Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder i switche


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Witam serdecznie,

zanim opiszę problem przedstawię konfigurację mojej sieci:

Światłowód, fun Box 3 

pierwsza ścieżka - switch i do nie go podłączony: dekoder IWU 200, Apple TV 4K, XBox 6, Telewizor, kino domowe,

druga ścieżka - switch i do niego podłączony: dekoder ICU 100, telewizor, Apple TV 4. 
Wszystkie  urządzenia, za wyjątkiem dekoderów Orange,  działają wyśmienicie. Te dekodery też działają ale od czasu do czasu potrafią się zawiesić np. brak głosu albo zamrozić. Czasami wystarczy poczekać, innym razem wyłączyć i ponownie włączyć.

Wreszcie się w......łem i problem  zgłosiłem na czacie. Facet zasugerował, że to przez switche i zaproponował odłączenie jednego i podłączenie bezprzewodowo. Uprzedził jednocześnie, że zgłoszenie na serwis i stwierdzenie przez tenże, że to switche, czyli u mnie, kosztować będzie 49,00 zł. Pytania kiedy i w jaki sposób uprzedzono mnie o takiej możliwości udał, ze nie słyszy.

Aktualnie IWU 200 podłączyłem bezprzewodowo. Zobaczymy czy to coś zmieni. Czy ta ich technologia to przypadkiem niecśredniowiecze?

Po kilku miesiącach użytkowania uważam, że popełniłem błąd przechodząc do Orange z telewizja. 

32 ODPOW. 32

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52633
  • 603

Dekoder i switche

@JerzyMarian1 żeby doprecyzować to masz od modemu dwie skrętki w dwa miejsca, gdzie podłączasz te pozostałe urządzenia za switchami? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Tak.

A przy okazji, jeżeli można. W moim układzie domu w miejscu gdzie oglądam telewizję, czytam czy surfuje po internecie (iPad, iPhone 11) speed test pokazuje sile sygnału od 80 do 200. Szybkość światłowodu 300.

Czy warto wypożyczyć smart boxa? 

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52633
  • 603

Dekoder i switche

@JerzyMarian1 SWB zawsze poprawi zasięg działania wifi ( oczywiście odpowiednio ustawiony) czy poprawi prędkość, to tylko teksty pokażą. Zawsze możesz wypożyczyć sprzęt i po kilku dniach oddać jeżeli nie spełni oczekiwań. Zapłacisz tylko za te kilka dni - śmieszna kasa jak za testy w naturze. SWB ma kilka zalet, SMART i dwa tryby pracy: Range extendera i Access pointa. Zawsze warto sprawdzić, aby wiedzieć


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Dzięki. Wypożyczę i sprawdzę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dekoder i switche

@JerzyMarian1 jakiej przepustowości masz Switch-e ? Jeżeli są 1Gbit/s, to moim zdaniem nie przeszkadzają w działaniu TV. Raczej bym stawał na problemy u dostawcy sygnału TV. Switch tylko sygnał przesyła. Jak by był router pomiędzy FunBox-em a dekoderem, to mogły by być już problemy z odpowiednim przekazaniem sygnału do dekodera.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder i switche

@ketrasaArtur  niestety się mylisz, switch do Orange TV musiał by być zarządzany, te tanie nie radzą sobie z tym i dlatego usługa na dekoderach łapie bug, wypożyczyć wzmacniacz sygnału wi-fi od Orange, będzie jak trzeba, do reszty sprzętu switche zwykle wystarczą


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Nie mam pojęcia co to jest ten „zarządzany”?
Mam od lat dwa switche TP- Link 8-Port Gigabit Desktop Switch. Nie wiem jaką mają przepustowość. Nie jest napisane. Może - „1 Gigabit” wnosząc po nazwie? 

Nie ma, jak pisałem, żadnych problemów z pozostałymi urządzeniami, czyli 2 TV, 2 Apple TV, jedno kino domowe, 1 Xbox Serie X. 
Ten operator zwyczajnie zaczyna mnie denerwować. Jest słabiutki. Za chwilę okaże się, że trzeba będzie mieć doktorat z Yale😀 aby z tym ...... sobie poradzić.


8F3EB1D9-764D-4A21-B429-B1B65072C724.jpeg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dekoder i switche

Dzięki @Anonim za sprostowanie. Raczej stawiałem, że lepiej zastosować switch-a niż router. Nie testowałem nigdy IP TV od Orange na innych sprzętach niż od Orange, więc moje rozważanie czysto teoretyczne, ale jednak błędne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52633
  • 603

Dekoder i switche

@Anonim słusznie prawisz..takie zwykłe po prostu się nie wyrabiają gdy na jednym chodzi net i dekoder. Tak jest i tyle. Wielokrotnie miał z tym problem. Dwa dekodery ma osobnym od netu chodzą dobrze. To wiem, bo sprawdziłem