Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom z wykorzystaniem dodatkowego swojego routera.


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Multiroom z wykorzystaniem dodatkowego swojego routera.

Witajcie,
Posiadam wykupioną usługę multiroom na 2 dekodery. Pierwszy UHD 88 jest dekoderem podstawowym podłączonym bezpośrednio do FunBox 3.0 - działa poprawnie. Drugi dekoder (Samsung ICU 100) chcę podłączyć w wykorzystaniem routera Asus RT-AX56U - z powodu dużej odległości od FunBoxa nie mogę skorzystać bezpośrednio z WiFi ani lan FunBoxa. Czy jest możliwość wykorzystania routera lub switcha do połączenia: FunBox -> własny router lub switch -> drugi dekoder? Spróbowałem zrobić to tak: połączyłem lan FunBoxa z lanem Asusa, w Asusie ustawiłem adresację z puli FunBoxa, w Asusie wyłączyłem serwer DHCP. Efekt - w FunBoxie widoczny jest Samsung podobnie jak pierwszy router, drugi dekoder wykrył połączenie, poprawnie się zaktualizował i zalogował do głównego ekranu, można sprawdzić program, nie ma jednak obrazu i dźwięku na poszczególnych kanałach (kod błędu L11-01). Mogę natomiast oglądać np. zwiastuny filmów VOD. Wykonana procedura restartu urządzeń oraz ponownej konfiguracji daje taki sam efekt.Czy trzeba wykonać jakieś dodatkowe przekierowanie portów? Czy może chodzi o vlan? Na forach czytałem, że innym użytkownikom udało się w ten sposób podpiąć dekoder zarówno przez router (router nie obsługiwał vlan) jak i przez switch. Kontakt z infolinia nic nie dał poza potwierdzeniem, że oba dekodery są aktywne i mają uprawnienia. Z góry dziękuję za pomoc.

Polish_20200417_142021005.jpg

4 ODPOW. 4

Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Multiroom z wykorzystaniem dodatkowego swojego routera.

Telegazetę i program będziesz miał bo to idzie po "zwykłym" necie na nie na vlanie. Ten drugi router musi być transparentny, nie może może być jako router, bo będziesz musiał vlana przepisać na niego. Zamień go na zwykłego switcha, albo ustaw mu tryb bridge. Powinno pomóc.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Multiroom z wykorzystaniem dodatkowego swojego routera.

@bwlodar  Przepraszam, taka mała uwaga Orange tv nie posiada telegazety.


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Multiroom z wykorzystaniem dodatkowego swojego routera.

@Citi2017wiem, niepotrzebny żarcik. Chodziło mi oczywiście o przewodnik i program tv.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Multiroom z wykorzystaniem dodatkowego swojego routera.

@bwlodar  ok rozumiem 🙂