Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Interfejs programów Orange TV ....


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Interfejs programów Orange TV ....

@voytus

No właśnie. Niestety, patrząc na listę postulatów z pierwszego postu na NO dotyczącego ICU100:

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/dekoder-Samsung-ICU-100-niedopracowane-oprogramowanie/td-p...

optymizm mnie nie ogarnia. Ten post jest z 2017 roku, a postulaty 1-3 są tak samo aktualne jak wtedy. Tak naprawdę to jedynie postulat ostatni (siódmy!) został wprowadzony w życie (w jakimś tam sensie). Reszta jak kulała w 2017 tak kuleje w 2021.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Interfejs programów Orange TV ....


@j131napisał(-a)

@PARANOJAnapisał(-a)

@j131  nie zauwazylem u siebie aby lagi byly.

Do tej pory jestem zadowolony jezeli chodzi o dzialanie a mialem duze opory aby przejsc z kablowki do orange. Technicznie wszystko ok, jakosciowo net i tv sa lepsze niz poprzednio jak mialem  MM.


Technicznie u mnie też wszystko jest OK. Ani na jakość netu ani na jakośc tv nie narzekam. W zakresie TV przeszedłem z SAT i nie widzę żadnej różnicy w zakresie jakości obrazu. Oczywiście każda technologia ma swoje specyficzne idiosynkrazje i nie ma co o nie kruszyć kopii, ale akurat oprogramowanie dekodera jednak pozostawia sporo do życzenia.

Tu konkretnie chodzi o taki obrazek który nie powinien pojawiać się nigdy tymczasem czasami potrafi wisieć zauważalnie długo. No może niekoniecznie sekundę ale jeśli można go sfotografować to i tak oznacza, że za długo trwa przełączanie stron EPG. Nie zawsze ale zwykle. Jeśli faktycznie nie widzisz nic takiego u siebie to mnie zaintrygowałeś i rad bym był jakieś porónawcze testy zrobić, żeby ustalić skąd różnica. Też mam ICU100, z dyskiem, podłączony po kabelku do FB3, FTTH 300 Mbps. Reszta LAN jest trochę bardziej egzotyczna, ale nawet w konfiguracji minimalistycznej te lagi są obserwowalne.

j131_0-1632091928055.png

 


ciężko taką fotkę upolować mi.
włączyłem stoper i zerkałem 😋  to na stoper to na tv i ładuje w ciągu ok może 1/3 sekundy
czy to długo? dla mnie nie.
chyba ze to wg Ciebie długi okres.
czy to powinno się ładować tak szybko, że oko tego nie jest w stanie zauważyć?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Interfejs programów Orange TV ....

@PARANOJA 

No u mnie czasem jest tak jak piszesz ale częściej jest to bliżej sekundy. Sporadycznie przekracza sekundę.

Jak powinno być? No nie powinno w ogóle wyświetlać żadnego tekstu o zmianie, zmiana powinna być natychmiastowa. Czyli poniżej progu percepcji który jest gdzieś w okolicach 200ms. Tak jest na dekoderach satelitarnych C+, tak jest też w apce Orange TV GO na telefonach. Kiedy zaczynałem zabawę z TV Sat to na dekoderach Fergusona (teoretycznie odbierających tylko FTA) EPG też zachowywało się płynniej (mimo że większość firmware miała też jednoczesny podgląd kanału). Pewnie, to było tylko SD, ale i sprzęt nieporównywalny no i EPG przecież nie wymaga 4K.

Tak czy owak na tych dekoderach nie dało się zauważyć żadnego opóźnienia: wciśnięty klawisz i jest następna strona, ewentualnie z jakąś animacją przejścia ale to raczej na ozdobę niż z konieczności. Irytuje mnie to w dekodrach Orange przede wszystkim dlatego, że mówimy o tabelce z tekstem której wyświetlenie nawet na komputerach z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku nie byłoby wielkim problemem. Oczywiście że na ekranie EPG wyświetla się też sporo (moim zdaniem niepotrzebnych) rzeczy ale z drugiej strony przecież to jest dekoder który potrafi obsłużyć format 4k, musi dysponować wystarczającymi zasobami sprzętowymi żeby z taką drobnostką jak program TV sobie poradzić lepiej.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Interfejs programów Orange TV ....

O to mi właśnie chodziło...
Dużo dekoderów przeszło przez moje ręce, począwszy od starych, analogowych, poprzez np.WizjęTV, aż do Orange. Używałem również lewych aplikacji IPTV zagranicą na cienkich androidbox-ach (do których oprogramowanie ICU100 nawet się nie umywa) i widzę, że Francuzi w kulki lecą już od lat z polskim klientem. Wiadomo, że implementacja takiego programu to nie żarty, ale pieniądze od tylu klientów też nie są śmieszne. Niestety nie sądzę, że coś się zmieni. Trzeba się przyzwyczaić.