Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 - nagrywanie

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 7
  • 0

ICU 100 - nagrywanie

Mam TV w Orange od paru miesięcy i do tej pory byłem względnie zadowolony z PVR. Jednak w ciągu ostatniego tygodnia zaczynają się dziać rzeczy "magiczne":

- programy są nagrywane "losowo", tzn. niektóre zaplanowane nagrania nagrywają się, ale niektóre nie i to mimo, że na dekoderze wyświetla się "REC", a na ekranie widać czerwoną kropkę (w efekcie nie widać danego programu w katalogu),

- w sekcji "zaplanowane nagrania" nie pojawiają się programy, które zostały zaplanowane; ale co ciekawe, w EPG widać, że nagranie jest zaplanowane (jest czerwona kropka przy danym programie, można odwołać nagranie, etc.).

 

Problem pojawił się przy okazji nagrywania Gry o tron, czyli kanał premium (HBO 3) - ale wyprzedzając pytania, do tej pory nagrania "wchodziły" na dysk bez najmniejszego problemu. Pomyślałem, że to może jednak problem kanału premium, ale... włączenie "ręczne" nagrywania w trakcie emisji programu skutkuje nagraniem tego programu.

 

Tajemnicza sprawa 😞

Wolałbym nie formatować dysku twardego, bo jednak parę nagrań tam się znajduje - no i jednak część nagrań w katalogu się pojawia.

 

Boję się, że to toksyczne połączenie Orange i Samsunga 😞

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 - nagrywanie

@leszekczarny Chyba reset robimy tak tutaj ale jeszcze tego nie testowałem

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 - nagrywanie

@leszekczarny Ale możesz zrobić reset dekodera do ustawień fabrycznych lub sprawdzić i nagrać na innym dysku.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 7
  • 0

ICU 100 - nagrywanie

Jak robi się "reset dekodera do ustawień fabrycznych"?

Po drugie, sprawa stała się podwójnie dziwna i wygląda to tak, jakby Orange zablokował możliwość nagrania akurat Gry o tron z poziomu EPG. Czemu tak myślę? Otóż... każdy inny program na HBO3 (czy innym kanale premium) można zaplanować z poziomu EPG i pojawia się w "zaplanowanych nagraniach".

Nie próbowałem jeszcze metody nagrywania a'la lata 80-te (czyli wskazanie konkretnego programu i konkretnej godziny nagrania), ale to też przetestuję.

 

A więc to nie jest kwestia dysku (który, nota bene, jest od Orange). I nie wydaje mi się, żeby to była kwestia dekodera (skoro każdy inny program na HBO3 można nagrać).

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 - nagrywanie

@leszekczarny Chyba reset robimy tak tutaj ale jeszcze tego nie testowałem


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 7
  • 0

ICU 100 - nagrywanie

Rozwiązanie problemu: programy sklasyfikowane przez stację TV jako "dla dorosłych" wpadają do folderu "dla dorosłych" na dekoderze (PVR). Ot i cała tajemnica... Może nie wietrzyłbym spisku, gdyby nie fakt, że 5 sezonów GoT było dostępne po prostu w "moich nagraniach", ale już 6. sezon wpadł do "dla dorosłych"...

Fajnie by było, żeby Samsung pomyślał o prostym oznaczeniu folderów, choćby cyfrą - co dawałoby informację, że w ogóle coś się w nich znajduje...