Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder ICU100 po wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Dekoder ICU100 po wifi

Witam,

jestem umówiony na instalację 7 grudnia i chciałbym podłączyć dekoder ICU100 poprzez wifi - odległość od Funboxa do dekodera będzie wynosiła niecałe 4m, ale na przeszkodzie stoją 2 ściany - są to ścianki działowe z dziurawki. Pytanie czy dekoder da sobie radę? Obecnie mam internet z UPC - w miejscu, gdzie ma być dekoder mam 2-3 na 4 kreski zasięgu WiFI po 5Ghz. Przy 2,4Ghz jest praktycznie na full cały czas. Z tego, co wyczytałem dekoder łączy się po 5Ghz. Czy ktoś ma podobne doświadczenia w temacie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dekoder ICU100 po wifi

@aro87 Trzeba to po prostu sprawdzić fizycznie. Nie da się określić. W jednych miejscach działa super, a w innych kiepsko. Dla TV musi być stabilna jakość połączenia. Czy masz duże zagęszczenie sieci w okolicy?

Proponuję wejście do ustawień Funboxa i rozdzielenie sieci Wi-Fi oraz zablokowanie kanału np. 36. Wtedy podłącz dekoder do sieci 5GHz. Na kanale 998 jest fajny test usługi i powie Ci odbieraną siłę sygnału przez dekoder w decybelach.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dekoder ICU100 po wifi

@aro87 Trzeba to po prostu sprawdzić fizycznie. Nie da się określić. W jednych miejscach działa super, a w innych kiepsko. Dla TV musi być stabilna jakość połączenia. Czy masz duże zagęszczenie sieci w okolicy?

Proponuję wejście do ustawień Funboxa i rozdzielenie sieci Wi-Fi oraz zablokowanie kanału np. 36. Wtedy podłącz dekoder do sieci 5GHz. Na kanale 998 jest fajny test usługi i powie Ci odbieraną siłę sygnału przez dekoder w decybelach.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Dekoder ICU100 po wifi

Jeżeli chodzi o sieć 2,4Ghz to zagęszczenie jest duże. Przy 5Ghz praktycznie nic się nie nakłada - sprawdziłem w aplikacji WiFi Network Analyzer. Tłumienie w aplikacji, gdzie ma być dekoder wskazuje 60-70dbm. Rzecz jasna mówię tu cały czas o sprzęcie UPC, bo instalację światłowodu mam mieć dopiero 7 grudnia. Rzeczywiście trzeba będzie to zweryfikować na etapie instalacji - może będzie ok i moje obawy są bezpodstawne.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dekoder ICU100 po wifi

@aro87jeżeli dekoder ma działać po Wi-Fi, to technik podczas instalacji powinien zweryfikować siłę sygnału i stabilność połączenia w danym miejscu.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8414
  • 53

Dekoder ICU100 po wifi

Hejka @aro87, daj znać jak usługa działa - w tej konfiguracji jaką domyślnie wybrałeś ?

PS. Jeżeli któraś z odpowiedzi w tym wątku pomogła/uspokoiła :-)/rozjaśniła sytuację - to nie krępuj się - oznacz jako rozwiązanie wg. własnego uznania.

 

Pozdrawiam.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Dekoder ICU100 po wifi

Hej,

technicy stwierdzili, że nie ma opcji żeby usługa działa po wifi i że problemów nie ma praktycznie tylko w przypadku, jeśli urządzenia są w tym samym pomieszczeniu. Chciałem takiego połączenia, ponieważ nie wiedziałem, że technicy kładą instalację ethernet, myślałem, że tylko na długość kabli, które są w zestawie, ale Panowie bez problemu położyli mi 15m kabla.


Pracuję w Orange
  • 51
  • 72
  • 4

Dekoder ICU100 po wifi

U mnie dekoder stoi w innym pokoju i działa po Wi-Fi, więc nie musi być w tym samym pokoju. Jest to jednak mieszkanie w bloku a nie duży dom. W przypadku ewentualnych problemów można wydzierżawić od Orange urządzenie Smart Wi-Fi Box. Zwiększa zasięg i pozwala podłączyć dekoder po Wi-Fi lub po kablu tylko na odcinku dekoder-Smart Wi-Fi Box. Między Smartem a routerem FunBox 2.0 lub 3.0 łączysz się bezprzewodowo. Koszt to 9,99 zł miesięcznie. Testowałem to rozwiązanie i sprawdza się bardzo dobrze. Dodatkowo w każdej chwili można to urządzenie zwrócić.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dekoder ICU100 po wifi

@aro87 @Maniako1983 wniosek jest taki, że mieszkanie mieszkaniu nierówne i jakość działania po Wi-Fi także 🙂  Ciągła transmisja strumienia danych wymaga braku zakłóceń od okolicznych urządzeń i mieszkań oraz dobrej mocy sygnału.