Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 31
  • 0

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

Czy istnieje możliwość podłączenia do dekodera dysku HDD, aby nagrywać na nim programy/filmy z telewizji? Wiem, że jest multinagrywarka, ale z tego co się orientuję to tam nagrywa się programy w chmurze a mnie interesuje nagrywanie na dysku/pamięci. Czytałem na stronie dekodera, ale nie znalazłem takich informacji.

 

Drugie pytanie, czy opcja nagrywania/pauzowania działa na każdym kanale? Pytanie może wydawać się głupie, ale ostatnio u konkurencji widziałem, że nie wszystkie kanały mogą nagrywać/pauzować (np tvp nie można).

 

 

 

___________________

*Post wydzieliłem z tematu "nowy dekoder 4K multi" - moderator Wojciech.

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

@bocian235 Niestety nie można podłączyć i nagrywać na własnym dysku. To tylko ICU100 ma taką możliwość.

Masz rację, nie na każdym kanale można nagrywać w Multinagrywarce. Związane jest to z umowami między dostawcą treści, a dystrybutorem (Orange). Lista kanałów informuje o tych, które mają tą opcję

Lista Kanałów Orange IPTV

Na początku nie można było pauzować, ale teraz ta opcja powinna być dostępna na każdym kanale


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 31
  • 0

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

Dziękuję za odpowiedź.

Kurczę, wielka szkoda, że wszyscy dostawcy telewizji idą w stronę dekoderów bez opcji podłączenia dysków do nagrywania 😞 .

 

Zastanawiam się w takim razie czy nie wybrać tego dekodera ICU 100, chociaż to już trochę staruszek.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1925
  • 9407
  • 76

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

@bocian235 Są sprawdzone dyski, ja bym wolał tez z opcją nagrywania...tym bardziej, że temat w sprawie testów dysków z rynku wrzucony niedawno na tablicę sugeruje długą jeszcze dostępność ICU100 w ofercie

P.S. Zerknij jaki nr softu mas na obecnym dekoderze?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 31
  • 0

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

Ja dopiero rozważam zakup, także żadnych numerów serii nie mam 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

@bocian235 To stąd te pytania o pauzę. Wyjaśniam: na starych softach było to niemożliwe. Dopiero aktualizacja zmieniła ten fakt. Jeśli zdecydujesz się jednak na 4K Multi, musisz cierpliwie poczekać na aktualizację (jeśli nie zostanie wykonana przy uruchomieniu)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 31
  • 0

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

Czyli po aktualizacji pauzowanie dowolnego kanału jest już możliwe? Czy orientuje się ktoś ile taka pauza może trwać? Na dekoderze icu100  gdzieś czytałem że ponad godzinę. 

 

Jak rozumiem aktualizacji nie można uruchomić/wymusić ręcznie? Trzeba czekać, aż Orange ją skieruje do mojego dekodera? 

 

 


@agat13napisał(-a)

@bocian235 To stąd te pytania o pauzę. Wyjaśniam: na starych softach było to niemożliwe. Dopiero aktualizacja zmieniła ten fakt. Jeśli zdecydujesz się jednak na 4K Multi, musisz cierpliwie poczekać na aktualizację (jeśli nie zostanie wykonana przy uruchomieniu)


 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

Cześć @bocian235 

Jeśli chodzi o dekoder 4K Multi to niestety nie ma możliwości podłączenia do niego dysku zewnętrznego. Jedynie posiada mulitynagrywarkę czyli nagrywanie w chmurze. Nagrywaj wybrane programy w chmurze, oglądaj je od początku lub wracaj do pozycji wyemitowanych aż do 7 dni wstecz!. Możliwość podłączenia dysku zewnętrznego  PVR lub pamięci USB posiada dekoder ICU 100 czyli dekoder 4K Premium.

Jesli chodzi o drugie pytanie to nagrywanie nie działa na wszystkich kanałach. w załączniku masz najnowszą z marca liste kanałów z możliwością nagrywania w Multinagrywarce

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Czy na dekoderze 4K Multi można nagrywać na własnym dysku? Pauzowanie działa na każdym kanale?

@bocian235 na 4K Multi powinno być możliwe. Na obydwóch dekoderach czas trwania pauzy to godzina dla programów HD, ale dużo mniej dla kanałów 4K (1/3 tego czasu co HD)

Aktualizacja tylko ze strony Orange, bo te z menu raczej nie ruszą 🙂