wejście dla dekodera, oraz PC/DVI - wejście dla komputera, i tak było połączone: na DVI jest SlimSick Kiano a na STB ten dekoder, więc twoje wyjaśnienie niestety było nietrafione. PS. Oba monitory Full HD  natomiast jakoś nadawanego obrazu w moim pakiecie  to tylko Full HD lub gorzej w przypadku programów muzycznych, więc mi to musi wystarczyć. Jeżeli kogoś to zdziwi, ale mam Sund Bar oraz Creative 5:1.