Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

Witam

Czy mogę wypowiedzieć umowe podpisaną w miejscu zamieszkania z zachowaniem 14 dniowego terminu wypowiedzenia jeżeli wcześniej byłem wszysko załatwiać w salonie orange, gdzie pani umówiła technika na montaż światłowodu. Otórz technik po montażu sprzętu i podłączeniu dał mi umowę którą podpisałem w domu. Czy jest to traktowane jak zawarcie poza salonem lub przez internet, gdzie mam 14 dni na odstąpien ie. Dodam że na umowie jest podpis jakiegoś pracownika a nie tej kobiety z którą załatwiałem a w salonie nic nie podpisywałem ani otrzymałem tylko pani wprowadziła wszysto do systemu.

Jeszcze pytanie czy ktoś miał podobny przypadek że światłowód miał zastąpić wcześniejszą umowe LTE z telefonem a LTE po zakończeniu okresu przeszło w umowę na czas nieokreślony a nie zostało wyłączone i mam dodatkowe koszta.

 

___________

Wpis przeniesiony do właściwej kategorii - Rafał

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

@mariusz72 według mnie tak, bo zawarta poza salonem. Zadaj pytanie na czacie https://www.orange.pl/view/kontakt dla pewności


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

@mariusz72 dla mnie też wygląda, że można odstąpić od umowy, jak wspomniał @agat13. Ważne, jakie zapisy są w umowie i regulaminie, bo czasami można być nie miło zaskoczonym. Powołają się na regulamin i nie będzie można odstąpić bez poniesienia kary za wcześniejsze zerwanie umowy.

 

Co do internetu LTE nie potknąłem się, aby można było zastąpić go internetem światłowodowym. W drugą stronę tak, jeśli w nowej lokalizacji brak jest moźliwości świadczenia usługi światłowodowej lub miedzianej, jest proponowany internet LTE.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

Dziękuję za odpowiedź 

A co do lte  to umowa kończyła się 28.11 i przedłużając brałem już światłowód a okazało się że coś pokręcili i zostałem z dwoma a lte miało być wypowiedziane


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

Dodam że do internetu był dołączony też telefon w pakiecie orange  love który miał być również przedłużony z światłowodem a pokręcili numer i mam na umowie inny co też zgłaszałem i miało być poprawione i do dzisiaj nic wiec dlatego chcę wypowiedzieć umowę nim minie 14 dni bo mam dosyć ciągłego zgłaszania a i tak nic się nie zmienia mimo zapewnień że zmienią.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

@mariusz72 ze zmianą numeru w podpisanej umowie to raczej mało prawdopodobne, dlatego pewnie zwlekają. Najlepiej się skontaktować na infolinii i dopytać szczegółów odstápienia od umowy. Dobrze pokręciło Tobie tą umowę. Szkoda tylko, że znowu klient dostaje sam sobie z problemem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

Wlaśnie nie dawno rozmawiałem na czacie z konsultantem orange i mówiła że zgłoszenie widzi że jest przyjęte i mają 7 dni na odpowiedz . Tylko że termin odstąpinia kończy się we wtorek. Dodała ze umowa była zawarta poza salonem i mogę odstąpić.

No i tu kolejny haczyk bo trzeba do nich  odstąpienie wysłać pocztą bo salony mimo iż wszędzie pisze że można tam złożyć takie pismo to nie chcą przyjmować .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

@mariusz72 sprawdź w umowie, jaki masz adres do wysyłki, aby odstąpić od umowy. Powinien być też dołączony formularz odstąpienia, który po wypełnieniu wraz ze sprzętem trzeba odesłać. Salony od dawna już nie przyjmują odstąpienia od umowy.

 

Tu masz link, jak należy odstąpić od umowy:

https://www.orange.pl/omnibook/odstapienie-od-umowy-na-uslugi-orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

Dzięki 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

wypowiedzenie umowy zawartej w miejscu zamieszkania

Każde pismo możesz złożyć w dowolnym salonie, a zwłaszcza te o odstąpieniu od umowy. Jeśli nie chcą przyjąć proś kierownika.
Oczywiście można w trakcie umowy przejść z LTE na światłowód w każdej chwili, nawet jak jest jeszcze obowiązująca umowa. Numer który był w Love z LTE powinien zmigrować do nowego w FTTH - tu ewidentnie błąd konsultanta z salonu.
Moja rada. Jeśli chcesz aby światłowód pozostał złóż pisemną reklamację w tej sprawie opisując sytuacje i najlepiej złóż ją u konsultanta u którego uzgadniałeś ofertę, to jego ewidentny błąd bo źle skonfigurował zamówienie. Po reklamacji odłączą LTE i włączą obecny numer do nowego Lova.