Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder whd 80 dysk prv


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dekoder whd 80 dysk prv

Dwa lata temu do dekodera  wdh 80 dokupiłem dysk prv i wszystko działało jak powinno.  Kilka tygodni temu dekoder nie reagował na próby włączenie pilotem, po twardym starcie (wyłącznikiem) botował się inicjował, po czym wyświetlił godzinę i zastopował na ekranie powitalnym. Nie reagował na pilota.  Po odłączeniu dysku twardego przechodził te procedury prawidłowo i kończył pracę na ekranie startowym.

W tej sytuacji podłączenie dysku nic nie dawało bo dekoder go nie widział a wykonanie polecenia "podłącz dysk i ponownie uruchom dekoder" sprowadzało do sytuacji opisanej na początku. Nieskuteczne były próby w ustawieniach klawisze "dcd" na dekoderze z opcjami skanuj lub formatuj dysk.

W punkcie Orange wymieniłem dysk na nowy (gwarancja) skonfigurowałem z dekoderem i wszystko było OK. ale tylko przez trzy tygodnie, potem historia się powtórzyła. Ponownie wymieniłem dysk Orange i tym razem wystarczyło to na tydzień. Teraz miła Panie w Orange zaproponowały mi wymianę dysku i dekodera na nowy podejrzewając, że nie wiadomo, który z elementów jest odpowiedzialny za brak kompatybilności. Po tygodniu znowu dekoder nie funkcjonuje przy podłączonym dysku pracuje tylko "solo". Jest to dla mnie przykre, bo nie mogę dopasować godzin oglądania do mojego czasu i dlatego potrzebna jest nagrywarka.

Dodam, że od wielu lat mam drugi dekoder (Cyfra plus) i tam z nagrywaniem nie ma problemów niestety nie mam tam niektórych pakietów dostepnych w Orange.

Wydawałoby się że w 21 wieku - cyfrowa cywilizacja nie takie problemy rozwiązywała a już nie mam siły z tym walczyć. Czy ktoś ma podobny problem ?

7 ODPOW. 7

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Dekoder whd 80 dysk prv

Witaj na forum.

 

W jakiej pozycji trzymasz dysk? To jest urządzenie mechaniczne i złe umiejscowienie, czy przenoszenie podczas pracy może go uszkodzić. Błędy na dysku możesz sprawdzić podłączając do PC i uruchomić np. program HD Tune.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder whd 80 dysk prv

@ajonsson  tak z ciekawości, małe dzieci są? Bo wszelkie wstrząsy jak dysk pracuje, prowadzą z czasem do jego uszkodzenia (HDD), jedynie SSD nic sobie nie robi ze wstrząsów czy upadków.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Dekoder whd 80 dysk prv

@ajonssonbardzo mało prawdopodobne jest, żebyś po wymianie sprzętu miał dalej tę samą usterkę. 
Może masz jakiś problem z zasilaniem i coś się pali albo ktoś w domu doprowadza do usterki mechanicznej.
U mnie taki dysk pracował 3 lata bez żadnego problemu i oddałem go jedynie z powodu, że brałem drugi dekoder Samsunga.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder whd 80 dysk prv

@Sebastian1  dobra uwaga, czasem gniazdko jakieś trefne i niestabilnie sprzęt działa, ta sytuacja z dyskiem, wymianą dekodera i dysku, ponowna usterka trochę dziwna, coś tam nie tak jest z siecią 220V.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dekoder whd 80 dysk prv

Dysk wraz z dekoderem nieruchomo spoczywają na półce pod telewizorem nieruchomo bez. Dysk obok dekodera żeby nie było kłopotów z chłodzeniem. Podłączenie do PC nic nie daje do jest niewidoczny dla PC i dekodera też.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dekoder whd 80 dysk prv

Jak pisałem przez dwa lata było OK żadnych dzieci usterek mechanicznych przenoszeń itp. W tej sieci 220 pracują trzy komputery dwa dekodery i nie było z nimi żadnych problemów.Dalej jestem w kropce.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder whd 80 dysk prv


@ajonssonnapisał(-a)

Jak pisałem przez dwa lata było OK żadnych dzieci usterek mechanicznych przenoszeń itp. W tej sieci 220 pracują trzy komputery dwa dekodery i nie było z nimi żadnych problemów.Dalej jestem w kropce.


To wychodzi że masz pecha do dekoderów i dysków, dekodery nie są już nowe, tylko odświeżane, mogą mieć problemy z obsługą dysku, stąd awaria, dyski HDD też awaryjne, bardzo uczulone na wstrząsy czy wibracje.