Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1609
  • 8026
  • 62

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

@pirenejChodziło mi o pokazanie, że pod linuxem będą podobne objawy i mógłby wysnuć błędne wnioski. Nie dałem tego linka od razu bo ludzie pisali, że pod Win jest dobrze. Zresztą @Piotrek94 napisał, że na HDD miał to samo.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

Zauważyłem, skomentowałem ...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

... ale wróć: Pod Linuksem z liveusb dyski nie byłyby używane, więc gdyby było podobnie, dyski byłyby mniej podejrzane.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

@Samotnickwidziałem już wcześniej, że społeczność linuxowa narzekała na tego Kingstona A2000. Ja już go mam 2 miesiące, więc go nie zwrócę. Nie przypuszczałem, że będę jednak migrował na linuxa na nowej maszynie. Znalazłem rozwiązanie w necie. Ponoć wystarczy dodać wpis do GRUBA i dysk zacznie działać poprawnie, jednak nie wiem czy wpływa to na wydajność dysku. Wpis: ""nvme_core.default_ps_max_latency_us=5500", ktoś coś wie na ten temat? Jest tu jakiś specjalista od linuxa?

 

@pirenejSamsunga EVO nie chcę bo osiąga wysokie temperatury. Miałem też problemy z gwarancją w Samsungu, więc tej marce podziękuję.


P.S. Robię testy w tym narzędziu bo podejrzewałem procesor, ale wszystkie testy przechodzi zarówno CPU jak i GPU --> https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/articles/000005567/processors.html

Czy te testy są miarodajne?

Podejrzewam osobiście płytę główną, ponieważ mam zwiechy przy starcie systemu i nie mogę wprowadzać hasła przez kilka sekund. Problem zarówno na HDD jak i SSD.

Dodatkowo niektóre strony na Mozilli Firefox nie działają poprawnie. Dokładniej mówiąc mam problem z tą stroną (po zalogowaniu oczywiście): https://allegro.pl/myaccount/newpayments_incoming.php
Tylko na mojej stacjonarce jest problem. Inne sprzęty w domu ładują tą stronę. Stacjonarka ładuje ją również ale raz na jakiś czas. Po klikaniu F5, co drugie wczytywanie się nie udaje. Jakieś sugestie? Na forum mozilli sugerują problem sprzętowy. Dodam, że na Google Chrome wszystko na stacjonarce działa, więc problem wyłącznie z Firefoxem. Dodatkowo, gdy włączę konsolę w przeglądarce Mozilla Firefox to nagle okazuje się, że strona działa. Dziwna sprawa.

System na bank czysty, gdyż wszystkie części są nowe a nic nie instalowałem, kopiowałem. Dla zasady zrobiłem jeszcze nadpis zerami dla całego dysku i reinstalkę systemu, ale i tak nie pomogło.


Cała nadzieja w live usb z linuxem. Oby pomogło. Poza tym i tak migracja na linuxa przesądzona.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

Witam ponownie,

Test w IPDT przeszedł komp bezproblemowo, jednak spadki nadal są mocne. To są przycięcia, zaskakujące, że zrobiło mi się to przy scrollowaniu maila po otwarciu programu, więc może to iGPU?


Tak czy inaczej na live USB z linuxem nadal problem ze stroną allegro, choć jest lepiej niż na Windows. Co do przycięć to mało używałem. Zobaczymy czy na linuxie będzie lepiej. Ostatnia nadzieja. Pozostała jeszcze aktualizacja BIOSU.

Pozdrawiam.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1609
  • 8026
  • 62

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

@Piotrek94To się dzieje jak komputer jest obciążony w niewielkim stopniu? Ile lat ma płyta i zasilacz?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

@Samotnickto się dzieje na pod niewielkim obciążeniem przy przeglądaniu internetu czy pisaniu maila, praktycznie przy obciążeniu rzędu 5-10 %.

Wszystko ma 3 miesiące, każdy komponent był nowy. Dodam, że zasilacz jest markowy Seasonic Focus GX 550, więc nie podejrzewam go o nieprawidłowe zarządzanie tętnieniami czy napięciami. To jest mało prawdopodobne. Gorzej z płytą główną bo zakupiłem taniochę od Gigabyte H410M S2H.

Anonim

Nie dotyczy

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

@Piotrek94  jeśli na linuksie jest też słabo z wydajnością, to płyta główna albo z usterka, albo śmieć, ja tylko od Asusa płyty kupuję i nie te najtańsze, bo nie lubię problemów, na twoje problemy mają wpływ, RAM/ dysk/ płyta główna i procesor, trzeba by po kolei podmieniac, jak nie masz dostępu do części, to jakiś serwis pozostaje. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

Tyle to też wiem, że pozostaje zakup innych części i podmianka bądź serwis. Tylko jaki serwis? Jak będą jacyś fachowcy od pięciu boleści to tylko skasują a nie zdiagnozują. Zawsze też kupowałem ASUSA i żałuję, że zmieniłem markę. Już nigdy więcej GIGABYTE.

P.S. Dzisiaj miałem zanik obrazu na kilka sekund. Może to iGPU ma problemy? Podejrzewam, że płyta coś źle zarządza napięciami stąd problemy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake