Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

Chcę rozważyć zakup nie-firmowego dekodera do IPTV, czyli takiego, który mógłby
zastąpić ICU100 (telewizja nie-satelitarna), ale pozwalający na zapis materiału na

dysku USB bez szyfrowania (zapis wykorzystywany wyłącznie do celów prywatnych,
bez udostępniania).
Ponadto dobrze by było żeby można było swobodnie nadawać numery kanałom.

Najcenniejsze byłyby dla mnie rady osób, które z takiego dekodera korzystają.
Nie bez znaczenia jest także cena, więc proszę o podanie orientacyjnej ceny
takiego dekodera. Oczywiście wiem, że do tego dojdzie cena dysku USB.
Czy taki dekoder można bez problemu podłączyć do FunBoxa 2.0 lub 3.0
i do każdego telewizora?

Bardzo proszę o rady.
Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 757
  • 2

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

Witam, jeśli posiada pan usługę Orange TV, to nie ma możliwości odbierania programów na innym sprzęcie, niż dedykowany od operatora

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 757
  • 2

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

Witam, jeśli posiada pan usługę Orange TV, to nie ma możliwości odbierania programów na innym sprzęcie, niż dedykowany od operatora

 

Pozdrawiam


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

Podejrzewam, że pewnie była by taka możliwość. Na dekoderach jest wgrane tylko oprogramowanie informatyczne. Czy to warte zachodu, aby aż tak kombinować? Musisz znaleźć odpowiednie urządzenie??? Nie wiadomo jakie do obsługi danych z IPTV, napisać odpowiednie oprogramowanie. Na pewno są specjalne sposoby szykanowania transmisji TV po internecie, wiec trzeba uzyskać w jakiś dziwny sposób wszelkie parametry konfiguracyjne od Orange i algorytmy szyfrujące, co jest tajemnicą ze względu na licencję i nie tylko. Więc można w tym zakresie działać. Czy to realne do wykonania??

Mając dedykowany sprzęt masz wsparcie technice ze strony Orange i dedykowany sprawdzony sprzęt, który powinien prawidłowo działać. Nie jesteś zadowolony z oferty dekoderów do IPTV z Orange, wybierz innego dostawcę usług IPTV. Obecnie na krajowym rynku są CP oraz Play i też oferują swoje dekodery do odbioru IPTV.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

@Time88  witam i bardzo mi przykro nie ma możliwości technicznych by używać nie firmowy dekoder do IPTV musisz mieć dedykowany z licencją od operatora .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

@Citi2017 ja uważam, że się da. Jak na ITI5800 od N+ instalują linux-a, a następie przy pomocy kilku tajnych zabiegów bez kłopotów oglądają pełną paczkę kanałów TV, tak i z IPTV też się da. Inna sprawa, że trzeba w jakiś sposób algorytmy szyfrujące wyciągnąć z Orange, co jest tajemnicą pilnie strzeżoną Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dla mnie, jako dla nie-fachowca, jedyne do przyjęcia

rozwiązanie byłoby takie: podłączam inny dekoder i działa. Wygląda na to, że tak się nie da.

Inni operatorzy, jak wymienieni tu CP czy Play, też pewnie mają szyfrowany zapis na dysku,

więc zmiana operatora pod tym względem nic nie da. Może poprawiłby się  komfort w pozostałych

sprawach, bo widzę, że inni użytkownicy narzekają na to samo co mnie denerwuje w UHD88,

a co jak widać w ICU100 nie zostało poprawione:

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/dekoder-Samsung-ICU-100-niedopracowane-oprogramowanie/td-p...

Wygląda na to, że Orange ma ciągle tylu klientów, że nie musi się starać.Emotikon: Smutny

 

Pozdrawiam

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

Żaden z operatorów, czy to IPTV, czy satelita nie che, aby za jego pośrednictwem były kopiowane materiały. Dlatego jest taki nacisk na szyfrowanie sygnału TV jak i nagrywanych materiałów. Za tym idzie jak zwykle kasa. Chcesz mieć, to kup. Emotikon: Mrugający


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

@ketrasaArtur  Karty dostępu warunkowego są przydzielone do danego dekodera  np UHD 88 i nie zadziała na innej firmie dekodera do tego samsung ICU 100 nie posiada karty dostępu warunkowego i tu jest problem bo nawet jak ci się zainstaluje jakimś cudem będzie wszytko kodowane z brakiem dostępu 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

@Citi2017 wiem że z kartami dostępu tak jest. Obecnie wszyscy operatorzy telewizyjni parują karty z dekoderem. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Jaki nie-firmowy dekoder do IPTV?

@ketrasaArtur  zdajesz se sprawę że piszesz o hakowaniu dostępu tv ? i że to jest karalne ?