Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Antena LTE


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena LTE

Witam mam takie pytanie do Was,bo mam router huawei b315 i pakiet Internetu LTE wszystko fajnie po za Tym że teraz maja jakieś problemy techniczne no ale wracająć do tego jak trzymam ten router za oknem na parapecie w wenwatrz budynku prędkośc jest marna takie 4-5 mb/s a jak już dam za okno na parapet zewnetrzny to prędkość jest 27-30 mb/s.
Wiec mysle że najlepszym rozwiązaniem była by antena LTE tylko jaka? 
I o to moje pytanie jaka antena,mój dom jest wyskoko postawiony wiec jaka antena byłą by najlepsza do nadajnika mam jakies niecałe 4 km.

6 ODPOW. 6

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Antena LTE

Czyli masz wypróbowane... Pozostaje iść do sklepu, kupić jakąś antenę GSM i sprawdzić jak będzie się sprawować.

Nie zapomnij umówić się ze sprzedawcą żeby w razie coś będzie słabo była możliwość zamiany na inną.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena LTE

No tak 😮 Tylko tutaj jest problem bo na rynku jest setki anten jaka wybrać jakaś dobrą hmmm tutaj leży problem 😕


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Antena LTE

Każda antena w określonych warukach sprawuje się inaczej dlatego napisałem żeby zastrzec sobie w sklepie możliwość wymiany nw inny typ.

  Od jakiejś trzeba zacząć. Spytaj sprzedawcy, oni z reguły są dość dobrze poinformowani.

 Ja proponuję zacząć od niewielkiej antenki  z podstawą magnetyczną , jeżeli parapet jest blaszany. Lub jeżeli maszt widać z okna to jakąś kierunkową.

Kieruj się zyskiem anteny , to liczba wyrażona w dB - czym więcej dB tym lepiej.

Anonim

Nie dotyczy

Antena LTE

Jeśli router tak dobrze radzi sobie za oknem polecam coś nie drogiego a powinno się sprawdzić: http://allegro.pl/antena-do-modemu-huawei-zte-minimag-3-5-dbi-twix-i5951210879.html

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena LTE

No niby tak ale pasuje mi antene tak bardziej na lata chodzi mi o to żeby prędkość w miare była "stała" jak bede miał zapas wzocnienia to zawsze ten internet bedzie lepiej chodził.Szukam tak czego na maszt do 160 zł.

Anonim

Nie dotyczy

Antena LTE


Metin2 napisał(-a):

No niby tak ale pasuje mi antene tak bardziej na lata chodzi mi o to żeby prędkość w miare była "stała" jak bede miał zapas wzocnienia to zawsze ten internet bedzie lepiej chodził.Szukam tak czego na maszt do 160 zł.


@Metin2, poszperałem po necie troszkę i takie coś znalazłem. Może potem pomoże Tobie w wyborze anteny? Bo wybór jest bogaty, tylko ile anten, to jeszcze więcej plusów oraz minusów. Cytuję: "Pobierz na komputer program

http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h

, zainstaluj go a następnie połącz się w nim z B315. Program pokazuje parametry sygnału LTE, Global Cell ID oraz najważniejsze pozwala wymusić LTE800 i LTE1800. Wymuś je po kolei, sprawdź sygnał, Global Cell ID i prędkości. Pozwoli to dobrać antenę na wybrane pasmo." Podpisał się pod tym - Specjalista Sieci,Internet.