Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 149
  • 0

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

I to jest ta zmiana na Plus bo mamy nagrania w jednym miejscu? Jeszcze jakby chociaż segregacja była po nagraniach z dysku albo Multinagrywarki, ale nie bo to przecież za dużo i na siłę się nas próbuje uszczęśliwić. Ja bym jeszcze może się przyzwyczaił, ale w momencie gdy używa tego dekodera senior i nagle w jego ulubione nagrania wchodzi kilkanaście innych to się po prostu gubi. Już pomijam fakt uszczęśliwiania wszędzie menu kafelkowym.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

Ciekawostka przyrodnicza. Menu nagrań na dysku, bez miksu z chmurą, zostało po cichutku przywrócone. Co prawda jest teraz głęboko zakopane pod mega-kafelkiem w lewym dolnym rogu, jako jeden z wielu pod-kafelków, opisany jako "stara wersja", ale jest. Nie wiem kiedy to wprowadzili, ale tak jak nie chwalili się usunięciem tak i przywróceniem się nie chwalą: nie dostrzegłem żadnych zmian w numeracji wersji (choć wzrok coraz gorszy, więc nie wykluczam że gdzieś, coś...).

Oczywiście mowa o ICU100, bo tylko jego taka funkcjonalność może dotyczyć (i jest on w temacie wątku).

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 149
  • 0

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

Dla mnie to nie jest sposób na rozwiązanie problemu. Dalej w menu głównym jak i pod przyciskiem PVR nagrania są pomieszane. Ciężko wytłumaczyć starszej osobie żeby grzebała po menu żeby odnaleźć swoje ulubione nagrania.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

To w ogóle nie jest dekoder dla seniora.

Nie żeby którykolwiek był.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 149
  • 0

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

Ja  podałem tylko przykład. Za niedługo to trzeba będzie mieć tytuł Profesora i do tego dwuletnie szkolenie przejść żeby obsługiwać coraz większy szajs jakim jesteśmy karmieni. Podałem tylko przykład.

 

Ps. "To w ogóle nie jest dekoder dla seniora", ale jakoś Orange nie przeszkadzało wciskanie tego dekodera wcześniej czy nowych dekoderów. Jakoś żaden konsultant jeszcze przy poprzedniej umowie gdzie właścicielką byłą właśnie seniorka nie mówił, że to nie dekoder dla niej. 

Może to kwestia przyzwyczajenia i nauki, ale chodziło tylko o rozdzielenie nagrań, a nie ukrywanie czegoś i mówienie że już jest dobrze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

@frugo211 

Ale nie masz do mnie o to pretensji?

IMHO te zmiany na "obsługiwalność" dekodera przez seniora nie mają wielkiego wpływu - to zawsze było i jest słabą stroną (eufemizm) tych wszystkich dekoderów. Zaryzykuję twierdzenie, że te androidowe są ociupinkę bardziej przyjazne, bo moja mama (80+) obsługuje jeden jako-tako. Moje interwencje są ograniczone do jednej-dwóch tygodniowo.

Natomiast nagrań na ICU100 nikt w domu nie opanował, poza mną, więc możesz mieć trochę racji z tymi tytułami. Cóż, z koniem kopał się nie będę - dają taki jaki mają, to niech jest, w TV i tak wiele do oglądania nie ma. Mogę z tym żyć. A że kafelek z nagraniami na dysku przywrócili, to dobrze a nie źle. Na pewno z czasem znowu coś pozmieniają, może nawet przeprogramują pilota, choć wątpię. Dla mnie to bez większego znaczenia, odnotowuję te zmiany z niejakim rozbawieniem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 149
  • 0

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

Nie mam pretensji tylko właśnie jak wspomniałem i z resztą sam napisałeś, że dekodery nie są dla seniorów, ale Orange wciśnie ten sprzęt i tak każdemu. A co gorsza jeżeli senior sobie z czymś nie radzi to Orange proponuje płatną asystę. To samo tyczy się wymiany sprzętu u osób starszych gdzie w przypadku problemów osoba która ma problemu z chodzeniem jest wysyłana do salonu kilka czy kilkanaście km dalej albo płać to wymieniamy na miejscu przez techników.

Wracając do tematu dla mnie samo kafelkowej menu jest bez sensu i wolałbym proste zwykle menu bez zbędnych bajerów. Z jednej strony niby dobrze, że przywrócili gdzieś w czeluściach menu starą nagrywarkę, ale chyba prędzej przynajmniej u mnie się Mama przyzwyczai do pomieszanych nagrań niż grzebanie znowu w menu.

Problem się zrobił dlatego jeżeli ktoś miał listę seriali i filmów na dysku czasem z kilku miesięcy i nagle weszła lista z 30 dni co prawda nagrań z multi nagrywarki  to zrobiło się zamieszanie, a wystarczy że usunęli by ta stara opcję z menu całkowicie a nie przywracali bez sensu i w głównym menu dodali zwykła opcje wyświetlania (Dysk, Chmura i Oba).


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2018
  • 9751
  • 80

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

@frugo211 IMHO obsługa dekoderów powinna być nastawiona na seniorów. Młodzi mają telewizję linearną w głębokim poważaniu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 149
  • 0

Czy też macie na ICU100 połączone nagrania z dysku i Multinagrywarki w jednym miejscu?

@Samotnick No i właśnie się z tym zgodzę. Dlatego też pisałem, że menu kafelkowe jest całkowicie zbędne. Dla mnie ważniejsza jest prostota niż "cukierkowy" wygląd i zmiany, które mają być na "lepsze". Nie każda starsza osoba sobie poradzi ze zmianami jakie wprowadza Orange szczególnie jak coś miała poukładane w jednym miejscu, a nagle to znika albo  jest ukrywane.