Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mam sygnału w TV Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Nie mam sygnału w TV Orange

Witam

 

Przed kilkoma dniami przeszedłem na pakiet Orange Love z internetom do 10 Mb/s i telewizją satelitarną (nie mam u mnie światłowodu). Zestaw antenowy już miałem, ale padł mi konwerter od Hostbird'a. Przestawiłem więc antenę, aby obierać go drugim, który do tej poory był ustawiona na Atrę. Po podłączeniu dekodera UHD 88 wszystko jest ok, ale pokazuje posiom sygnału na O%. Pomyślałem, że to wina konwetrera. Na tym starym od Astry, po przestawieniu na Hotbird, odbierał (stary dekoder cyfrowy) część z jakością blisko 80%. Dla innych programach miałem poziom sygnału 30% (to normalne?). Dla 4fun.tv jakość 80% i czarny obraz. Jakieś Irańskie i seneglaskie obraz idealny. Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałęm się, że to wina anteny. Kupiłem dzisiaj drugi konwerter. I teraz nowy odbiera Hotbird'a z jakością średnio 90%, a stary Astrę również 90%. Stary dekoder cyfrowy odbiera tak samo z Hotbird'a i Astry. Część programów z jakością 90% i idealny obraz. Cześć programów poziom sygnału 30% i informacja "brak sygnału". Po czyjej stronie jest wina? Skoro stary dekoder odbiera cześć programów, to znaczy to, że ten dekoder z Orange UHD 88 też powienien działać? Ustawiłem nowy dekoder tak samo DiSEqC na A i zasilanie z anteny z dekodera. Sygnał na dekoderze UHD 88 wciąż 0% (moc i jakość). Co radzicie zrobić dalej? Wina stoi po stronie Orange czy mojej anteny? Prosiłbym o rady, co robić dalej.

 

Pozdrawiam

Robert

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy
14 ODPOW. 14

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Nie mam sygnału w TV Orange

A zalogowałeś dekoder przez internet wg danych otrzymanych z umową??


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Nie mam sygnału w TV Orange

Podłączyłem dekoder przez internet i zarejstrowałem się podając dane z umowy. Ale tu chyba chodzi o jakość sygnału. Po podłaczeniu pod inny stary dekoder HD nie łapał wszystkich programów, które powinien. Kilka wyświetlał 70%, a reszta 50% lub 0%. Próbowałem dzisisaj poprawić ustawienie anteny w pionie i tak rozregulowałem, że już chyba nic nie poradzę. Konwenter jest nowy, ale talerz stary (20 lat) jeszcze od telewizji analogowej. Dziesieć lat temu działał nawet z programami HD, ale teraz się coś chyba pozmieniało i musi być bardzo dobra jakość sygnału, aby odbierać programy w HD.

Tak to wygląda na dachu. Stara antena jest umieszczona na daszku i strach jest ją regulować. Ja się boję i nie wiem, czy to mam sens. Ktoś portafiłby określić, czy 20 letni talerz jeszcze się do czegoś nadaje? Myslę, aby zamówić montera i podłaczyć zupełnie nową antenę w nowej lokalizacji, jak podałem na obrazku (widok mojego dachu). Tylko nie mam pewności, czy dach sąsiadów nie będzie stanowił problemu. Co mi radzicie?

Pozdrawiam

Robert


antena-satelitarna-2.jpg

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Nie mam sygnału w TV Orange


EEQ napisał(-a):


Tak to wygląda na dachu. Stara antena jest umieszczona na daszku i strach jest ją regulować. Ja się boję i nie wiem, czy to mam sens. Ktoś portafiłby określić, czy 20 letni talerz jeszcze się do czegoś nadaje? Myslę, aby zamówić montera i podłaczyć zupełnie nową antenę w nowej lokalizacji, jak podałem na obrazku (widok mojego dachu). Tylko nie mam pewności, czy dach sąsiadów nie będzie stanowił problemu. Co mi radzicie?


Jeżeli stara antena nie skorodowana to będzie działać, to tylko blacha.

Ale jeżeli nie masz umiejętności to zamów tego montera żeby sprawdził zamocowanie, regulację i czy tam po drodze jakieś drzewo nie wyrosło

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Nie mam sygnału w TV Orange

Dziękuję za odpowiedź. Zamówię chyba jakiegoś montera alpinistę. To czwarta kondygnacja. Strasznie wysoko. Ja się boję. Blacha anteny nie jest skorodowana.

 

Pozdrawiam

Robert


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Nie mam sygnału w TV Orange

Kupiłem urządzenie do szukania sygnału i ustawiłem talerz na nowo najlepiej, jak się tylko dało. Odbiór jest niemal idenctyczny, jaki był wcześniej przed rozregulowaniem. Nawet minimalnie gorszy, co mnie lekko dziwi. No i problem nadal jest teki, że na starym cyfrowym dekoderze SD osbiera mi programy SD z Hotbird'a (jakość sygnału 82-95%). Na dekoderze Orange UHD 88 poziom sygnału kanałów HD 0%. Zero odbioru. Ponoć kanały HD potrzebują lepiej dostrojonej anteny. W moim odczuciu możliwości są dwie. Albo to wina talerza, bo chyba różnią się parametrami, a mój jest z czasów telewizji analogowej, albo to wina po stronie Orange. Wyskakuje mi ciągle komunikat "Nie znaleziono kanału telewizyjnego usługi Orange TV. Wyszukaj ponownie kanały telewizyjne w 'moje konto'". Jak chcę wyszukać, to jest poziom zygnału zero. Co zrobić?

 

Pozdrawiam

Robert

Anonim

Nie dotyczy

Nie mam sygnału w TV Orange

@EEQ Jeszcze jest ważny kąt konwertera.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Nie mam sygnału w TV Orange

Dla konwertera mam kąt 0. To dobrze czy źle? W sklepie mi mówili, że konwertera się nie reguluje. I jak to jest z tymi talerzami? Róznią się parametrami czy, jak napisał przedmówca, blacha to blacha i nie ma róznicy? Coś u mnie jest nie tak. Słaby sygnał.

Anonim

Nie dotyczy

Nie mam sygnału w TV Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Nie mam sygnału w TV Orange

Nie mogę zbyt dokładnie zmierzyć szerokości czaszy, ale nie przekracza na pewno 80 cm. Wyglada, że ma coś około 75 cm. Chyba jest zbyt wąska. Za to jest wyższa. Konwerter wymieniłem na nowy wykręcając ramię anteny. Nie mam dostepu do konwertera, aby nim poobracać. To daje aż tak dużo? Teraz jest jakość sygnału minimum 81% (stary dekoder SD). Na filmiku zalecają 100%. Będzie ciężko to uzyskać, bo na dekoderze UHD 86PL pokazuje mi sygnał 0%. Coś tu jest nie tak. Nie wykluczam, że dekoder jest do wymiany.

Będę musiał podpiąć dekoder, który działa u kogo innego w jakości HD. Jak u mnie nie będzie działać, to wymienię antenę. Jeśli będzie działał równie dobrze, to wymienię dekoder. Z tym nie będzie problemu. Dzwoniłem w tej sprawie. Nic innego nie wymyślę.