Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

Dzisiaj zainstalowałem dysk PVR 320GB do dekodera WHD 80. Wszystko elegancko poszło bez problemu. w południe zaplanowałem nagrywanie filmu na godz 20:00 na Polsacie. Wieczorem przed godz. 20:00 włączyłem telewizor by na programie pierwszym oglądać mecz Brazylia - Belgia ku mojemu zdziwieniu o godz 20:00 wyskoczyła mi informacja, że nie mogę oglądać meczu na programie TVP 1 bo jest zaplanowane nagrywanie filmu na Polsacie. Mogę oglądać jedynie nagrywany film czyli oglądać program Polsat lub przerwać nagrywanie jeśli chce oglądać mecz.

 

Jestem w SZOKU. Mamy rok 2018 i takie cyrki ? Serio tak mizerny jest soft w dekoderze WHD 80, że nie da się jednocześnie nagrywać na jednym programie i oglądać inny program w tym samym czasie ? To jaki sens ma ten dekoder i możliwość nagrywania ? Kupiłem specjalnie dysk by mieć możliwość np oglądać jakiś program a w tym samym czasie nagrać na innym programie np film by go później oglądnąć. 

 

Czy nie można zmienić softu w tym dekoderze by te nagrywanie z jednoczesnym oglądaniem innego programu jak nagrywany było możliwe ?

 

W obecnym stanie to jest pseudo dekoder z możliwością nagrywania. Brak możliwości oglądania innego programu niż tylko ten który jest nagrywany mija się trochę z celem. Bieda z nędza ten dekoder. Zaczynam powoli żałować przejścia z NC+ do Orange Love.

21 ODPOW. 21
Anonim

Nie dotyczy

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

W jakiej technologii masz TV IPTV czy DTH ? Sama zmiana softu nic nie zmieni, żeby była możliwość nagrywania co innego oglądać a inny nagrywać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

Jak pisze @Anonim problem nie w sofcie. To jest bariera sprzętowa, aby nagrywać i oglądać jednocześnie różne kanały potrzebne są de facto dwa urządzenia dekodujące sygnał. Wyższej klasy urządzenia mają nawet 4 dekodery w jednej obudowie. Trochę @Anonim zbaczasz na manowce, moim zdaniem technologia satelitarna czy kablowa nie ma znaczenia.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

@Misiek62napisał(-a)

 Trochę @Anonim zbaczasz na manowce, moim zdaniem technologia satelitarna czy kablowa nie ma znaczenia.


@Misiek62Myślę że ma znaczenie bo jak @szon30 ma światłowód można mu doradzić wymianę na Samsunga ICU 100 na chwile obecna nie wiemy.

Edit jeszcze jedna opcja wymiana na taki dekoder Sagemcom UHD 88 jak mamy SAT co daje mam możliwość nagrywania niezależnie 

 https://www.youtube.com/watch?v=_ve7uXLYoIQ

 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

@Anonim  i tak wszystko sprowadza się do wymiany urządzenia...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

@Anonim

Dekoder WHD 80 mam podłączony do FunBoxa 2.0. Moje łącze to Neostrada 80Mb/s więc wymiana dekodera na Samsunga nie wchodzi w grę bo wymaga światłowodu.

Jestem zaskoczony ta sytuacją bo jak dla mnie gdzie korzystałem do tej pory (około 3 lat) z NC+ miałem od początku jeden dekoder i mogłem nagrywać i jednocześnie oglądać inny program.

 

Szkoda, że Orange przy dekoderze WHD 80 nie informuje w jasny sposób jak te nagrywanie działa. Jak dla  mnie ta możliwość jest bardzo uboga. W trakcie nagrywania zmuszeni jesteśmy oglądać nagrywany program czy film. Chyba nie o to chodziło. Co innego kiedy nie ma Nas w domu i zaplanujemy nagrywanie to OK fajna możliwość, ale kiedy w jednym czasie są np dwa filmy i jeden chcemy nagrać a drugi oglądać to już nie ma takiej możliwości.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

Cóz, szkoda że nie podpisałes tej umowy z Orange swiadomie, tj nie sprawdziłeś czy funkcje na których Ci zależy są dostępne. Na tym etapie możesz spróbować na drodze reklamacji poprosić o wymianę sprzętu na taki który tą funkcję posiada.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

Wymianę na sprzęt tylko jaki ? Bo z tego co mi wiadomo to raczej na łączu 80Mb/s to innego sprzętu jak WHD 80 albo UHD 88 nie jest możliwe.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

@szon30Ale TV masz SAT czy kablową ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Dekoder WHD 80 brak możliwości oglądania innego programu w trakcie nagrywania

@Anonim TV mam z neta czyli chyba kablowo jak rozumiem. Tylko ja nie mam światłowodu a po Neostradzie 80 Mb/s.